Головна Головна -> Реферати українською -> Риторика -> Роль ораторського мистецтва у професійній діяльності юриста. Функції ораторського мистецтва

Роль ораторського мистецтва у професійній діяльності юриста. Функції ораторського мистецтва

Назва:
Роль ораторського мистецтва у професійній діяльності юриста. Функції ораторського мистецтва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,03 KB
Завантажень:
519
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
На тему:
Роль ораторського мистецтва у професійній діяльності юриста. Функції ораторського мистецтва


Ораторське мистецтво є прикладною дисципліною, яка являє собою комплекс знань, умінь і навичок оратора сто-совно підготовки й проголошення переконуючої промови. Іншими словами, ораторське мистецтво — не діяльність, спрямована на переконання аудиторії засобами живого слова.
Є схожі терміни, що визначають певним чином оратор-ське мистецтво. Так, риторика — це теорія ораторського мистецтва, красномовство — вміння говорити красиво. М.М. Сперанський визначай красномовність як «дар потря-сати душі». А.Ф. Коні розрізняв поняття «красномовність» і «ораторське мистецтво». Перше він розумів як «дар слова, що хвилює й притягує слухача красотою форми, яскравістю образів і силою точних висловів», тобто як уміння говорити грамотно, переконливо». Сучасні словники теж визначають красномовство як здатність уміння говорити красиво, пере-конливо, як ораторський талант. Це мова, побудована на ораторських прийомах, це саме ораторське мистецтво, на-самкінець — це наука, яка вивчає ораторське мистецтво; риторика.
Ораторське мистецтво сприймається не стільки як наука про красномовство, а як наука про мовну доцільність, про осмислену і коректну мовну діяльність. Ораторське мисте-цтво означає не просто «говоріння», майстерність проголо-шення промови, а мову як соціальну дію, більше того — як взаємодію між мовцями.
В будь-якій промові (мовному акті) відбувається переда-ча інформації. Істотна відповідь на запитання, для чого людина говорить: «Для того, аби передати інформацію» — с тавтологією і, як будь-яка тавтологія, ця відповідь некон-структивна. Дійсно, для чого людина передає інформацію?
Чому людина передає певну інформацію саме цим людям і саме в цей час? Адже людина за своєю сутністю егоцентрич-на. Вона сприймає світ як дещо, функціонуюче навколо неї. Вона взагалі працює тільки на себе і як довільна від цієї діяльності, людина працює на інших. І тут важливим є те, щоб вимовлене слово діяло, щоб воно запам'яталось, щоб воно залишилося у свідомості інших. В цьому і заключається ораторське мистецтво.
Ораторське мистецтво — це мистецтво впливу на слуха-чів. Оратор впливає на людину всебічно: на її розум, по-чуття, орієнтацію, настрої, бажання, вчинки та дії. Хоро-ший оратор — думок і слів організатор, а це важче, ніж організація людей: адже не видають наказу думати так, а не інакше.
Слово «оратор» походить від латинського — гово-рити. Словник В. Доля дає таке визначення оратора — «речистьій человек, краснослов, мастер говорить, проповедник». Сучасні словники тлумачать його як особистість, що професійно займається мистецтвом красномовства; як осо-бу, що проголошує промову; як людину, що мас дар мов-лення; як «глашатай».
Ораторське мистецтво завжди визнавалося необхідною і складною творчістю. Воно вважалося навіть царицею мис-тецтв, настільки сильним був його вплив на вирішення державних справ, на розум людей. Адже живе слово виконує не тільки утилітарну функцію передачі інформації — воно формує переконаність, готовність до певних конкретних дій. Слово мас магічний вплив. Ще Авіценна говорив: «Три зброї є у лікаря: слово, рослина, ніж». Зважте: «слово» —на першому місці.
У суспільному житті без слова, без його впливу не обі-йтись. Дійсно, як можна сказати, що одна думка істинніша за іншу? Можна лише говорити, що одна думка переконли-віша за іншу. Навчитися переконливості, навчитися робити слабку думку сильною — таке завдання можна виконати за допомогою ораторського мистецтва, звертаючись і до розуму, і до почуття людей. Хто володіє таким мистецтвом, той може переконати будь-кого й добитися торжества своєї думки. А в цьому і заключається мета ідеальної «суспільної людини», яка бере участь у державних справах.
Ефективність діяльності юриста залежить від багатьох чинників. Поряд з якісною правовою освітою, знанням норм права та процесу він повинен мати необхідні ділові та моральні якості, певні організаторські здібності, відзначаєть-ся загальною культурою, вмінням працювати з людьми, володіти розвиненим почуттям обов'язку, справедливістю та відповідальністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Роль ораторського мистецтва у професійній діяльності юриста. Функції ораторського мистецтва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок