Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Економіко-географічна характеристика країн світу: Франція

Економіко-географічна характеристика країн світу: Франція

Назва:
Економіко-географічна характеристика країн світу: Франція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,82 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Економіко-географічна характеристика країн світу: Франція
План
1. ЕГП
2. Населення
3. Природні умови і ресурси
4. Загальні риси господарства
5. Промисловість
6. Сільське господарство
7. Транспорт
8. Зовнішньоекономічні зв'язки
9. Література
Площа — 544 тис. км2. Населення — 60,7 млн осіб. Унітарна республіка — 22 регіони, які поділені на 92 департаменти, чотири заморські департаменти — Гваделупа, Гвіана, Мартініка, Реюньон, чотири заморські території, 2 особливі територіальні одиниці. Столиця — Париж.
ЕГП
Франція — друга за площею (після України) європейська держава, яка займає крайній захід Західної Європи. Вона має широкий вихід до Атлантичного океану та його морів (Середземного та Північного). Сухопутні кордони розділяють її на північному сході і сході з Бельгією, Люксембургом, Німеччиною, Швейцарією, Італією, Монако, а на півдні — з Іспанією та Андоррою. Разом із сусідніми країнами, що входять до ЄС, Франція утворює єдиний Європейський простір.
Через територію держави проходять залізничні й автомобільні шляхи, що з'єднують країни Європи з важливими портами Атлантики. Підводний тунель через Ла-Манш з'єднує Францію з Великою Британією.
Населення
За кількістю населення Франція посідає трете місце серед європейських країн. Тривалий час природний приріст населення в країні, завдяки демографічній політиці уряду, став дещо вищим, ніж в інших розвинутих державах Європи. Середня тривалість життя французів — 79 років (83— жінки, 75— чоловіки). Останніми роками у Франції кількість населення збільшується, завдяки імміграції населення з колишніх колоній, країн Східної Європи і Північної Африки, Італії та Туреччини.
Франція однонаціональна держава. Близько 85 % населення становлять французи, які належать до романської мовної групи індоєвропейської мовної сім'ї. Найчисленніші національні'меншини — корсиканці, баски, ельзасці, бретонці, фламандці та вихідці з країн Північної й Західної Африки. Більшість віруючих складають християни-католики.
Розміщене населення нерівномірно. Середня його густота — близько 120 осіб на 1 км2. У промислово розвинутих районах вона сягає до 300 осіб на 1 км2, тоді як у горах густота становить 20—ЗО осіб на 1 км2. 73 % населення — це міські жителі, які в основному проживають у 50 міських агломераціях країни (понад 60% населення країни). Близько 1/5 жителів Франції (10,3 млн осіб) проживає в Паризькій агломерації. Центрами великих агломерацій є Ліон, Марсель, Лілль, які вже мають понад мільйон жителів.'Сільське населення переважно живе в невеликих населених пунктах і хуторах.
У структурі зайнятості переважає сфера послуг (71 %), у промисловості — близько 25 %, у сільському господарстві — 4 % економічно активного населення.
Досить високий рівень безробіття (майже 10%).
Природні умови і ресурси
Тепер недостатньо забезпечена мінеральними ресурсами для розвитку промисловості і залежить від імпорту сировини та енергоносіїв.
Запаси вугілля, нафти, природного газу та руд кольорових металів незначні. Найбільші вугільні басейни — Лільський та Центрального масиву.
У той же час Франція посідає перше місце в Європі за запасами уранових руд.
Поклади залізних руд у Франції найбільші серед країн Західної Європи. На півдні держави є великі родовища бокситів, в Ельзасі — калійної солі, в Лотарингії — кухонної солі. Вона досить багата на будівельну сировину.
Країна забезпечена прісними водами, має значні запаси гідроенергетичних ресурсів альпійських річок, морських припливів.
Ліси займають 25% території Франції. За рахунок власних ресурсів вона не тільки забезпечує себе деревиною, а й навіть експортує її.
Північна і центральна частина Франції — рівнинна, південна і південно-західна — гірська (старі гори Центрального масиву та молоді високі хребти Піренеїв та Альп).
У країні переважають два типи клімату — морський та перехідний від морського до помірно континентального, а на південному узбережжі та а Корсика — субтропічний середземноморський.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Економіко-географічна характеристика країн світу: Франція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок