Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Будівельна галузь в Україні:проблеми та перспективи розвитку

Будівельна галузь в Україні:проблеми та перспективи розвитку

Назва:
Будівельна галузь в Україні:проблеми та перспективи розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему:
на тему:
Будівельна галузь в Україні:
проблеми та перспективи розвитку


ЗМІСТ
1. Мета роботи
2. Постановка проблеми
3. Аналіз проблеми
4. Пропозиції до розв'язання проблеми
5. Обґрунтування пропозицій та вибір альтернатив
6. Здійснення пропозицій урядовими та неурядовими організаціями
7. Необхідні ресурси та умови
8. Висновки
9. Список використаної літератури
Додаток А
Додаток Б
Додаток В


МЕТА РОБОТИ
Будівельна галузь є однією з найважливіших галузей народного господарства, від якої залежить ефективність функціонування всієї системи господарювання в країні. Важливість цієї галузі для економіки будь-якої країни можна пояснити наступним чином: капітальне будівництво, напевне, як ніяка інша галузь економіки, створює велику кількість робочих місць і споживає продукцію багатьох галузей народ-ного господарства. Економічний ефект від розвитку цієї галузі полягає у мультиплікаційному ефекті коштів, вкладених у будівництво. Адже з розвитком будівельної галузі будуть розвиватися: виробництво будівель-них матеріалів і відповідного обладнання, машино-будівна галузь, металургія і металообробка, нафто-хімія, виробництво скла, деревообробна і фарфоро-фаянсова промисловість, транспорт, енергетика тощо. І, вочевидь, як ніяка інша галузь економіки, будівництво сприяє розвитку підприємств мало-го бізнесу, особливо того, який спеціалізується на оз-доблювальних і ремонтних роботах, на виробництві та встановленні вбудованих меблів і т. ін.
Отже, ріст будівельної галузі неминуче викликає економічний ріст у країні і виникнен-ня необхідних умов для розв'язання багатьох соці-альних проблем. Але на сучасному етапі її розвитку говорити про будь-яку конкурентоспроможність цієї галузі не представляється можливим. Якщо на регіональному рівні чітко просліджується тенденція верховенства будівельних організацій центральних районів та великих міст-мільйонерів у зв’язку з їх значними потужностями і інвестиційною привабливістю, то на глобальному рівні будівельна галузь України програє через брак необхідних фінансових та організаційних перетворень.
Головна мета цієї роботи полягає в тому, щоб на основі всебічного дослідження загальних та специфічних особливостей розвитку будівельної галузі економіки України обгрунтувати пропозиції по вдосконаленню її роботи, належній реорганізації галузі для підвищення її глобальної та регіональної конкурентоспроможності.
Задачі, що випливають з цієї мети, які були вирішені у процесі дослідження:
виявлені загальні проблеми галузі та проведений критичний аналіз сучасного стану галузі;
вивчено досвід трансформації будівельних галузей у розвинутих та постсоціалістичних країнах;
обгрунтовані основні напрямки вдосконалення галузі;
зазначені необхідні ресурси та умови для реалізації вибраної стратегії реформування будівництва в Україні.
ПОСТАНОВКА ПРОБЛЕМИ
Щоб окреслити коло проблем, з якими зараз стикається будівельна галузь України, та розробити пропозиції щодо їх розв’язання, необхідно зробити загальне дослідження стану самої галузі. Подолання проблем вимагає не лише розуміння сьогоднішньої ситації, а й об’єктивної оцінки наслідків тих процесів, що відбувались протягом останніх десяти років.
Сьогодні в Україні будівництво перебуває в занепаді: основні фонди зношені майже на 60 %, у середньому на одну родину вони втричі менші ніж в Росії і вчетверо - ніж у Литві. Порівняно із західноєвропейськими країнами матеріальна база України в 3-5 разів менша стосовно житла, в 4-5 разів щодо культури та спорту, удвічі щодо науки та в 5-6 разів щодо медицини.
Цього року на ринку будівельних робіт працює близько семи тисяч будівельних організацій в яких зайнято 764 тис. працівників, 46 % будівель-них організацій об'єднані в корпорації та кон-церни, інші працюють на ринку самостійно, 86,4 % підрядних організацій мають недержавну форму власності.
Несвоєчасність розрахунків замовників за виконані роботи негативно впливає на фінансовий стан будівельних підприємств і організацій, зумовлює зростання дебіторської та кредиторської заборгованостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Будівельна галузь в Україні:проблеми та перспективи розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок