Головна Головна -> Реферати українською -> Риторика -> Предмет судової промови

Предмет судової промови

Назва:
Предмет судової промови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,46 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Предмет судової промови


Судова промова — це промова, звернена до суду та інших учасників судочинства і присутніх при роз-гляді кримінальної, цивільної, адміністративної справи, в якій
містяться висновки щодо тієї чи іншої справи.
Виступаючи в суді з промовою, прокурор і адвокат підбивають підсумки не лише судового розгляду справи, але і всієї своєї попе-редньої праці, аналізують докази, висловлюють свою позицію у справі, міркування з питань, на які суду необхідно дати відповідь під час складання вироку, рішення, постанови, ухвали.
Згідно зі ст. 318 КПК України у судових дебатах, крім проку-рора й адвоката (захисника), можуть брати участь громадський об-винувач і громадський захисник; потерпілий і його представник;
цивільний позивач і цивільний відповідач та їх представники; близькі родичі, опікуни або піклувальники підсудного (як захисники) і сам підсудний.
У цивільному процесі у судових дебатах можуть брати участь:
позивач та його представник; відповідач та його представник; третя особа, яка заявила самостійні позовні вимоги, та її представник;
третя особа без самостійних вимог; уповноважені органів держав-ного управління, профспілок, державного підприємства, установи, кооперативних організацій та їх об'єднань, представники громадсь-ких організацій і трудових колективів і, звичайно ж, прокурор (ст. 194 ЩІК України).
В адміністративному процесі згідно зі статтями 268—279 Ко-дексу України про адміністративні правопорушення на засіданні суду заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи. До них відносяться: особа, яка притягається до адміністративної відпові-дальності; потерпілий; законні представники особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; адвокат; прокурор.
Судова промова державного обвинувача у кримінальному про-цесі своїм змістом має: громадсько-політичну оцінку злочину й осо-би підсудного; характеристику складу злочину, який, на його дум-ку, знайшов своє підтвердження в судовому засіданні; вичерпний аналіз зібраних і перевірених на судовому слідстві доказів і обгрун-тування ними своєї позиції щодо вини підсудного, кваліфікації його дій та міри покарання. Крім того, прокурор у своїй промові підтри-мує пред'явлений ним або цивільним позивачем позов, якщо цьо-го вимагає охорона державних чи громадських інтересів або прав громадян, а також висловлює й обґрунтовує свою думку з усіх інших питань, які належить вирішити судові під час постановления виро-ку (ст. 324 КПК України).
Судова промова громадського обвинувачення повинна насамперед відобразити ставлення до вчиненого злочину та особи підсудного громадської організації або колективу трудящих, які уповноважили його для участі в судовому розгляді справи. Проте громадський об-винувач* є самостійним учасником процесу і викладає судові свою думку про доведеність обвинувачення, суспільну небезпеку вчине-ного злочину та особи підсудного, грунтуючись на даних судового слідства. У своєму виступі він має право також висловити свої мірку-вання щодо застосування кримінального закону, міри покарання та інших питань.
Судові промови цивільного позивача і цивільного відномдача або и представників своїм основним змістом мають питання, які сто-суються відшкодування завданої злочином майнової шкоди: дове-дення чи недоведення факту вчинення злочину, наявність чи відсутність підстав для пред'явлення і задоволення позову, його пред-мета та розміру відшкодування. Питання вини підсудного та обран-ня йому міри покарання ними не обговорюються, оскільки це не пов'язано з цивільним позовом.
Судова промова громадського захисник, спрямована на вико-нання функції захисту. В ній громадський захисник викладає судові свої міркування з приводу: обставини, що пом'якшують вину підсуд-ного або виправдовують його; можливості пом'якшення йому покарання; умовного засудження чи відстрочки виконання вироку, мож-ливості передати підсудного на поруки громадській організації чи трудовому колективу, від імені яких громадський захисник бере участь у розгляді справи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Предмет судової промови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок