Головна Головна -> Реферати українською -> Риторика -> Основні етапи підготовки тексту промови до виступу

Основні етапи підготовки тексту промови до виступу

Назва:
Основні етапи підготовки тексту промови до виступу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,93 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
На тему:
Основні етапи підготовки тексту промови до виступу


Промова, як правило, потребує попередньої підготовки, й чим Ґрунтовніша підготовка, тим солідніше, вагоміше виглядатиме виклад, а отже — і переконливіше.
Як будь-яка розумова робота, підготовка промови — про-цес творчий, і кожен використовує власну методику. Хоча інколи можна почути твердження, що промовці самі диву-ються, як у них складається той чи інший текст, особливо імпровізування. Але більшість початківців нерідко розгуб-люються, коли їм доводиться вийти зі своїм словом на ши-року аудиторію. Запропонований до вивчення матеріал вони переписують з якихось джерел. Та коли слухаєш такий виступ, одразу ж впадають у вічі незграбність, некомпе-тентність, маловченість і, нарешті, цілковита відсутність впевненості в собі. Такий промовець викликає лише спів-чуття.
Отож, для того, щоб виступ був вдалим, яскравим, пере-конливим, необхідна попередня підготовка до нього. Ал-горитм останньої можна визначити так: вибір теми — фор-мулювання мети — складання плану — збирання матері-алу — робота над конспектом — репетиція.
Визначення теми
Підготовка до будь-якого виступу розпочинається з ви-значення теми промови. При цьому можливі різні ситуації: або пропонують виступити з певною темою, тобто тема є заданою, або тему виступу ви обираєте самі. В першому випадку оратору необхідно лише конкретизувати її. Склад-ніша справа — визначити і сформулювати свою тему ви-ступу.
Інколи тему промови підміняють її об'єктом. Наприклад, пропозиція висловитися про сучасну українську культуру не є власне темою. Це саме об'єкт уваги. Бо ж культура — поняття широке: його становлять і науковість викладання, і потреба слухачів у матеріалі, і висвітлення окремих галу-зей (література, живопис, музика тощо). Перелічені кон-кретні питання — це тематика, що відбиває в своїй сукупності багатогранний і складний об'єкт уваги. Тема завжди конкретна, стосується одного питання. Інша справа, що слід виділяти в межах однієї теми ще й так звані підтеми. Наприклад, лекцію про екологічну чистоту середовища можна розвивати на таких підтемах, як чистота повітря, чистота води, чистота продуктів, соціальна та особиста гі-гієна людини тощо. Всі ці моменти слід добре продумати. Коли промовець не уявляє, що конкретно він хоче сказати, не варто розраховувати на позитивний результат.
Обираючи тему, перш за все потрібно виходити із сво-го особистого досвіду, а також знань по цій темі. Окрім того, важливо, щоб тема являла інтерес для вас і ваших слухачів.
Отже, при визначенні теми виступу потрібно враховува-ти наступні моменти:
1. Обирайте тему, яка відповідає вашим пізнанням і
інтересам.
По-перше, подумайте про ті галузі знання, в яких ви маєте особливий досвід або теоретичну підготовку. По-дру-ге, поспілкуйтесь на яку-небудь цікаву тему зі своїми това-ришами чи друзями. По-третє, зверніться до книги. Про-дивіться довідники, свіжі журнали і газети.
2. Підбирайте доречну тему.
Настрій аудиторії залежить від місця і часу. В аудито-рії він один, в приватному житті — інший. В побутовій ситуації слухачі сприйматимуть як досить природну річ те, що в аудиторії їм може здатися нецікавим, смішним, шокуючим.
3. Обирайте тему, яка відповідає аудиторії.
Тема повинна бути досить цікава, досить важлива, до-сить зрозуміла для слухачів. Для того, щоб вирішити, чи буде вона відповідати цим вимогам, необхідно мати уявлен-ня про рівень знань слухачів, їх виховання, вік, особливі інтереси.
Обравши тему, потрібно подумати про її формулювання.
Тема — це те, про що йде мова. Зазвичай її формулюють словом або фразою, які вказують характер питань, що під-лягають обговоренню.
Назва промови повинна бути ясною, чіткою, по можли-вості короткою. Вона повинна відображати зміст виступу і обов'язково привертати увагу слухачів. Вдала назва теми виступу певним чином налаштовує аудиторію, готує її до сприйняття майбутньої промови.
Довгі назви, які включають незнайомі слова, відштов-хують слухачів, іноді викликають негативне відношення до виступу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Основні етапи підготовки тексту промови до виступу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок