Головна Головна -> Реферати українською -> Логіка -> Логіка в період середньовіччя

Загрузка...

Логіка в період середньовіччя

Назва:
Логіка в період середньовіччя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,30 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
МІНІСТЕРСТВО НАУКИ ТА ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
ДВНЗ «КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА»
КАФЕДРА «Філософії»

Реферат на тему «Логіка в період середньовіччя. Схоластичні диспути»

Виконав:
Студент 1-ого курсу,
спеціальності 6503, групи 8
Панков Олександр Дмитрович
Факультету міжнародної економіки та менеджменту
Перевірив:
Корсунський Сергій Анатолійович

Київ 2011
План

1.Загальний характер середньовічної логіки -3стор.
2. Перший період - 4 стор.
3. Другий період - 6 стор.
4. Третій період -8 стор.
5. Схоластичні диспути - 10 стор.
6. Висновок - 12 стор.
7. Використана література - 14 стор.

Загальний характер середньовічної логіки
Лише декілька десятиліть тому вчені змогли гідно оцінити середньовічну логіку. З одного боку, вона є дидактичною систематизацією античної логіки, з іншого боку, в ній можна угледіти оригінальні рефлексії у вигляді логічних ідей. У середньовічних університетах логіку вивчали на факультетах мистецтв. Вона давала право на заняття теологією, юриспруденцією, медициною. На факультетах мистецтв логікою завершувався «трівіум» (після граматики і риторики) і починався квадрівіум (арифметика, геометрія. астрономія і музика). Діалектика і логіка виступали в ролі інструментарію теології.
Характерною межею середньовічної логіки був зв'язок між латинською мовою і логічними теоріями і виразами. Мова середньовічної логіки базувалася на аналізі наукової латинської мови, що розуміється не просто як ідіом (т.е мова), але як високий рівень раціональності. Тому середньовічні логіки, окрім формулювання логічних законів, ще і описували ці закони. Характеризуючи середньовічну логіку в цілому, дослідники часто висловлюють думку про те, що вся середньовічна логіка - це дидактична систематизація античної логіки. З одного боку, це так, з іншої - не зовсім так. Дійсно, для середньовічної логіки першочерговими були завдання викладання. Безліч підручників містили ґрунтовні пояснення логічних правил у дусі строгої і невблаганної ясності. В цих цілях були винайдені майстерні абревіатури і мнемотехнічні вправи, в яких відчувається турбота авторів про молоді розуми, їх професіональна підготовка, в ході якою жодна дрібниця не має бути упущена.
Розрізняють три періоди розвитку середньовічної логіки : старе мистецтво, нове мистецтво, логіка сучасних. Період «старого мистецтва» через Боеція пов'язаний з Абеляром (до середини ХII Ст). Логіка данного періоду концентрується головним чином довкола «Ісагога» Порфирія, «Категорій: і «О істлумаченні» Арістотеля.
Період «нового мистецтва» пов'язаний з розквітом великих схсхоластичних систем (XIII ст), в рамках яких філософи частіше, ніж логіки, використовували логічний «Органон» для теологічних цілей. У даний період в широкий науковий ужиток вводяться «Топіка», «Про софістичні спростування», обидві «Аналітика Арістотеля».
Так звані «модерністи (XIV Ст), безумовним лідером яких є номіналіст Оккам, культивували логіку не як органон, інструмент, але як речову науку, тобто як функцію структури мови науки, розглянуту з формальної точки зору. «Сціенція» як наука про духовну реальністьі «модерністів» мало займала.
Перший період

Данний період охоплює час від початку середніх століть до Абеляра включно (приблизно до середини Xil ст). Одним з перших логіків в ранньому європейському середновіччі, що зв'язав античність і схоластику, був Аніций Манлій Торквот Северин Боеций (480-525) - римський державний діяч, філософ і логік.
Боецій успадкував від арістотеліків уявлення про логіку як органон наук - вчення про універсальний метод пізнання і теорії міркування взагалі. Проте він ясно бачив, що в логіки є свій власний предмет. «Логіка швидше знаряддя, ніж частина філософії» .
Знаходячись у в'язниці по звинуваченню в зраді, Боецій написав філософську працю «Втіха філософією», в якому вживав такі логічні терміни, як «веріфікувати», «Подвійність», «Доказовий», «необхідна причина для досягнення чого-небудь і ін. »
Боецій відомий як коментатор творів Арістотеля і і Порфирия з логічної проблемати, перекладач на латинську мову арістотелівських книг "Категорії", "Про тлумачення, а також твір Порфирія "Введення в "Категорії Арістотеля".
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Логіка в період середньовіччя

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок