Головна Головна -> Реферати українською -> Наукознавство -> Форми фінансування інноваційної діяльності. Організаційна структура венчурного інституту

Загрузка...

Форми фінансування інноваційної діяльності. Організаційна структура венчурного інституту

Назва:
Форми фінансування інноваційної діяльності. Організаційна структура венчурного інституту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,90 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Форми фінансування інноваційної діяльності. Організаційна структура венчурного інституту


План
1.Форми фінансування інноваційної діяльності
2.Організаційна структура венчурного інституту


1.Форми фінансування інноваційної діяльності
У нашій країні впровадження інноваційних пропозицій потребує вирішенню наступних задач:
постійний моніторинг проектів;
аналіз інвестиційної привабливості та можливостей комерціалізації науково-технічних розробок;
сучасні маркетингові розробки та творчий інноваційний менеджмент;
підготовка бізнес-планів за міжнародними стандартами, опрацювання оптимальних схем фінансових технологій та конкретних венчурних механізмів реалізації проектів відповідно до умов українського інвестиційного ринку;
пошук бізнес-партнерів для створення спільних підприємств та оптимізація ризик-менеджменту проектів;
залучення інвестицій для подальшого розвитку технологічних підприємств;
правовий захист інтелектуальної власності;
проведення сертифікації та оцінки науково-технологічних розробок за міжнародними вимогами при трансфері технологій.
Для вирішення цих задач і проведення комерціалізації наявного інноваційного ресурсу, стимулювання інноваційної діяльності необхідно створювати спеціальні організації, наприклад, Центр комерціалізації технологій, який займався би аналізом, розробкою бізнес-стратегій впровадження перспективних проектів та передачею новітніх технологій від державних науково-дослідних закладів і університетів у промисловість, в першу чергу, по венчурній схемі впровадження, яка являється найефективнішим засобом стимулювання науково-технічної діяльності та способом реалізації конкретного проекту.
Джерелами фінансування можуть бути кошти фізичних та юридичних осіб. Кошти юридичних осіб можуть бути як державними так і приватними. Враховуючи хронічний дефіцит бюджету, реалізувати Концепцію науково-технологічного та інноваційного розвитку, яку було прийнято Постановою Верховної Ради України від 13 липня 1999 року, необхідно за допомогою коштів фізичних та приватних юридичних осіб.
А це означає, що залучити їх кошти в інноваційну діяльність, можливо при виконанні трьох складових цінностей ведення бізнесу: довіри, гарантій, високих прибутків.
Відносно довіри, це - авторитет, порядність партнера та його науково-виробничий потенціал, які базуються на гарантії виконання своїх зобов’язань шляхом наявності та використання власних можливостей, страхування діяльності або поручительства третіх осіб.
Форми організації фінансування інновацій у світовій практиці різноманітні. Наведемо основні із них:
Форма організації фінансування інновацій через спільні інфраструктурні утворення (корпоративно-фінансова диверсифікація ризиків)
До спільних інфраструктурних утворень відносяться: консорціуми, асоціації, промислово-фінансові групи, інкубатори, інноваційні центри, технопарки, технополіси тощо.
Квазіризикова форма (корпоративна диверсифікація ризиків)
Корпорацією (договірне об’єднання на основі поєднання виробничих, наукових та комерційних інтересів), створюється відносно самостійний тимчасовий науково-дослідний підрозділ, діяльність якого підлягає найбільшому комерційному ризику.
Основними видами квазіризикової форми організації є:
“Внутрішні” венчури – можуть вступати у контакти з іншими корпораціями, створювати на акціонерній основі спільні фонди венчурного фінансування, але основний замовник продукції є материнська корпорація.
“Зовнішні” венчури – залучення до співпраці винахідників, шляхом створення малих підприємств.
Програма “свояків” – відрізняється від попередніх меншим ступенем формалізації. Започатковуються спеціальні грошові фонди внутрішньокорпоративного венчурного капіталу, кошти яких виділяють “своякам” – представникам корпорації, які можуть виділяти кошти своїм співробітникам на запропоновану цікаву ідею розробки та впровадження інноваційної ідеї.
Спільні підприємства “нового стилю” (науково-дослідний консорціум) – проміжна форма між чисто венчурним бізнесом і ризикованими проектами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Форми фінансування інноваційної діяльності. Організаційна структура венчурного інституту

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок