Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Автономної Республіки Крим

Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Автономної Республіки Крим

Назва:
Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Автономної Республіки Крим
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,55 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Автономної Республіки Крим
План
Географічне положення АРК.
Севастополь зі спеціальним статутом:
2.1. Історія виникнення;
2.2. Промислова спеціалізація міста;
2.3. Севастополь – морські ворота для зарубіжних партнерів.
Природні умови АРК
Ялта – міжнародна оздоровиця:
4.1. Особливості розташування;
4.2. Промисловий потенціал;
4.3. Спеціальна економічна зона;
4.4. Міжнародний туризм
Надра Криму
Рекреаційна зона
Сільське господарство
Провідні галузі
Проблеми та перспективи розвитку Автономної Республіки Крим.
Навіть на географічній карті видно органічну єдність земель України і Криму, наче самою природою приречених бути одним цілим. І попри всі вітри історії, умається, що саме гармонійні стосунки заради розбудови як регіону, так і української держави сприятимуть, міцнітимуть і будуть визначальними у ХХІ столітті.
Кримська земля знає і війни, і розбої, і работоргівлю. Але впродовж століть тут нагромаджено і чималий позитивний досвід: не лише вигідну торгівлю, але й тісні політичні, військові, економічні союзи і навіть поріднення народами. Значний, а часом вирішальний вплив на характер стосунків поміж Україною і Кримом мали сусідні народи та держави. Це і Візантія, і Золота Орда, і Польсько-Литовська держава, і Туреччина, і Росія. Втім, як правило, саме українсько-кримські стосунки розвивалися, грунтуючись на власних принципах, досвіді, традиціях, що йшли всупереч політиці цих великих держав. Отож, Україна та Крим не тільки природою приречені бути єдиним цілим, але й історично їм судилося мати дуже тісні взаємовідносини. Це підтверджує й сучасний етап державного будівництва в Автономній Республіці Крим як складовій частині України.
Утворена - 28 липня 1992 року. Площа - 27 тис. кв. км, населення - 2,5 млн. чоловік. Центр - Сімферополь (348 тис. чол.).
Автономна Республіка Крим має 14 районів, 16 міст (Севастополь зі спеціальним статусом), 56 селищ міського типу, 243 сільради.
Севастополь - одне з найвідоміших міст Криму - має спеціальний статус. Його історія - у руїнах давньогрецької колонії Херсонеса Таврійського, заснованого ще в V ст. до Р. Х. Свого часу він був оплотом Візантійської імперії. А року 988-го, підкорений Київським князем Володимиром Святославовичем, став місцем його хрещення і предтечею розбудови могутньої держави на засадах християнства.
У травні 1783 року тутешня Ахтіарська гавань прийняла перших 17 кораблів Чорноморського флоту. Відтак розпочалося будівництво великого порту і міста. Ця дата вважається офіційною в народженні Севастополя. Його бойове хрещення відбулося майже через століття (1853-1856), коли героїчні оборонці севастопольських твердинь впродовж 349 днів протистояли англо-французьким військам. Вогнем і кров'ю Другої світової війни писалася ще одна літописна сторінка міста. Внаслідок грубого прорахунку політичного та військового керівництва в 1941 році Севастополь опинився в облозі, яка тривала 250 діб. Майже стертий з лиця землі, Севастополь відродився, зміцнів, став одним із найкрасивіших приморських міст України.
Нині - це великий морський порт, промисловий, науковий, культурно-мистецький центр, в якому проживає понад 500 тис. чоловік. У його небі - синьо-жовтий прапор Української незалежної держави. З дня утворення Військово-морських сил України Севастополь є їх базою.
Серед відомих підприємств - "Атлантика", "Чорномор", що займаються переробкою морських продуктів. Плавучі й берегові консервні заводи щороку виробляють мільйони тонн рибних консервів і тисячі тонн найрізноманітнішої в'яленої, копченої та маринованої продукції.
Судноремонтна галузь представлена в місті одним із провідних підприємств вітчизняної економіки, яким є ВАТ "Севастопольський морський завод". Підприємства радіоелектроніки та приладобудування - теж потужний промисловий потенціал Севастополя. Морські аварійні радіобуї системи КОСПАС-SARSAR "Мусон-501", корабельні радіостанції, технологічне обладнання для сейсмологічних робіт - все це виробляється на ВАТ "Мусон".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Автономної Республіки Крим

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок