Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Івано-Франківська област

Івано-Франківська област

Назва:
Івано-Франківська област
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,26 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Івано-Франківська область


Історична та демографічна довідка
У ІІ половині І тисячоліття на території нинішньої Івано-Франківщини з’являються слов’янські племінні об’єднання білих хорватів у передгір’ях та тиверців між Дністром і Прутом. У 981 році край став складовою Київської Русі. Після її розпаду в його північно-західній частині утворилося 1144 року Галицьке князівство. У 1199 році волинський князь Роман Мстиславович об’єднав землі Галичини і Волині, створивши Галицько-Волинське князівство. Після його смерті (1205 рік) Галичину розділили між собою Угорщина і Польща. 1219 року новгородський князь Мстислав Удалий визволив Галич. Могутність Галицько-Волин-ського князівства особливо зросла за часів короля Данила Галицького. У ХІІ-ХІІІ ст. тут активно розвивалися мистецтво, освіта, книжкова справа. Збереглося "Галицьке євангеліє" 1144 року. Оригінальним твором є Галицько-Волинський літопис, який висвітлює життя цих земель у 1201-1291 роках. Згодом князівство занепадає і починаючи з ІІ половини XIV ст. населення краю потрапляє в залежність від сусідніх держав. Великий вплив на розгортання визвольної боротьби справила війна українського народу 1648-1654 років. Восени 1648 року запорозькі козаки прибувають до Рогатина, Долини, Надвірної. Найбільшим загоном у 15 тис. козаків керував полковник Семен Височан. У 30-40 роках XVІІІ ст. зароджується рух опришків, який мав під собою соціальний грунт. Один із найвідоміших його лідерів - Олекса Довбуш. З 1772 року Прикарпаття входить до складу Австрії, у ХІХ ст. тут починає активно розвиватися промисловість.
У часи Першої світової війни Прикарпаття стає ареною запеклих боїв між арміями німецько-австрійського блоку і царської Росії. У 1918 році тисячі українців-патріотів (українські січові стрільці) героїчно відстоювали в польсько-українській війні незалежність Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). 1919 року в Станіславі було прийнято акт про об’єднання ЗУНР з Українською Народною Республікою із столицею в Києві. У середині того ж року цю територію окупувала Польща. Після 17 вересня 1939 року Прикарпаття у складі Української РСР увійшло до складу СРСР. У період Другої світової війни населення краю брало найактивнішу участь у формуванні Української повстанської армії. Збройний опір комуністичним органам влади та радянським військовим частинам, зокрема НКВС, тривав на Прикарпатті до початку 50-х років.
Івано-Франківська область (до 1962 року - Станіславівська) утворена 1939 року, територія її складає 13,9 тис. кв. км.
За підсумками всеукраїнського перепису населення 2001 року, на Івано-Франківщині проживають представники понад 90 національностей та народностей, зокрема 1371 тис. українців, 250 тис. росіян, 19 тис. поляків, 15 тис. білорусів, 6 тис. молдован, 4 тис. євреїв, 3 тис. вірмен, по 2 тис. німців, татар, ромів. Представників інших народів тут менше тисячі. У довідці, наданій обласним управлінням статистики, наголошується, що кількість українців на Прикарпатті від перепису населення в 1989 році зросла більш ніж на 2%. Натомість чисельність першої за кількістю національної меншини - росіян - зменшилася за цей час на 2,2%.
На Івано-Франківщині українську мову вважає рідною 98% населення, а російську мову визнають як рідну 1,8%.
Міське населення області склало 593 тис. осіб, або 42,1%, сільське - 816,8 тис. осіб, або 57,9%. У 15 містах області проживає 390,1 тис. осіб, або 66% міського населення. Кількість чоловіків становить 665,2 тис., або 47,2%, жінок - 744,6 тис., або 52,8%.
Систематичні соціологічні дослідження на Прикарпатті не проводяться (як правило, їх проводять лише напередодні виборів). Останнє з таких досліджень, яке здійснив Центр соціальних досліджень (м. Івано-Франківськ), засвідчило, що 60% жителів області переймаються насамперед проблемою постійного зростання цін на комунальні послуги та їх неналежної якості.
Аналіз політичної структуризації регіону
Оскільки сенсом існування політичних партій є боротьба за здобуття влади, а відтак реалізація їхніх програмних цілей, то й процеси, що відбуваються в політичному житті регіону, необхідно розглядати крізь призму партійно-політичних впливів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Івано-Франківська област

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок