Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Скачати реферат: Значення гідрологічних і гідроекологічних дисциплін у підготовці географів

Загрузка...

Значення гідрологічних і гідроекологічних дисциплін у підготовці географів / сторінка 4

Назва:
Значення гідрологічних і гідроекологічних дисциплін у підготовці географів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,91 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
До виконання останньої теми залучені студенти різних кафедр, які при цьому проходять виробничу практику.
А тепер хотілося б поділитися враженнями від викладацької роботи із студентами географами, від перегляду їхніх дипломних робіт.
1). В першу чергу, в них глобальніша постановка задачі дослідження, ніж у гідрологів (як було видно з переліку тем дипломних робіт). Але при цьому спотерігається значно спрощене розуміння гідроекологічних проблем. Воно базується, з одного боку на недостатніх знаннях гідрохімічних і гідрологічних процесів і закономірностей, з іншого - на використанні популістських малонаукових публікацій. Наприклад, у більшості студентів-географів панує думка про те, що водосховища дніпровського каскаду треба обо`язково ліквідувати; добрива, які вносяться на сільгоспугіддя - це лише отруйні речовини, а не розроблені вченими - агрохіміками речовини, які дають на сьогоднішній день можливість вирощувати врожаї сільськогосподарських культур, які необхідні для того щоб прогодувати населення планети. Приклади можна продовжувати.
2). Мабуть, друге витікає з першого. Це відсутність культури вживання гідрохімічних і гідрологічних термінів і визначень, а також одиниць вимірювання різних величин. Тут спостерігається картина від повного хаосу у використанні - до перекручування і невірного вживання. Це і “забруднювачі”, які вживають замість “забруднювальних речовин”, і “гідрохімічний аналіз води” замість «хімічний аналіз» і т.д.
Але в цьому зауваженні хотілося б піти далі і навести приклади вже не студентської термінології, а тієї, що використовується у фахових виданнях і документах, які носять директивний характер, і до створення яких причетні випускники факультету. Так, у “Національній програмі з оздоровлення р.Дніпро і поліпшення якості питної води”, затвердженої Верховною Радою України в 1997р., вживається місцями так само невірно термін “забруднювач”. У Водному кодексі України, прийнятому в 1995р., введено єдиний термін “водокористувачі”, а в ДСТ України “Охорона гідросфери. Терміни і визначення» залишається два терміни - “водокористувачі” і застарілий “водоспоживачі”. Автори цього Державного стандарту України просто переписали терміни із старого ГОСТу колишнього СРСР.
Хочеться підкреслити, що робота кафедри гідрології та гідрохімії із залученням колег з інших установ над навчальними посібниками і підручниками, тлумачними словниками, повинна стати цілеспрямованою. Крім студентів географів, ця література буде в нагоді фахівцям різного профілю, яким з тих чи інших причин довелося вивчати водні проблеми, вчителям в школі. В цьому повинен полягати один з важливих напрямків діяльності кафедри.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Значення гідрологічних і гідроекологічних дисциплін у підготовці географів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок