Головна Головна -> Реферати українською -> Наукознавство -> реферат: Мета, загальні принципи і пріоритети регіональної інноваційної політики

Мета, загальні принципи і пріоритети регіональної інноваційної політики / сторінка 2

Назва:
Мета, загальні принципи і пріоритети регіональної інноваційної політики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,58 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

Пріоритетами регіональної інноваційної політики є:
максимальне використання венчурного підприємництва для соціально-економічного розвитку регіону;
стабілізація і розвиток економіки регіону з урахуванням його науково-технічних особливостей;
визначення напрямів розвитку інноваційно-технологічного бізнесу;
розвиток наукомісткої і конкурентоспроможної продукції регіону;
задоволення потреб регіону в послугах і продукції венчурних підприємств.
Рівень використання наукових розробок в промисловому виробництві і рівень залучення вчених до вирішення проблем розвитку промисловості не відповідає наявному потенціалу країни.
Стратегія інноваційного розвитку економіки України, підпорядкування саме цій стратегії політики економічних структурних перетворень, тактики конкретних дій у фінансово-кредитній, податковій, інвестиційній сферах залишаються останнім шансом для України. Це єдина можливість закласти перспективи її подальшого сталого розвитку. Тільки на шляху інноваційного розвитку Україна має можливості для рівноправного збалансованого входження до європейського та світового ринків. Для цього необхідно створити умови і реалізувати механізми, які б забезпечували зацікавленість іноземних технологічних інвесторів у вкладанні капіталу в нашу економіку, а також реалізувати концепцію більш оптимального зв’язку кредитної, фінансової, промислової і науково-технологічної політики держави, котра б забезпечувала відтворення інноваційного процесу, стимулювання технологічних нововведень.
Для цього необхідно відродження підприємницької ініціативи в сфері впровадження науково-технологічних розробок, організація венчурного підприємництва, тобто тієї схеми інноваційного підйому економіки, яка в передових країнах світу працює з середини ХХ-го століття.
Саме в 50 –70-х роках виникла більшість наукових парків США, у яких простежується взаємодія венчурного капіталу і малого бізнесу, а цикл “наука-виробництво” скорочується до мінімума.
З середини 80-х років змінились не тільки орієнтація, а й масштаби венчурного капіталу. Поява нових високотехнологічних галузей дала поштовх до зростання кількості інвесторів. На той період у США діяло понад 650 венчурних фірм, а загальний обсяг інвестицій з усіх джерел венчурного капіталу становив приблизно 4,5 млрд доларів.
До лав венчурних капіталістів стали вступати уряди багатьох штатів, які мали намір допомагати місцевим підприємствам у створенні нових робочих місць та вирішенні соціальних проблем регіонів.
Саме соціальна складова венчурного підприємництва, створення нових робочих місць, нових підприємств, надходження в міський бюджет, соціально-економічний розвиток регіонів та держави робить його стратегічним напрямком інноваційного розвитку економіки.
Венчурне підприємництво виконує функцію каталізатора інноваційного розвитку і здатне вивести економіку України на світовий рівень.
Завдання, яке стоїть на даному етапі - створити такі умови, які сприяли б залученню вітчизняних приватних та іноземних інвестицій для розвитку фундаментальних науково-технічних досліджень, а також залученню венчурного капіталу в новостворені високотехнологічні підприємства. Ця задача потребує розробки і реалізації трансформаційної моделі соціально-економічного, іннова- ційного розвитку, яка б спиралась переважно на венчурний приватний капітал вітчизняного та іноземного походження.
Таким чином, для підвищення ефективності інноваційної діяльності, створення умов для ефективного впровадження науково-технологічних розробок необхідно створити систему виявлення та комерціалізації інноваційного ресурсу з організацією фінансової підтримки інноваційного підприємництва, тобто створення фондів венчурного фінансування.


Література
Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002-2011 роки "Европейський вибір". Послання Президента України до Верховної Ради України.
Дрозденко В.М., Кір’ян В.А., Підмогильний М.В., Невелєв О.М. Промислово-інноваційна політика в м.Києві: формування та реалізація. – К.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Мета, загальні принципи і пріоритети регіональної інноваційної політики

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок