Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Машини і обладнання для кормовиробництва та кормоприготування

Машини і обладнання для кормовиробництва та кормоприготування

Назва:
Машини і обладнання для кормовиробництва та кормоприготування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,54 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Машини і обладнання для кормовиробництва та кормоприготування


Повноцінна годівля і раціональне використання кормових ресурсів — головні шляхи підвищення ефективності тваринництва, збільшення виробництва і зниження собівартості продукції. Згодовування більшості кормів у натуральному вигляді неефективне, оскільки кормові раціони повинні бути збалансованими за вмістом білків, вуглеводів, вітамінів, мікроелементів та інших речовин, що стимулюють розвиток і забезпечують збереження поголів’я та високу продуктивність тварин.
Матеріали наукових досліджень та практичного досвіду показують, що для забезпечення повноцінної на високому рівні годівлі тварин та досягнення високої їх продуктивності кормові раціони необхідно контролювати і нормувати не менше як за 20 показниками (наприклад, молочно-товарні ферми), а в окремих випадках (свинарство, птахівництво) кількість таких показників сягає 50-80. Причому вимоги щодо контролю і нормування годівлі зростають у міру підвищення продуктивності тварин та збільшення типорозміру підприємства (концентрації поголів’я). Тому виникає необхідність багатокомпонентного типу годівлі. Розширення компонентного складу та збалансованість годівлі сприяють підвищенню продуктивності тварин і, що найважливіше, поліпшують якість (наприклад, підвищується вміст білка, жиру та інших біологічно цінних речовин у молоці) вироблюваної тваринницької продукції.
Проте можливості забезпечення такого оптимального типу годівлі різко скорочуються в міру зменшення типорозміру підприємства як у рослинництві, так і у тваринництві. Тому в світовій практиці відмічається така тенденція: на великих тваринницьких підприємствах перевагу надають оптимальному типу годівлі багатокомпонентними кормовими сумішками, на малих же фермах (наприклад, на молочно-товарних з кількістю корів менше 80) число компонентів у раціонах скорочується до 2-3.
Проблема створення міцної кормової бази і забезпечення повноцінної годівлі тварин практично зводиться до виробництва і переробки рослинної сировини. Для дотримання встановленого типу годівлі розробляють відповідну структуру кормової сівозміни, вирішують питання кормовиробництва.
Кормо виробництво — це відокремлена галузь рослинництва, яка спеціалізується на виробництві різних видів кормів і кооперується з тваринництвом на внутрішньогосподарській чи міжгосподарській основі. Кінцевою продукцією цієї галузі є необхідний набір і достатній обсяг кормів для повноцінної годівлі тварин.
Високоефективна організація кормової бази характеризується такими основними принципами: пропорційність розвитку кормовиробництва і тваринництва. Загальний обсяг кормових ресурсів повинен випереджати зростання поголів’я та продуктивності худоби з тим щоб гарантувати забезпеченість кормами навіть у роки з несприятливими погодними умовами; рівномірність і безперебійність забезпечення тварин протягом усього року достатньою кількістю біологічно повноцінних кормів. Неповноцінна годівля супроводжується зниженням технологічної та економічної оплати кормів. Наприклад, недостача 20-25 % перетравного протеїну в раціонах жуйних тварин в 1,3-1,4 раза збільшує питомі витрати кормів, на 30-35 % знижує вихід продукції і в 1,5 рази підвищує її собівартість; ефективність використання земельних ресурсів. Виробництво кормів повинне збільшуватися, перш за все, в результаті підвищення урожайності, удосконалення структури посівів, повноціннішого використання і підвищення продуктивності природних кормових угідь. При цьому вибір того чи іншого виду, наприклад зернофуражу, повинен визначатися не стільки його поживністю, скільки урожайністю й економічністю виробництва даної культури у відповідній природнокліматичній зоні; прогресивність організації та технологій виробництва і зберігання кормів, можливість підвищення їх якості та скорочення втрат.
Отже набір кормових культур у структурі сівозміни повинен забезпечувати максимальний вихід поживних речовин з одиниці площі посіву і давати достатню кількість кормів для досягнення запланованого обсягу виробництва тваринницької продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Машини і обладнання для кормовиробництва та кормоприготування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок