Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Бангладеш(економіко-географічна характеристика країни)

Бангладеш(економіко-географічна характеристика країни)

Назва:
Бангладеш(економіко-географічна характеристика країни)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,91 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Бангладеш
(економіко-географічна характеристика країни)


Народна Республіка Бангладеш - держава в Південній Азії, утворена на місці колишньої пакистанської провінції Східний Пакистан. Її політичні лідери 26 березня 1971 р. проголосили про утворення незалежної держави під назвою Бангладеш, що означає "бенгальський народ".
Фактична дата заснування 16 грудня 1971, коли пакистанські війська здалися об'єднаному командуванню східнобенгальських та індійських збройних сил, які їх підтримували.
Бангладеш знаходиться в Південній Азії, у північно-східній частині Індійського субконтиненту, омивається Бенгальською затокою Індійського океану. Межує на заході, півночі і сході з Індією, на південному сході - з Бірмою (М'янма).
Площа країни - 148 390 кв. км.
Чисельність населення 125,7 млн. чоловік. Бангладеш - одна з найбільш густонаселених країн світу. Понад 98% населення - бенгальці, інші народи - чакма, міг, сантал, бихарі та інш.
Понад 85% населення - мусульмани-сунніти, близько 12% - індуїсти, буддисти - 0,5%, християни - 0,3%.
Офіційна мова бенгальська (бенгалі), у сфері обслуговування і в держустановах розмовляють англійською, широко вживаються мови урду, чакма і маг.
Столиця - Дакка (6 106 000). Місто займає зручне положення в найродючішій частині країни і стоїть на перетині водних торговельних шляхів.
Інші найбільші міста - Чіттагонг (2 041 000), Кхулна (878 000).
Найвища точка - гора Ксокрадонг (1230 м).
Бангладеш - бідна густонаселена країна, що характеризується високими темпами зростання чисельності населення. У середині 1990-х років дві третини працездатного населення були зайняті в землеробстві і близько 30 відсотків валового внутрішнього продукту (ВВП) створювалося в сільському господарстві. Однак країна хронічно страждає від недостачі продовольства.
До числа важливих ресурсів, на які спирається національна економіка, відносяться чайні плантації Силхета, родовища природного газу, нафти, кам'яного вугілля, торфу, вапняка і експлуатація гідроенергії р. Карнапхули.
У Читтагонгі, Дацці, Нараянганджі і Кхулні зосереджена основна частина фабрично-заводських підприємств.
У 1998 в Бангладеш була схвалена масштабна програма залучення іноземного капіталу для розробки газових родовищ, з чим зв'язують певні надії на організацію його експорту в Індію.
Одна з першочергових задач - досягнення самозабезпечення продовольством. Незважаючи на те що збори рису збільшилися з 6 млн. т до 18 млн. т в 1993-1994 рр., зберігається хронічна залежність країни від імпорту (близько 2 млн. т зерна на рік).
Інша важлива мета полягала в розширенні виробництва джуту (сировини або готової продукції) на експорт, який в 1980-х роках давав країні близько 60% валютних надходжень від зовнішньої торгівлі.
У середині 1990-х років 75 відсотків вартості всього експорту Бангладеш складали одяг і текстильні вироби. На зовнішні ринки у великих розмірах постачаються чай і морепродукти.
Сільське господарство
Для бангладеського села характерне натуральне господарство в дрібних селянських подвір"ях. Все більш важливою стає орієнтація на обробіток товарних культур. Головну з них, джут, в 1993-1994 рр. обробляли на площі 0,5 млн. га (в 1985-1986 рр. його посіви досягали 1 млн. га). Культура вирощується переважно в долинах Брахмапутри, Джамуни, Падми і Мегхни, де родючість алювіальних грунтів підтримується щорічними розливами рік. На початку 1990-х років виробництво джуту досягало приблизно 900 тис. т в рік.
Всюди на низовинних рівнинах вирощують рис, але значні надлишки для продажу на внутрішньому ринку є тільки в Силхеті і західних округах. Збори на початку 1990-х років складали в середньому 18,3 млн. т. Урожаї розподіляються по трьох агрокліматичних сезонах, і тому культивується безліч сортів. Аус вирощують переважно для задоволення власних продовольчих потреб, оскільки жнива відбуваються в дощовий сезон і зерно погано зберігається. Аус і джут зростають приблизно в однакових агрокліматичних умовах.
Рис амон (аман) висаджують в поле, як правило розсадою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Бангладеш(економіко-географічна характеристика країни)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок