Головна Головна -> Реферати українською -> Логіка -> “Наука логіки” Гегеля

“Наука логіки” Гегеля

Назва:
“Наука логіки” Гегеля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,08 KB
Завантажень:
522
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
“Наука логіки” Гегеля


План:
Вступ
«Чем хуже ваша логика,
тем интереснее следствия,
к которым она может привести»
Рассел Б.
ВСТУП
Життя Гегеля (1770-1831) бідне подіями. У молодості він сильно тяжів до містицизму, і в деякому відношенні його пізні погляди можна розглядати як інтелектуалізацію того, що спочатку з'явилося перед ним у містичній формі, як прозріння. Він викладав філософію спочатку как приват-доцент в Ієні, потім у Нюрнберзі, потім як професора Гейдельберзського університету (1816-1818) і, нарешті, як професора Берлінського університету з 1818 року і до своєї смерті (1831). В останні роки свого життя він був пруським патріотом, лояльним чиновником держави, що спокійно насолоджувався своєю визнаною філософською перевагою. Але в юності він нехтував Прусією і захоплювався Наполеоном до такого ступеня, що радувався французькій перемозі при Ієні.
Сама філософія Гегеля дуже важка в розумінні, що визнають і значні фахівці[2].
Найбільш важливою працею Гегеля є його «Наука логіки». Логікою для Гегеля є зовсім відмінне від того, що ми звичайно називаємо логікою. Його погляд полягає в тому, що будь-який звичайний предикат, якщо він береться як характеристика реального цілого, виявляє самопротеріччя.
У даному рефераті не має можливості розглянути усі теорії Гегеля, тому в даному рефераті я торкнуся тільки вершини айсбергу, а саме загальний розподіл логіки в представленні Гегеля.
Як уже було сказано, Гегель під логікою розумів не те, що всі звичайні люди. Гегель говорив «Система логіки — це царство тіней, світ простих сутностей, звільнених від усякої почуттєвої конкретності. Вивчення цієї науки, тривале перебування і робота в цьому царстві тіней є абсолютна культура і дисципліна свідомості».[1]
Про розподіл цього «царства тіней» і піде мова в даному рефераті.
Троїчна структура логіки
Сам Гегель говорить про розподіл логіки наступне: «...загальний розподіл може бути тут лише попереднім, може бути зазначено начебто лише остільки, оскільки автор вже знайомий з цією наукою і тому в стані тут заздалегідь вказати історично, до яких основних розходжень визначить себі поняття у своєму розвитку.»[1]
Внутрішня організація «Науки логіки» виражається в наступному положенні : « Логіка... хоча і розпадається взагалі на об'єктивну і суб'єктивну логіку, все-таки має три частини:
I Логіку буття,
II Логіку сутності і
III. Логіку поняття » [1]
Тут дане членування логіки на три частини – вченні про буття, сутність і поняття, що з'явилися в 1812, 1813 і 1816 роках.
Ця троїчна структура виявляється в лінійності всього твору.[3]
«Сутність, - пише Гегель, - знаходиться між буттям і поняттям і складає їхню середину, а її рух – перехід з буття в поняття» [1] З такого погляду закон ув'язування частин воєдино – це закон переходу від однієї частини до іншої. Але це такий перехід, що грозить залишить кожну з частин у її відносній зовнішній самостійності: у якості «першого заперечення буття» сутність стоїть спочатку рядом з буттям; сутність повинна покласти саме себе в-собі і для-себе[3] : «Так вона повідомляє собі своє наявне буття, рівне її в-собі-буттю, і стає поняттям»[1]
З цього П.-Ж. Лабар’єр Пьер-Жан Лабар’єр –професор філософії Сіверського центру (Париж). Є автором перекладу «Науки логіки» французькою мовою. Основні публікації – « Стурктури і діалектичний рух», «Феноменологія духу» Гегеля»; «Виміри для людинн»; «Бог сьогодня» і інші. (Франція) [3] робить два висновки. Перший: три етапи «Науки логіки» – ілюстрація трьох моментів, що відносяться до схеми рефлексії (від лат. Reflexio – звертання назад, процес осмислення чого-небудь за допомогою вивчення і порівняння). Сфері буття відповідає рефлексія, що думає, сутності – зовнішня, а поняттю – визначальна рефлексія. Істотно взяти до уваги, що це вказує на основний характер даної схеми стосовно всієї «науки логіки». Другий висновок: подібно тому як визначальна рефлексія утворить єдність рефлексії що думає і зовнішньої, так і поняття є єдність буття і сутності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: “Наука логіки” Гегеля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок