Головна Головна -> Реферати українською -> Наукознавство -> І.П.Павлов – основоположник науки про харчування

І.П.Павлов – основоположник науки про харчування

Назва:
І.П.Павлов – основоположник науки про харчування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,33 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
І.П.Павлов – основоположник науки про харчування”


На мій погляд, тема харчування і травлення в наш час дуже актуальна. Адже зараз, в інформаційне століття, людям потрібно усе більше сил для виконання усе більш і більш складної роботи. Саме тому зараз так часто обговорюються питання правильного і здорового харчування. Але для досягнення оптимальної форми людині потрібна не тільки корисна і смачна їжа, не менш важливо і хороше травлення.
Сьогодны фізіологія травлення досліджується цілими інститутами, і знання, що ми маємо на даний момент, досить докладно описують усі стадії травлення і дають нам практичні ради, як правильно харчуватися. Проте, ще яких-небудь сто років тому знання людей про цей вид діяльності людського організму були дуже убогі. Таким чином, за сто останнього років фізіологія травлення зробила величезний стрибок, пройшовши більшу відстань, чим за всі попередні століття. Цим колосальним кроком науки з минулого в будущее ми в першу чергу зобов'язані великому росіянину вчен – Іванові Петровичу Павлову(1849-1936).
Це була дуже багатогранна людина. У різні періоди своєї шістдесятирічної творчості він охоплював різноманітні галузі фізіології й у кожній залишав глибокий слід. Вражає і його любов до роботи. Навіть у молодості, в один з найважчих періодів життя, коли майбутній академік змушений був піклуватися про своє утримання і утримання своєї родини, він витрачав останні гроші на покупку устаткування і піддослідних тварин для проведених ним складних експериментів. Студентом Павлов багатьма годинами не виходив з лабораторії, постійно намагаючись поліпшити, уточнити і без того феноменальні результати досліджень.
Зусилля Івана Петровича досить швидко були оцінені й у Росії, і за рубежем. Відразу після опублікування в 1897 р. класична праця вченого «Лекції про роботу головних травних залоз» став настільною книгою для фізіологів усього світу. Вже в 1904 р. першим серед росіян вчених і першим з фізіологів він був визнаний гідним Нобелівської премії. Потім прийшло довгоочікуване визнання і на батьківщині – у 1907 р. Павлов був обраний дійсним членом Петербурзької Академії наук.
На мій погляд, його життя – прекрасний зразок гідного і завзятого служіння науці: багаторічного прагнення до пізнання невідомого, тому, мені здається, украй важливо показати, наскільки коштовний внесок И.П. Павлова в скарбницю світової науки. Друга важлива задача, що коштує перед автором, - проаналізувати будівля травної системи в цілому, а також її окремих органів і залоз, і особливо ідеї, висловлені в цій області академіком Павловим.
Дослідженнями фізіології травлення Іван Петрович Павлов почав займатися ще будучи студентом природного відділення фізико-математичного факультету Петербурзького університету (1870(1875). Займатися цими проблемами вченого спонукала прочитана їм у юності захоплююча книга англійського вченого Льюиса «Фізіологія повсякденного життя».
Але повернувся він до цих вишукувань лише в 1891 р. Особливо сприяла цьому захист Павловим дисертації на ступінь доктора медицини в 1883 р., після чого він одержав звання приват-доцента Військово-медичної академії, де і проробив 45 років, а також наступне (у 1891 р.) запрошення Павлова для керівництва відділом фізіології тільки що створеного Інституту експериментальної медицини., де він виконав головні дослідження з фізіології травлення, а також розробив своє знамените навчання про умовні рефлекси. Займався цим учений ще більш двох десятків років і до початку 1910-х років узагальнив свої праці й остаточно зайнявся тільки фізіологією вищої нервової діяльності.
На жаль, на початку своєї кар'єри Іван Петрович часто випробував матеріальних труднощів, і радість, що доставляється творчими успіхами, постійно отруювалася тяжкими умовами існування. Безпорадність Павлова в життєвих справах і недостача грошей особливо гостро стали відчуватися після його одруження в 1881 р. Сам він у «Автобіографії» пише так: «Аж до професури в 1890 р. вже одруженому і имевшему сина в грошовому відношенні постійно приходилося дуже туго».

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: І.П.Павлов – основоположник науки про харчування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок