Головна Головна -> Реферати українською -> Наукознавство -> Умови та закономірності розвитку наукового виробництва

Умови та закономірності розвитку наукового виробництва

Назва:
Умови та закономірності розвитку наукового виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,02 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Умови та закономірності розвитку наукового виробництва


Всебічний розвиток суспільства залежить від рівня розвитку науки. Через розвиток науки, а саме: здійснення наукових відкриттів, впровадження у виробництво наукових розробок суспільство прагне якнайширше та якнайглибше задовольнити свої інтереси. Якщо брати до уваги розвиток виробництва в усіх галузях народного господарства, то цьому в значній мірі сприяють наукові відкриття.
На сучасному етапі розвитку наука є продуктивною силою суспільства, що проявляється в глибоких змінах у взаємозв'язках науки і виробництва. Слід відмітити, що нові види виробництва і технологічні процеси спочатку зароджуються в надрах науки, науково-дослідних інститутах [3].
На сьогоднішній день ситуація, що спостерігається з процесом формування та діяльністю наукових установ та підприємств в Україні задовільна. Відповідно до зростаючих потреб суспільства, використовуючи результати наукових досліджень, товаровиробники створюють на ринку конкурентноспроможну продукцію. На даний момент агропромисловий комплекс країни працює не досить стабільно, що призводить до занепаду багатьох сільськогосподарських підприємств. Основною причиною цього є погана підтримка з боку держави у фінансовому плані.
Щоб розв'язати цю проблему, необхідно внести радикальні зміни в економічні відносини, прискорити науково-технічний прогрес і соціальну перебудову села. Розвиток науково-дослідних підприємств сприяє забезпеченню наукової і науково-технічної діяльності. До їх складу входять науково-дослідні господарства сільськогосподарського призначення. Дані дослідні господарства створені з метою організаційно-господарського забезпечення науково-дослідним установам умов для проведення наукових досліджень, апробації результатів наукових досліджень, проведення виробничої перевірки та впровадження наукових розробок у виробництво та іншої господарської діяльності.
Забезпечення розвитку дослідних господарств сприяє якості підготовки фахівців з вищою освітою на основі досягнень науково-технічного прогресу, організації наукової та науково-виробничої роботи у взаємозв'язку з навчальним процесом у межах діяльності наукових установ; забезпеченню проведення досліджень науково-педагогічних працівників, спрямованих на створення і впровадження нових конкурентноздатних технологій; сприянню участі в науковій і науково-технічній діяльності студентів, з метою поглибленого вивчення і засвоєння ними навчальних програм, виявленню серед них здібних до наукової діяльності та формування ефективного резерву педагогічних і науково-педагогічних працівників навчальних установ. Науково-дослідна діяльність дослідних підприємств в аграрній сфері виступає специфічним видом виробництва та має свої особливості. Українські науковці Джога Р.Т., Свірко С.В., Сінельник Л.М.  виділяють певні відмінності наукового  виробництва.  Загальні ж відмінності такі: невизначеність, імовірнісний характер майбутнього резуль-тату; непередбачуваність досягнень, що пояснюється творчим харак-тером наукової праці; нематеріальний характер наукової продукції, що розкривається в головній властивості результату - інформаційності; неповторність наукової продукції, пов'язана із самими характеристиками наукової праці; циклічність процесу наукового дослідження, яка пов'язана з етапами наукових досліджень; продуктивність та високий рівень інтелектуальності продук-ції; специфічність предмета праці, яким у цьому разі виступає сума нагромаджених знань у відповідній галузі [2].
Очевидно, що виробництво сільськогосподарської продукції є одним із видів виробничої діяльності. До підрозділів, що займаються виробництвом сільськогосподарської продукції належать підсобні підприємства, дослідні господарства, навчально-дослідні господарства, дослідні ділянки.  
Обсяг фінансування наукових та науково-технічних робіт у Вінницькій області за рахунок державного бюджету за останні роки помітно зріс, що свідчить про належну підтримку з боку держави, а бюджетні асигнування, натомість, стають стабільним джерелом розвитку науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Умови та закономірності розвитку наукового виробництва

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок