Головна Головна -> Реферати українською -> Риторика -> Об’єктивні перешкоди контакту оратора й аудиторії та їх урахування в організації аудиторії

Об’єктивні перешкоди контакту оратора й аудиторії та їх урахування в організації аудиторії

Назва:
Об’єктивні перешкоди контакту оратора й аудиторії та їх урахування в організації аудиторії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,01 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
На тему:
Об'єктивні перешкоди контакту оратора й аудиторії та їх урахування в організації аудиторії


Організація аудиторії за допомогою збудження в неї певного емоційного стану, як правило, ускладнюється пере-шкодами при встановленні інформаційного (передавально-го і сприймаючого) контакту між реципієнтом і комунікатором, тобто оратором і аудиторією.
Перешкод існує багато — і суб'єктивних, і об'єктивних.
Суб'єктивні — це такі, виникнення яких залежить від рівня підготовки оратора, знання ним предмета виступу, уміння визначати характеристику аудиторії тощо. Тобто ці перешкоди якби задаються самим оратором, і для того, щоб їх здолати, треба краще готуватися до виступу.
Об'єктивні — це такі, які змінити оратор не може, адже вони походять з наших психологічних властивостей, їх змінити неможливо, можна лише враховувати і знаходити єдино можливі способи організації аудиторії.
Першою з об'єктивних психологічних перешкод є інер-ція оключеності. Це такий стан людини, аудиторії, коли вони ще знаходяться у своїх думках, проблемах і не можуть зразу активно слухати, сприймати виступ оратора. Це озна-чає, що ораторові потрібно звільнити на час виступу свідо-мість слухачів від тих життєвих обставин, які могли б не-гативно вплинути на їхнє відношення до одержуваної інформації. Інерція включеності заважає людині переклю-чити увагу на оратора, породжує навіть консерватизм по-глядів, може привести і до звуження поля зору.
Друга перешкода — висока швидкість розумової ді-яльності. Людина думає в 4 рази швидше, ніж викладає свої думки і знання. Коли оратор говорить, інтелект слуха-чів велику частину часу вільний і може відключатися від промови оратора.
Третя — нестійкість уваги. Увагу може відвернути і зовнішність оратора, його голос, манера говорити, оформ-лення приміщення, звук дверей, що відчиняються, шепо-тіння тощо.
Четверта перешкода — антипатія до чужих думок. Люди часто звикають до своїх точок зору. їм зручніше і легше додержуватися логіки свого міркування, тому у них утворюється стійке несприйняття точки зору оратора, а іноді це породжує репліки, вигуки й ін. реакцію незгоди.
Які знання допоможуть опанувати ці перешкоди та які існують психологічні і педагогічні прийоми усунення пере-шкод у психологічній організації аудиторії?
Перш за все, знання того, що можливість стійкого сприй-няття без розсіювання уваги не перевищує тридцяти секунд. Тому треба при підготовці до виступу підібрати квантовий викид інформації в аудиторію, суть якого втому, щоб через визначені часові інтервали пропонувати слухачам нові фак-ти, нетрафаретні висловлення, оригінальну ідею тощо.
Важливо також уміло застосовувати такі педагогічні принципи дидактики, як наочність, систематичність, по-слідовність, посильність. Для концентрації уваги слухачів необхідно опанувати такі соціально-психологічні способи, як зараження, наслідування і навіювання — внутрішні ме-ханізми контакту. Зараження — це несвідома, мимовільна схильність людини до визначеного психологічного стану. Воно здійснюється як передача особистості психічного на-строю іншої особистості, що володіє великим емоційним зарядом. При цьому емоційне співпереживання оратора й аудиторії в процесі виступу виступає одночасно і як фон, і як основний пусковий механізм їхнього контакту. Варто підкреслити, що емоційне співпереживання аудиторії ви-кликається в першу чергу самою особистістю оратора. Його зацікавленість, переконаність, емоційний підйом неминуче породжують відповідну емоційну реакцію слухачів, їх ми-мовільний інтерес до того, що хвилює оратора. У силу цього ставлення оратора до виступу як би стає ставленням до нього аудиторії, що і забезпечує у певній мірі взаєморозуміння і погодженість з обох боків. У соціальній психології сформу-льований закон емоційного зараження, відповідно до якого «сила наростання накалу пристрастей», що створює психічний фон зараження, знаходиться в прямій пропорційній залежності від величини аудиторії і ступеня емоційного на-калу індуктора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Об’єктивні перешкоди контакту оратора й аудиторії та їх урахування в організації аудиторії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок