Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Туркменістан”(економіко-географічна характеристика)

Туркменістан”(економіко-географічна характеристика)

Назва:
Туркменістан”(економіко-географічна характеристика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,15 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Туркменістан”
(економіко-географічна характеристика)


Офіційна назва - Туркменістан.
Державний устрій. Згідно з Конституцією, Туркменістан - демократична, правова і світська держава, в якій державне правління здійснюється у формі президентської республіки. Глава Держави - президент. Глава Уряду - голова кабінету міністрів. Законодавча влада належить парламенту (Меджлісу). Найвищий представницький орган народної влади - Халк Маслахати (Народна Рада) Туркменістану (збирається один раз на рік).
Географічне розташування. Туркменістан - держава в Середній Азії. На півночі межує з Казахстаном (спільний кордон - 379 км), на півночі і сході - з Узбекистаном (1621 км), на сході і півдні - з Афганістаном (744 км), на півдні - з Іраном (992 км). З заходу омивається Каспійським морем.
Площа території - 488,1 тис. кв. км (51-е місце в світі).
Адміністративний поділ - поділяється на п`ять адміністративних округів: Ахалський (Енєв), Балканський (Балканабат), Дашогузький (Дашогуз), Лебапський (Туркменабат), Марийський (Мари).
Чисельність населення - станом на липень 2001 р. в країні проживало 4,603 млн. осіб (113-е місце в світі).
Столиця - Ашгабат (711,4 тис. мешканців).
Інші великі міста: Туркменабад (210,4 тис.), Дашочуз (158 тис.)
Державна мова - туркменська.
Релігія - найбільш поширений іслам сунітського напряму.
Державне свято - 27 жовтня - День Незалежності.
Державний прапор - полотнище зеленого кольору з вертикальною червоно-бордовою смугою, на якій зображені п'ять національних гелей, з білим півмісяцем і п`ятьма зірками.
Державний герб - утворений трьома колами, що вписані одне в одне, із загальним центром: мале - блакитного кольору, середнє - червоного і велике - зеленого кольору. Кола розподілені між собою жовто-золотистими смугами однакової ширини. У центрі герба в малому колі зображений ахалтекінський кінь Президентський жеребець - Янардал. На кільцевій смузі середнього кола зображені п'ять національних гелей з центрами, що розташовані на однаковій відстані одне від одного та осьової кола. Килимові гели розташовуються у такій послідовності: ахалтеке, йомут, салир, човдур, ерсари, що символізують дружбу і згуртованість туркменського народу. На кільцевій частині великого кола зображені: у нижній частині - сім розкритих п`ятистулкових коробочок білої бавовни з зеленими листками, обрамленими жовто-золотистою облямівкою; в середній частині - по два колоска пшениці. Кожний колосок містить по 28 зернин пшениці, розташованих попарно. Вони символізують достаток, багатство народу. У верхній частині герба розміщений півмісяць з п`ятьма п`ятикутними зірками білого кольору.
Державний гімн - офіційно затверджений 27 вересня 1996 р. на сьомому засіданні Халк Маслахати у м. Байрамалі. Він відображає глибокий патріотизм і любов трудящих до свого народу, Батьківщини, президента Туркменістану, виражає почуття гордості за свою незалежну країну. Державний гімн є відображенням єдності народу, Батьківщини і президента Туркменістану.
Штандарт Президента Туркменістану затверджений 15 липня 1996 р. Він є важливим і головним атрибутом, що символізує президентську владу. Штандарт складається з полотнища зеленого кольору. У лівому куті полотнища зображені півмісяць і п`ять п`ятикутних зірок білого кольору. В центрі полотнища зображений п`ятиглавий орел золотистого кольору, три голови якого повернуті в бік лівого краю штандарта, а дві - у бік правого краю. На древку оригіналу штандарта кріпиться срібна скоба, на якій вигравірувані прізвище та ім`я президента Туркменістану.
Грошова одиниця - туркменський манат. Введена 1 листопада 1993 р., обмінний курс національної валюти визначається Центральним банком країни і становить 1$=5.200 манатів.
Членство у міжнародних організаціях - ООН, СНД, МБРР, МВФ, МФЧХіЧП, ОБСЄ, СОТ та інші.
Економіка країни
Загальна інформація
Туркменістан входить до четвірки провідних світових виробників природного газу і до четвірки найбільших виробників нафти на території колишнього СРСР. Країна має великий потенціал для розвитку галузей, що базуються на вуглеводневій сировині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Туркменістан”(економіко-географічна характеристика)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок