Головна Головна -> Реферати українською -> Наукознавство -> Шляхи розвитку позабюджетного фінансування інноваційно-технологічних проектів в науково-технічній сфері

Шляхи розвитку позабюджетного фінансування інноваційно-технологічних проектів в науково-технічній сфері

Назва:
Шляхи розвитку позабюджетного фінансування інноваційно-технологічних проектів в науково-технічній сфері
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,97 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Шляхи розвитку позабюджетного фінансування інноваційно-технологічних проектів в науково-технічній сфері


В останній час у світовій економіці пройшли значні зміни в виявленні джерел і ресурсів, які визначають економічний розвиток. Застарілі можливості традиційних підходів привертають все більшу увагу до різноманітних технологічних, соціальних, організаційних інновацій, які роблять наукоозброєність і наукоємність головним стратегічним елементом економічного зростання. Інноваційна модель економічного розвитку змінює саму її основу: зі сфери масового промислового виробництва рушійна сила зміщується в сферу розробки, комерціалізації, та організації впровадження різноманітної нової продукції і послуг. Це призводить до необхідності забезпечення високої концентрації на цих напрямках не тільки матеріальних і фінансових ресурсів, але й спонукає приділяти особливу увагу використанню інтелектуальних ресурсів і підприємницької ініціативи.
Аналіз тенденцій інноваційно-технологічного ринку України і можливостей економічної ситуації в Києві вказує на нагальну необхідність розвитку системи венчурного фінансування, як апробованого в світовій практиці позабюджетного шляху розвитку фінансування наукоємної сфери промисловості. Розгортання і початок застосування такої системи доцільно ініціювати в Києві шляхом створення міської системи управління інноваційними процесами, стимулювання розвитку венчурного підприємництва. Становлення і розвиток венчурного фінансування в місті Києві дасть змогу поширити та втілити в регіони України сучасні фінансові технології відповідно до умов українського інноваційного ринку.
Другим шляхом розвитку позабюджетного фінансування інноваційно-технологічних проектів є створення інноваційно-технологічних кластерів, як нової форми об’єднання підприємств та організацій, обумовленої тенденціями технологічної агрегації і заснованих на використанні “економіки знань”.
Інформаційні Інтернет-проекти інноваційного консалтингу в сфері “Hi-tech” () cтворюють спеціалізовані віртуальні інноваційні трансфертні кластери по напрямках економічного розвитку, регіонального або державного рівнів, що є третім напрямком розвитку позабюджетного фінансування інноваційної сфери економіки.
В посланні Президента України до Верховної Ради України наголос робиться на “застосуванні додаткових стимулів розвитку малого та середнього бізнесу, венчурних (у т.ч. зовнішніх) інвестицій”, а також на тому, що “уряд має невідкладно визначити та здійснити конкретні заходи, спрямовані на підтримку венчурних фірм та малих підприємств інноваційної спрямованості”, у тому числі “ефективніше використовувати потенціал взаємозв’язків України з розвиненими країнами світу, передусім із США, особливо в трансфері технологій, залученні прямих інвестицій, запровадженні сучасних систем менеджменту та маркетингу”.
На основі виявлення системних тенденцій інноваційного розвитку в світовій економіці, можна зробити висновок, що суттєве підвищення ефективності інноваційного підприємництва в Києві може бути досягнуто за рахунок активізації і стимулювання позабюджетних джерел фінансування інноваційної діяльності - створення міської системи венчурного фінансування. При цьому вона повинна створюватись із застосуванням так званої “селективної” політики - державної політики з активним залученням приватного, у тому числі й іноземного капіталів, реалізації і впровадження цільових інноваційних програм. В якості координуючого органа системи венчурного фінансування необхідно створити Інноваційну венчурну компанію, головною функцією якої є розвиток і підтримка венчурного підприємництва, залучення приватного капіталу і створення фондів венчурного інвестування з виходом на світовий ринок інтелектуальної власності і венчурного капіталу.
Для організації діяльності венчурних фондів та венчурного підприємництва в Києві, а також реалізації положень послання Президента України до Верховної Ради України (Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002-2011 роки "Европейський вибір") доцільно створити в Києві муніципальну інноваційну венчурну компанію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Шляхи розвитку позабюджетного фінансування інноваційно-технологічних проектів в науково-технічній сфері

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок