Головна Головна -> Реферати українською -> Риторика -> Риторика як наука

Риторика як наука

Назва:
Риторика як наука
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,92 KB
Завантажень:
553
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Риторика як наука


План:
Вступ
Досягнення красномовства
Що таке риторика
Античне красномовство
Красномовство слов’ян
Висновок
ВСТУП.
Історія ораторського мистецтва береже чудові зразки і прийоми красномовства, багатющі революційні традиції усної політичної пропаганди й агітації.
Кожна епоха характерна своїм стилем і методом у красномовстві, не говорячи вже про розходження їх політичних спрямованостей. Але протягом ряду епох, особливо в періоди революційних потрясінь і прогресивного розвитку різних країн, в ораторському мистецтві, як і в інших сферах людської культури, формувалися деякі основні принципи, що мають визначену соціальну цінність і зараз.
Досягнення красномовства
Красномовство — це мистецтво говорити так, щоб ті, до кого ми звертаємося, слухали не лише без труднощів, але із задоволен-ням, і щоб захоплені метою й підбурені самолюбством, вони захо-тіли глибше у неї проникнути.
Красномовство — це дар, який дозволяє нам оволодіти розу-мом і серцем співрозмовника, здатність тлумачити чи навіяти йому все, що нам потрібно.
Завдяки красномовству нас може полонити людина, на яку ми звичайно не звертаємо уваги. Розум не лише одухотворює тіло, але певною мірою оновлює його; почуття й думки, які змінюють одне одного, оживляють обличчя и надають йому то одного, то іншого виразу; розумна промова надовго приковує увагу до однієї й тієї самої людини.
Зброя красномовства вимагає мудрості й чесності. Красномов-ство має однаково як свої небезпеки, так і користь: все залежить від використання; воно може бути й щитом невинності, й мечем мужності, й кинджалом зломовності.
Одне слово, сказане від щирого серця, діє на наш розум силь-ніше усіляких найважливіших доказів і переконливіше усіляких роз-мірковувань, а особливо, коли воно сказане саме тоді, коли тре-ба...
Ні, нічим не можна принести більшої шкоди, ніж повідомля-ючи брехню. Саме так, якщо ті люди, в яких державна діяльність полягає у промовах, не казатимуть правду, тоді хіба можна надійно керувати державою?
Оратор повинен розв'язува-ти справи великої важливості і завжди прагнути перемоги.
Оратором є лише той, хто в змозі говорити з кожного питан-ня гарно, вишукано і переконливо, відповідно до важливості пред-метів, на користь часові і для задоволення слухачів.
Найбільша цінність оратора — не тільки сказати те, що по-трібно, але і не сказати того, чого не треба.
Найкращий оратор є той, хто своїм словом і повчає слухачів, і дає насолоду, і справляє на них сильне враження.
Без природних обдаровань оратором бути неможливо, але тео-рія покаже початківцю, як слід користуватися такими фізичними засобами, які дала йому природа, як слід впливати на розум і сер-це його слухачів.
Той хто бажає гарно говорити або писати, повинен обов'язково добре мислити й мати хороший смак.
Риторика – це наука ораторського мистецтва про способи переконання, ефективні форми мовленнєвого впливу на аудиторію з урахуванням її особливостей.
Різновиди усних виступів
Академічне красномовство – це наукова доповідь, або промова (лекція, вузівська, шкільна)
Судове красномовство – прокурорська(звинувачувальна), та адвокатська (захисна) промови, самозахист.
Соціально-політичне красномовство – звітна доповідь на конференції з’їзді зборах, мітингова промова.
Соціально-побутове красномовство – ювілейна, вітальна, застільна(тост), надмогильна, поминальна ромови.
Церковно-богословське – церковна проповідь.
Курс риторики складається з таких частин:
1. історія риторики; теоретична риторика (закони риторики);
2. практична риторика;
3. публічний виступ.
Античне красномовство
Батьківщиною риторики вважають стародавню Грецію.
Вчення красномовства виникло з узагальнення і систематизації тих прийомів і методів ведення полеміки, спорів та диспутів, що одержали широке розповсюдження в античній Греції з її розвитим політичним життям і боротьбою різних партій за вплив на маси. У цих умовах уміння переконувати людей, наводити переконливі аргументи проти своїх опонентів, підкріплювати їх фактами, впливати не тільки на розум, але й на почуття й емоції слухачів, здобувало винятково важливе значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Риторика як наука

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок