Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Обладнання для електропостачання в агропромисловому комплексі

Обладнання для електропостачання в агропромисловому комплексі

Назва:
Обладнання для електропостачання в агропромисловому комплексі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,26 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Обладнання для електропостачання в агропромисловому комплексі


Сільські електричні мережі здебільшого протяжні і мають невелику потужність. Питоме навантаження низьковольтних мереж сільських населених пунктів коливається від 3 до 8 кВт/км, що значно менше, ніж у навіть невеликих містах, де воно становить 10...60 кВт/км. Тому необхідна подача електроенергії до значної кількості розосереджених порівняно малопотужних об'єктів. У результаті протяжність мереж (з розрахунку на одиницю потужності споживача) у багато разів перевищує цю величину в інших галузях народного господарства, а вартість електропостачання у сільському господарстві становить до 75 % загальної вартості електроенергії, враховуючи витрати на придбання електрифікованого технологічного обладнання.
У системах електропостачання сільських регіонів України використовуються кілька рівнів напруги: 154 кВ; 110 кВ; 35 кВ; 10 кВ та 0,4 кВ. Основними складовими систем є трансформаторні підстанції, лінії електропередачі, розподільні пункти, а також малі електростанції (місцеві гідроелектростанції та резервні джерела електроенергії). Найпоширенішими елементами є трансформаторні підстанції напругою 10/0,4 кВ, лінії електропередачі напругою 0,38 кВ та резервні електричні станції з двигунами внутрішнього згорання потужністю від 10 до 630 кВт. Серед споживчих найпоширеніше ними стали комплектні трансформаторні підстанції, що випускаються на підприємствах України та держав СНД (табл. 19.2, рис. 19.1.), а також щоглові трансформаторні підстанції з трансформаторами потужністю 63 і 100 кВА (ТУ 3.06 001-92 ИБДШ.674811.001.ТУ).
Рис. 19.1. Трансформаторна підстанція КТП 10/0,4 кВ
Для живлення споживачів першої і другої категорій за надійністю електропостачання споруджуються закриті трансформаторні підстанції (ЗТП). Такі підстанції використовують як вузлові (опорні) у схемах електричних мереж, а їх розподільний пристрій з боку вищої напруги дозволяє одержувати електроенергію від двох незалежних джерел з автоматичним вмиканням резерву (АВР). Можливе також використання ЗТП як пункту мережевого АВР або пункту секціонування.
Чинні правила влаштування електроустановок (ПУЭ) передбачають три категорії споживачів за надійністю електропостачання. До першої віднесені тваринницькі комплекси та ферми з виробництва молока на 400 і більше корів; вирощування та відгодівлі великої рогатої худоби (ВРХ) на 5000 і більше голів за рік; вирощування нетелів на 3000 і більше твариномісць; площадки для відгодівлі ВРХ на 5 000 і більше голів протягом року; комплекси з вирощування та відгодівлі 12 000 і більше свиней на рік; птахофабрики з виробництва яєць з утриманням 100 000 і більше курей-несучок та м’ясного напрямку з утриманням 1 млн. і більше бройлерів щороку; господарства з вирощування племінного стада курей на 25 000 і більше голів, а також гусей, качок та індиків на 10 000 і більше голів.
19.2. Технічна характеристика однотрансформаторних комплектних трансформаторних підстанцій напругою 10/0,4 кВ
До другої категорії віднесені тваринницькі й птахівничі ферми з поголів’ям меншим, ніж вказано для споживачів першої категорії, а також тепличні комбінати та розсадні комплекси, кормоприготувальні комплекси і цехи з приготування кормів, картоплесховища місткістю більше 500 тонн з холодопостачанням та активною вентиляцією, холодильники для зберігання фруктів місткістю понад 600 тонн, інкубаційні цехи рибницьких господарств і ферм.
Рекомендації щодо вибору резервних електростанцій для окремих сільськогосподарських споживачів наведені у "Методических указаниях по обеспечению при проектировании нормативных уровней надёжности электроснабжения сельскохозяйственых потребителей" (Інститут "Сільенергопроект", 1996 р.).
Машинобудівна промисловість та окремі підприємства міністерства АПК України випускають досить багато різноманітних за конструкцією електроагрегатів і резервних електростанцій. Обширною є також номенклатура електроагрегатів зарубіжного виробництва, як з дизельними, так і з карбюраторними двигунами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Обладнання для електропостачання в агропромисловому комплексі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок