Головна Головна -> Реферати українською -> Наукознавство -> Діяльність В.В. Садовського в українському науковому інституті у Варшаві (1930-1939 рр.)

Діяльність В.В. Садовського в українському науковому інституті у Варшаві (1930-1939 рр.)

Назва:
Діяльність В.В. Садовського в українському науковому інституті у Варшаві (1930-1939 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,72 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Діяльність В.В. Садовського в українському науковому інституті у Варшаві (1930-1939 рр.)


Український науковий інститут у Варшаві був заснований  відповідно з розпорядженням Ради Міністрів Польської республіки від 7 лютого 1930 року. Інститут утворювався як науково-дослідна установа і діяв відповідно з статутом, написаним О. Лотоцьким та узгодженим з Міні-стерством освіти. Основною метою його діяльності було до-слідження історії України, економічного і культурного жит-тя українського народу, підготовка наукових працівників з проблем українознавства. Для виконання цих завдань інститут мав організовувати систематичні навчальні курси української мови, читати лекції (польською і українською мовами) з проблем українознавства у вищих навчальних закладах і наукових інститутах, видавати власний друко-ваний орган, оригінальні наукові праці і переклади. У березні 1930 р. в інституті були утворені три від-діли:  українського господарського та громадського жит-тя, української політичної історії та історії української культури (мова, література і духовні течії), історії церк-ви. Валентин Васильович Садовський став  співробітником Українського наукового інституту у Варшаві у 1930 р.
Загальне керівництво інститутом здійснювали дирек-тор та науковий секретар, який був також редактором праць інституту. Науковою діяльністю і адміністративними справами інституту керувала на-укова колегія, яка до початку 1939 р. складалася з чотирьох постійних членів: директора - професора Олександра Лотоцького, що був водночас і керівником кафедри історії церк-ви,  наукового секретаря - доктора Романа Смаль-Стоцького, що керував кафедрою філології, доктора Богдана Лепкого - завідувача кафедрою історії літератури, і професора Валентина Садовського, який очолював кафедру економічних наук [1,68]. Для розробки актуаль-них проблем українознавства інститут виділяв спеціальні стипендії, залучаючи в такий спосіб до співробітництва науковців з інших країн. Уже в кінці 1930 р. Український науковий інститут у Варшаві розпочав науково-дослідницьку роботу. Вона велася як окремими членами та співробітниками інститу-ту за власними індивідуальними планами, так і колективно, в різних комісіях та семінарах. В інституті працювало три семінари: економічний, філологічний та шевченкознавства.
Економічний семінар мав на меті дос-лідження господарського стану та господарської політики на Україні, зважаючи на обставини, які на-ступили з часу впровадження радянської влади, а також з'ясування перспектив господарського розвитку України. Роботою цього семінару і керував  професор Валентин Садовський, а секретарем став - інженер Євген Гловінський. Учасниками економічного семінару були: інже-нер Д. Бакевич - Щуковський, В. Бовисик, П. Басинчук, П. Денисенко, інженер М. Дерев‘янко, професор І. Дубицький, генерал В. Змієнко, професор В. Іванис, інженер Д. Клекоцький, М. Ковальський, Д. Курилло, Г. Лазаревський, І. Липовецький, П.Лістовничий, доктор А. Лукашевич, ін-женер Г. Марченкова, магістр Б. Ольхівський, інженер Л. Панасенко, інженер П. Сікора, інженер В. Соколовський, Ю. Черкавський, інженер О. Губенко, доктор Л. Чикаленко, генерал П. Шандрук, інженер В. Шевченко, М. Штанько, інженер Ю. Яновський.[1,70].
Головною частиною роботи семінару були наукові засі-дання, на яких читалися й обговорювалися праці його учас-ників. Кожна така праця заздалегідь надсилалася до Праги керівникові семінару В. Садовському, який го-тував на неї рецензію, що також зачитувалася на одному із засідань. За період  1930 - 1937 рр. учасники економічного семіна-ру провели 69 засідань, на яких заслухали і обговорили по-над 70 доповідей. Теми їх були пов'язані з дослідженням окремих економічних проблем і явищ, зокрема різних фінан-сових питань економіки України, а також проблем лісово-го і земельного господарства, транспорту, тваринництва, водного господарства, професійної освіти, промисловості, то-варообміну, колективізації в Україні і т. ін. На засіданнях семінару були прочитані, зокрема, наукові доповіді та рефе-рати на теми: „Аграрна криза" (К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Діяльність В.В. Садовського в українському науковому інституті у Варшаві (1930-1939 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок