Головна Головна -> Реферати українською -> Наукознавство -> Система підготовки і перепідготовки наукових кадрів

Система підготовки і перепідготовки наукових кадрів

Назва:
Система підготовки і перепідготовки наукових кадрів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,02 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Система підготовки і перепідготовки наукових кадрів


ПЛАН
Вступ
Загальні положення
Докторантура
Аспірантура
Організація роботи наукового колективу
Висновок
Література


Література
Міністерство Освіти і Науки України Науково Методичний Цент Вищої Освіти Проблеми освіти науково-методичний збірник, Випуск, 31.
Збірник основних нормативних активів про вищу освіти, наукову діяльність, підготовку та атестацію наукових кадрів (станом на 01.02.2003 р.) Харків “Триф” 2003.


ВСТУП
Інтелектуальна творча діяльність, спрямована на здобуття і використання нових знань, і є науковою діяльністю. Вона існує в різних видах – від дослідницької, інформаційної до педагогічної.
Суб’єктом наукової діяльності є: вчені, наукові працівники, науково-педагогічні працівники, а також наукові установи, організації, вищі навчальні заклади, громадські організації.
Особливого значення набуває вміння працювати з молодими працівниками, початківцями в науці. Найбільш раціональний стиль роботи з цією категорією людей досить просто і точно сформував академік А.Ф.Йоффе у своїх спогадах.
Мистецтво управління, за думкою Йоффе, зводиться до декількох простих правил, а саме: простота, демократичність і принциповість
Слід завжди підтримувати і радіти за успіхи працівників, у випадку, якщо висновки, зроблені молодими працівниками, є неправильними, то необхідно науковими аргументами переконати їх у цьому. У разі необхідності розробки іншої теми, нового наукового напряму, слід зробити це непомітно, максимально докласти зусиль, щоб ця ідея як би виходила від самого науковця, щоб він сприйняв її як власну, яка прийшла йому в голову.
Ніколи не слід приписувати своє прізвище до наукових праць як ученого, в яких не брав участі.
Недоцільно надто опікувати своїх учнів, а давати можливість мак-симально проявляти ініціативу, самим справлятися з труднощами. Тільки таким шляхом можна сформувати висококваліфікованого науковця, а не лаборанта.
Інколи неправильна оцінка особистості формується через так звані помилки контрасту. Наприклад, людина може здатися більш розумною, контактною, якщо її порівнювати з іншою скромною, со-ром'язливою. Також є помилки при оцінці національних, професій-них та інших стереотипів. Виховування цих оцінок співпрацівників і колективу може сприяти підвищенню їх працездатності. Здоровий психологічний клімат у колективі є основою згуртованості і його ста-більності. Цьому сприяє як орієнтація стимулів до праці, так і на особисті потреби.


І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕНИЯ
1. Аспірантура і докторантура є формами підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів вищої кваліфікації.
Аспірантура і докторантура відкривається при вищих навчальних закладах третього або четвертого рівнів акредитації і прирівняних до них закладах післядипломної освіти (далі – вищі навчальні за клади), у наукових установах, які мають висококваліфіковані науково-педагогічні та наукові кадри, сучасну науково-дослідну, експериментальну та матеріальну базу.
2. Відкриття і закриття аспірантури і докторантури у вищих навчальних закладах, у наукових установах за винятком наукових установ Національної академії наук) здійснює Міносвіти, а установах Національної академії наук — її Президія.
Аспірантура відкривається з відривом від виробництва та без відриву від виробництва, а докторантура – з відривом від виробництва.
4. Підготовка в аспірантурі і докторантурі здійснюється:
за рахунок:
коштів Державного бюджету України — за державним замовленням для роботи у державному секторі народного господарства;
коштів юридичних та фізичних осіб — на умовах контракту - для роботи у державному і недержавному секторах народного гос-подарства;
іноземців та осіб без громадянства підставі:
міжнародних договорів України;
загальнодержавних програм;
договорів, укладених вищими навчальними закладами, науковими установами з юридичними та фізичними особами.
Кількість аспірантів і докторантів, підготовка яких здійснюється поза державним замовленням, визначається керівником вищого навчального закладу, наукової установи з урахуванням можливостей забезпечення кваліфікованого керівництва і консультування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Система підготовки і перепідготовки наукових кадрів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок