Головна Головна -> Реферати українською -> Логіка -> Логістичні системи, що діють в сфері виробництва, Функція відділу управління матеріалами.

Логістичні системи, що діють в сфері виробництва, Функція відділу управління матеріалами.

Назва:
Логістичні системи, що діють в сфері виробництва, Функція відділу управління матеріалами.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,59 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Контрольна робота
Логістичні системи, що діють в сфері виробництва, Функція відділу управління матеріалами.


Логістичні системи, що діють в сфері виробництва.
Призначення логістики полягає у впровадженні на підприємстві логістичної системи, потрібної для того, щоб матеріали і товари могли долати простір і час.
При побудові логістичної системи підприємства необхідно керуватися такими принципами:
узгодженістю дій;
націленням на інтегральну ефективність;
функціональністю взаємодій4
досягненням синергійного ефекту.
Узгодженість дій. Нерідко всупереч здоровому глузду логістична діяльність виконується безсистемно, відповідні компоненти розглядаються на сепаратистський основі, а оцінювання ефективності ізольованих дій було і залишається серйозним бар’єром на шляху досягнення мети логістики. У рамках логістичної системи мета повинна досягатися за рахунок координації дій компонентів.
Націлення на інтегральну ефективність. Кожний компонент логістичної системи має певну межу досягнення потенційної ефективності. Проте результат діяльності повинен оцінюватись не за реально досягнутою індивідуальною ефективністю, а за внеском у підвищення інтегральної ефективності системи в цілому. Увагу слід приділяти координації її складових частин.
Функціональність взаємодій. Кожний компонент повинен виконувати певну, тільки йому властиву, специфічну функцію. Це дає можливість стимулювати чи створювати перепони координації між ними. Перше має місце, коли функція виконується ідеально, друге- в протилежному випадку.
Досягнення синергійного ефекту. Завдяки компонентам, які об’єднані в логістична систему і діють на комбінованій основі, отримують більший результат, ніж за сумарних можливостей їх індивідуальних безсистемних дій. Збільшення результату називають синергійним ефектом, чи ефектом взаємодії, якого поза системою досягнути неможливо. Синергізм виникає, коли частини системи функціонують як взаємопов’язані.
Логістична система підприємства складається з п’яти компонентів:
місцезнаходження і розпланування;
комунікації;
транспорту;
запасів;
складів і упакування.
Коли існує дисбаланс між цими компонентами, то реальні збитки за масштабами наближаються до потенційних, зменшуються прибутки. Для досягнення балансу необхідно, щоб між компонентами існувала координація на основі системного підходу. Саме так вони ув’язуються в логістична систему.
Місцезнаходження і розпланування. Планування логістичної системи повинно починатися з вибору раціонального економіко- географічного положення, включаючи відповідне розташування виробничих приміщень, споруд, складів, магазинів. Зневага до першочергового вирішення цих проблем, недооцінювання їх значущості може коштувати перемоги в конкурентній боротьбі.
Комунікація забезпечує координацію і баланс усіх компонентів логістичної системи, при чому чим швидше рухається інформаційний потік, тим тісніше координація. Комунікація надає логістичній системі динамічності, а якісна і своєчасна інформація – стабільності. Навпаки, недостовірна інформація може спричинювати серйозні проблеми в системі: призвести до збільшення логістичних витрат і негативно вплинути на наслідки продаж. Зрив комунікації сприятиме поширенню помилок. Причини, за якими інформація може бути некоректною, поділяються на дві основні групи: 1) помилки в прогнозуванні попиту і оцінюванню майбутніх логістичних дій; 2) помилки у визначенні розмірів накопичених запасів товарно-матеріальних цінностей для ініціювання теперішнього матеріального потоку. Таким чином, необхідно передбачити функціонування механізму, який здійснював би корегуючий вплив. Планування логістичної системи повинно упорядкувати інформаційний потік.
Транспорт. У логістичній системі транспорт використовують у двох формах:
приватній- власний транспортний парк;
контрактній- послуги транспортних організацій.
Для кожної логістичної системи властива специфічна транспортна альтернатива. Транспорт, забезпечуючи подолання простору, створює умови для спеціалізації і робить товари, видобуті чи вироблені в одному місці, корисними для споживання в іншому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Логістичні системи, що діють в сфері виробництва, Функція відділу управління матеріалами.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок