Головна Головна -> Реферати українською -> Риторика -> реферат на тему: Академічна риторика

Академічна риторика / сторінка 3

Назва:
Академічна риторика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,49 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

Основні педагогічні функції мовлення вчителя:
забезпечення повноцінної презентації (передачі) знань;
забезпечення ефективної навчальної діяльності школярів;
забезпечення продуктивних взаємовідносин між учителем та учнями.
Особливості усного педагогічного мовлення як одного з видів мовлення публічного:
адресний характер мовлення вчителя (воно звернене до учнів);
зміст такого мовлення приймається учнями з двох каналів – звукового (через слово, інтонацію) та візуального (через міміку, жести, рухи вчителя);
імпровізаційний характер усного педагогічного мовлення.
Шляхи вдосконалення мовлення майбутнього вчителя:
самоконтроль та розвиток культури мовлення, створення для себе установки на оволодіння правильним літературним мовленням у всіх ситуаціях мовленнєвого спілкування;
самоконтроль та розвиток умінь виразного мовлення;
розвиток загальних психологічних особливостей особистості, що створюють передумови для успішного оволодіння мовленнєвими навиками та вміннями.
Засвоєння норм літературної мови – тривалий процес, який починається з раннього дитинства і триває впродовж всього свідомого життя. Тому не лише бездоганне знання свого предмета, не лише педагогічна майстерність, досконалість методичних прийомів, але й словесно-естетичний рівень педагогічних знань формує особистість учня.
Виховання культури мовлення учнів – це справа не лише вчителя-словесника. Кожен учитель повинен володіти здоровим, неупередженим відчуттям мови (без архаїзаторства, примітивізму, пуризму), постійно стежить за змінами, які відбуваються в нормах вимови, наголошення, слововживання у зв’язку з глибинним вивченням загальнонародної мови, вирівнюванням діалектів, досягненням високого рівня мовленнєвої культури.
Слід говорити не лише про мовленнєвий етикет, але й про стиль мовлення педагога. Його визначальними рисами є відповідність діючим мовним нормам, бездоганне володіння невербальними засобами спілкування (мімікою, жестами, правилами членування мовного потоку, темпом мовлення, тембром голосу), майстерність виразного читання.
Багатство та різноманітність мовлення вчителя – це джерело збагачення мовлення вчителя, чистота й досконалість, образність мовлення вчителя – запорука поваги учня до естетичних цінностей, створених засобами мови.
Отже, педагогічне мовлення повинне відзначатися такими ознаками:
виразність – змістова, інтонаційна (й експресивне), візуальна;
правильність – орфоепічна, граматична, орфографічна, пунктуаційна;
чистота – що не допускає ультратуризму (словникового, стильового чи колоритного), штучності, фальшивого професіоналізму;
лаконізм – у сполученні зі змістовою вичерпністю, різноманітність мовленнєвих засобів.
Слід прагнути оволодіти виразним, яскравим переконливим професійним мовленням з метою максимально ефективного комунікативного впливу у навчально-виховному процесі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Академічна риторика

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок