Головна Головна -> Реферати українською -> Логіка -> Скачати: Відповіді та їх характеристика

Загрузка...

Відповіді та їх характеристика

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Відповіді та їх характеристика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,28 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Відповіді та їх характеристика


ПЛАН
Поняття “відповіді”, види відповідей.
Правила формулювання відповідей.
Спиоск використаної літератури.
1. Поняття “відповіді”, види відповідей
Відповідь - це судження, яке дає інформацію, про яку запитується в питанні.
Основними функціями відповіді є:
а) зняття (зменшення) невизначеності, закладеної в питанні чи
б) вказівка на неправильну постановку питання.
Розрізняють наступні види відповідей.
1. По змісту відповіді поділяються на правильні і неправильні.
Відповідь є правильною у тому випадку, якщо виражене в ній судження щире і логічно зв'язано з поставленим питанням.
Неправильними будуть помилкові відповіді (судження, що невірно відбивають дійсність) і "відповіді не власне кажучи", тобто нерелевантні відповіді.
"Відповідь не по суті" може бути і щирим, але він дається не на те питання, яке поставлене. Так, на питання: "У якому місті народився А.С.Пушкін?" нерелевантною відповіддю буде: “А.С.Пушкін народилася в 1799 році”.
2. По області пошуку відповіді поділяються на прямі і непрямі.
Прямою називається відповідь, яка береться безпосередньо з області пошуку відповідей, без додаткових відомостей і міркувань.
Непряма відповідь береться з більш широкої області, ніж область пошуку відповідей.
Наприклад, на питання "Чи є життя на планеті Венера?" прямою відповіддю буде "На Венері немає життя", а непрямою "Температура атмосфери цієї планети дорівнює приблизно 485 градусам по Цельсію, а при такій температурі все живе гине".
3. По обсягу інформації розрізняють повні, неповні і надлишкові відповіді.
Серед відповідей розрізняють:
- щирі і помилкові;
- прямі і непрямі;
- короткі і розгорнуті;
- повні і неповні.
По гносеологічному статусу, тобто стосовно дійсності, відповіді можуть бути щирими і помилковими. Відповідь розцінюється як щирий, якщо виражене в ньому судження правильне, чи адекватно відбиває дійсність. Відповідь розцінюється як помилковий, якщо виражене в ньому судження невірне, чи неадекватно відбиває положення справ у дійсності.
Прямі і непрямі відповіді - це два види відповідей, що розрізняються способом вираження інформації.
Прямим називається відповідь узятий безпосередньо з області пошуку відповідей, при конструюванні якого не прибігають до додаткових зведень і міркувань. Наприклад, прямою відповіддю на питання, що заповнює, “Коли була прийнята Конституція України?” буде судження: “Конституція України була прийнята 28 червня 1996 року”. Прямою відповіддю на уточнюючий питання - “Чи є дельфін рибою?” буде судження: “Ні, дельфін не є рибою”.
Непрямим називається відповідь, що беруть з більш широкої області, ніж область пошуку відповіді, і з який лише вивідним шляхом можна одержати пряма відповідь. Так, для питання “Коли була прийнята Конституція України?” непрямим буде наступна відповідь: ”Конституція України була прийнята напередодні 5-ої річниці незалежності України”. На питання “ чиЄ дельфін рибою?” непрямим буде відповідь: “Дельфін відноситься до ссавців твариною”.
При реконструюванні непрямої відповіді на перше питання що відповідає розташовував не тільки інформацією про час прийняття Конституції України, але і про час настання 5-ої річниці незалежності України. В другому випадку що відповідає мав додаткову інформацію, про тім що дельфін - це ссавець тварина і що ссавці і риби утворять два непересічних класи.
За граматичною формою відповіді можуть бути короткими і розгорнутими.
Короткі - це односкладові - стверджувальна і негативна відповіді: “так” чи “ні”. Розгорнуті - це відповіді, у кожнім з який повторюються всі елементи питання. Наприклад, на питання “ чиБув Карл Маркс атеїстом?” можуть бути отримані позитивні відповіді: короткий - “Так”; розгорнутий - “Так, Карл Маркс був атеїстом. ”; негативні відповіді: короткий - “Ні”; розгорнутий - “Ні, Карл Маркс не був атеїстом. ”
Короткі відповіді найбільш придатні для простих питань; при складних питаннях доцільно користатися розгорнутими відповідями, оскільки односкладові відповіді в цьому випадку нерідко виявляються двозначними.
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Відповіді та їх характеристика

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок