Головна Головна -> Реферати українською -> Наукознавство -> Нікола Тесла

Нікола Тесла

Назва:
Нікола Тесла
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,16 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Нікола Тесла


Геніальний винахідник народився в Сербії в містечку Сміляни 9 липня 1856 р.
У 1884 році Тесла відправився покоряти Америку. На перших порах він працює у геніального винахідника Томаса Едісона, але скоро між ними починаються непорозуміння, відкрите протистояння в наукових думках і Н.Тесла починає самостійно розвивати свої наукові погляди, знаходить людей, які готові вкладати в його фантастичні проекти мільйони долларів.
У 1895 році Вестингауз ввів у лад найбільшу у світі Ніагарську ГЕС. Працювали на ній могутні генератори Теслі. Тоді ж винахідник сконструював ряд радіоуправляемих самохідних механізмів – «телеавтоматів».
Наприкінці позаминулого століття в Колорадо Спрінгс для експериментів Теслі була побудована вежа з великою мідною сферою на верхівці. Там учений генерував потенціали, що розряджалися стрілами блискавок довжиною до 40 метрів. Досвіди супроводжувалися громовими розкатами. Навколо вежі палала величезна світлова куля.
На острові Лонг-Айленд почалося будівництво величезного наукового містечка. Головним спорудженням була каркасна вежа висотою 57 метрів з величезною мідною "тарілкою" нагорі - гігантським підсилювальним передавачем. І зі сталевою шахтою, заглибленої в землю на 36 метрів. Спробний пуск небаченого спорудження відбувся в 1905 році і зробив приголомшливий ефект. "Тесла запалив небо над океаном на тисячі миль", – писали газети. Другу вежу - для передачі без проводів могутніх потоків енергії - винахідник мав намір побудувати в Ніагарському водоспаді. Але проект через великі витрати було закрито.
В передвоєнні роки Тесла почав працювати над секретними проектами для військово-морського відомства США. Сюди входила і беспроводная передача енергії для поразки супротивника, і створення резонансної зброї, і спроби керування часом. З 1936 по 1942 рік він був директором проекту "Веселка" – за технологією Стелс, -- в рамках якого відбувся сумно відомий Филадельфийский експеримент.
Нікола Тесла передбачав можливість людських жертв і затягував проведення експерименту, наполягав на переробці устаткування. Однак в умовах війни на це не вистачило ні часу, ні засобів, а жертви вважалися неминучими. Через десять місяців після смерті Теслі американський військовий флот провів експеримент по невидимості корабля для радарів. Для цього на есмінці «Елдрідж» створили "електромагнітний міхур" - екран, що відводив би випромінювання радарів повз корабель. За допомогою генераторів Ніколи Теслі. У ході експерименту виявився зовсім непередбачений побічний ефект. Корабель став невидимий не тільки для радара. Але і для неозброєного ока. Більше того, свідки запевняють, що зненацька побачили його в Норфолку, на видаленні в сотні миль. Для задіяних у проекті людей ця телепортація стала катастрофою. Поки корабель "переміщався" з філадельфійської бази ВМС у Норфолк і назад, члени суднової команди цілком втратили орієнтацію. В часі і просторі. Після повернення на базу багато хто не міг пересуватися, не спираючися на стіни. І знаходилися в стані невимовного жаху. Згодом, після тривалого періоду реабілітації, усі члени команди були звільнені як "психічно неврівноважені". У підсумку проект "Веселка" прикрили. А результати експерименту засекретили. Що там було насправді – не знає ніхто. Автора фантасмагорії, здатного роз'яснити те, що трапилося, вже не було в живих.
Тільки зараз ми починаємо усвідомлювати, двері в який незвіданий світ відкрив Нікола Тесла .
Найбільш головний його винахід, який вчений не зміг довести до кінця, а послідовники повторити не зуміли, - «Всесвітня безпровідна система передачі інформації й енергії». Енергопередаюча станція могла б направляти електричну енергію в будь-яку точку Землі, відбиваючи її від іоносфери - верхніх шарів атмосфери і через саму Землю. Користатися нею могли б усі - кораблі, літаки, фабрики, досить їм мати енергосприймаючу установку. Ця ж система могла б, по завіряннях вченого, транслювати на увесь світ сигнали точного часу, музику, малюнки, факсимільні тексти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Нікола Тесла

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок