Головна Головна -> Реферати українською -> Риторика -> Відомі мислителі про мистецтво усного публічного мовлення

Відомі мислителі про мистецтво усного публічного мовлення

Назва:
Відомі мислителі про мистецтво усного публічного мовлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,62 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
“Відомі мислителі про мистецтво усного публічного мовлення”


ПЛАН
1. Відомі мислителі про якості оратора
2. Сила й краса красномовства
3. Про ораторське слово. Гармонія думки й слова
Список використаної літератури
1. Відомі мислителі про якості оратора
Якщо хто вирішив оволодіти красномовством по-справжньому, він повинен бути людиною справедливою і тямущою у справах справедливості.
Платон
Обов'язок оратора — говорити правду.
Платон
Я стверджую, що якби у будь-яке місто прибули оратор і лікар, і якби у Народному зібранні чи у будь-якому іншому зібранні зав'я-залася суперечка, кого з двох обрати лікарем, то на лікаря ніхто і дивитися не схотів би, а обрали б того, хто володіє словом, — варто було йому лише забажати...
Оратор здатен виступати проти будь-якого супротивника і з будь-якого приводу так, що переконає натовп швидше від усякого іншого... Але зовсім не слід з цієї причини віднімати славу ні у лікаря (хоча оратор і міг би це зробити), ні у решти знавців своєї справи.
Платон
Оратор користується народною прихильністю лише тоді, коли завчасно продумує, що буде говорити: лише цим доводить він свою відданість народу, а той, хто не турбується, як буде сприйнята його промова, діє... як людина, яка більше спирається на силу, ніж на переконання.
Демосфен
Ну а хто ж є обманщик держави? Хіба це не той, хто говорить одне, а думає інше?.. А чи можна назвати ще інший злочин з боку оратора, який би заслуговував більш тяжкого звинувачення, ніж те, коли він для себе думає не те, що говорить на словах?
Демосфен
Ні, нічим не можна принести більшої шкоди, ніж повідомля-ючи брехню. Саме так, якщо ті люди, в яких державна діяльність полягає у промовах, не казатимуть правду, тоді хіба можна надійно керувати державою?
Демосфен
Оратор повинен стояти, як озброєний воїн у лаві, розв'язува-ти справи великої важливості і завжди прагнути перемоги».
Квінтіліан
Оратор є красномовним тільки тоді, коли здається всім, що він говорить правду.
Квінтіліан
Я щиро скажу, що там немає прямого красномовства, де не видно жодної ознаки, за якою можна було б пізнати людину муж-ню й доброчинну.
Квінтіліан
Оратором є лише той, хто в змозі говорити з кожного питан-ня гарно, вишукано і переконливо, відповідно до важливості пред-метів, на користь часові і для задоволення слухачів.
Таціт
Не може бути оратором і ніколи ним не був той, хто, наче воїн, який вступає у всеозброєнні в битву, не з'являвся на форум, озброєний усіма знаннями.
Таціт
Найбільша цінність оратора — не тільки сказати те, що по-трібно, але і не сказати того, чого не треба.
Цицерон
Найкращий оратор є той, хто своїм словом і повчає слухачів, і дає насолоду, і справляє на них сильне враження.
Вчити — обов'язок оратора, давати насолоду — честь, яка на-дається слухачу, справляти ж сильне враження — необхідність.
Цицерон
Балакучих людей знав я декількох, а красномовної людини — досі жодної. Балакучою тут я називаю таку людину, яка може до-сить розумно й ясно говорити перед пересічними людьми, керую-чись загальновживаними поняттями, а красномовною — тільки ту, яка будь-який обраний нею предмет може розкрити й прикрасити так, щоб він став більш вражаючим і пишним, і яка засвоїла і за-пам'ятала всі ті знання, що можуть служити джерелом красномов-ства.
Цицерон
Що стосується вправ для розвитку голосу, дихання, рухів тіла й, нарешті, язика, то для них потрібні не стільки правила науки, скільки праця. Тут необхідно з великою суворістю відбирати собі взірці для наслідування; причому приглядатися ми повинні не лише до ораторів, а й до акторів, щоб наша невправність не вилилася в якусь огидну й шкідливу звичку.
Цицерон
... Він (Цезар) сказав: «Вчений це був муж, дитино, вчений, до того ж любив батьківщину».
Оратор, достойний уваги, є той, хто користується словами для думки, а думкою для істини й доброчесності.
Ф. Фенелон
Оратор говорить не з тим єдино, щоб його розуміли. Головний його намір, щоб переконати й схвилювати, у чому він не зможе перемогти, якщо не відшукає насолоди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Відомі мислителі про мистецтво усного публічного мовлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок