Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Скачати: Значення гідрологічних і гідроекологічних дисциплін у підготовці географів

Загрузка...

Значення гідрологічних і гідроекологічних дисциплін у підготовці географів

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Значення гідрологічних і гідроекологічних дисциплін у підготовці географів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,91 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Значення гідрологічних і гідроекологічних дисциплін у підготовці географів


В системі географічних наук виділяється три основні групи: 1) природничі географічні чи фізико-географічні науки; 2) суспільно-географічні науки; 3) картографія.
В групі природничо-географічних наук, у яку входять ландшафтознавство, геоморфологія, кліматологія, географія грунтів, біогеографія та ряд інших, гідрологія суші займає чільне місце. Тому вона поряд із вищезгаданими, входить до блоку фундаментальних географічних дисциплін при підготовці фахівців різного профілю (фізико-географів, економіко-географів і картографів) на географічних факультетах університетів України. Причому, незалежно від наявності кафедри гідрології на факультеті.
Безперечно, повноцінна діяльність на географічному факультеті вузу такої кафедри робить значно повноціннішою теоретичну і практичну підготовку студентів-географів з гідрології. Тому, більш як 50-річну діяльність кафедри гідрології і гідрохімії можна вважати почесною для неї і корисною для всього географічного факультету й університету в цілому.
Треба нагадати, що організація кафедри гідрології суші в 1949 р. в Київському державному університеті ім.Т.Г.Шевченка, як і гідрологічних кафедр у вузах інших міст і республік колишнього СРСР, була по`язана із загальнодержавними планами освоєння величезних просторів і природних ресурсів, зокрема водних, а тому і потребою великої кількості фахівців відповідного профілю.
Була сформована система підготовки гідрологів, яка не була уніфікованою. Гідрологів на інженерно-технічній основі готували 2 спеціалізовані вузи - Одеський і Ленінградський гідрометеорологічні інститути і деякі університети (наприклад, Воронезький, Томський), гідрологів-географів з I курсу навчання готували Московський, Ленінградський і Київський університети на географічних факультетах, гідрологів-географів, які опановували спеціальність з III курсу (після 2-х курсів фізико-географічної підготовки) готували в деяких університетах на географічних факультетах (у Чернівецькому університеті в Україні, в університетах прибалтійських республік).
Через чверть століття, в 1975 р. на кафедрі гідрології суші Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка відбувся перший випуск гідрологів за спеціалізацією гідрохімія. З 1976р. кафедра стала називатися кафедрою гідрології та гідрохімії. Це була реакція на потреби того часу, коли проблема якості природних вод почала турбувати науковців і практиків. Підготовка гідрохіміків забезпечувалася, крім викладачів кафедри, співробітниками проблемної науково-дослідної гідрохімічної лабораторії. Пізніше, в 1981р. для забезпечення польової гідрометричної і гідрохімічної практики було створено кафедральний гідролого-гідрохімічний стаціонар на р.Рось у м.Богуславі Київської області. Зараз там проводиться також метеорологічна і топографічна практики, практика з ландшафтознавства.
Спеціалізація гідрохімія за спеціальністю гідрологія на нашій кафедрі була єдиною серед вузів колишнього СРСР. Випускники знаходили цікаву роботу за фахом, і так тривало до початку 90-х років. Після рекомендацій V Гідрологічного з`їзду, який відбувся в Ленінграді у 1986 р., була оптимізована система гідрологічної освіти. Було припинено підготовку гідрологів-географів в університетах, в яких вона здійснювалася на загальногеографічній основі з III курсу ( так була закрита кафедра гідрології суші у Чернівецькому університеті).
Таким чином, можна констатувати, що на сьогоднішній день в Україні фахівці з гідрології суші готуються на інженерній основі в Одеському гідрометеорологічному інституті (є гідрологічний факультет) і на географічній основі - на кафедрі гідрології та гідрохімії географічного факультету Київського національного університету ім.Тараса Шевченка.
Кафедрі гідрології і гідрохімії випала роль навчально-методичного центру з гідрології, гідрохімії і гідроекології не лише на географічному факультеті свого університету, а й для інших вузів України. Це стосується як методики викладання, так і забезпечення навчальною літературою.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Значення гідрологічних і гідроекологічних дисциплін у підготовці географів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок