Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Республіка Крим

Республіка Крим

Назва:
Республіка Крим
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,57 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему:
Республіка Крим


Історія розвитку державності в Криму
В багатьох аспектах Крим можна розглядати як унікальне для України явище. По-перше, це найбільший в Україні півострів, що має площу понад 27 тис. кв. км і простягається з півночі на південь на 207 км, зі сходу на захід на 324 км.
По-друге, півострів Крим має вельми цікаву й бурхливу історію.
Територіально він входить до складу України з 1954 року, коли спільним рішенням органів законодавчої влади Москви і Києва він переданий зі складу РРФСР до складу Української РСР. Однак життя народів Криму та України тісно перепліталося ще за часів античності. На початку ІІ тисячоліття київський князь Володимир, як відомо, прийняв хрещення в Херсонесі, і саме звідси пішло українськими містами та селами християнство! Тісні контакти між Кримом і Україною існували за часів Середньовіччя, в добу Запорозької січі, в останні віки минулого тисячоліття. Зносини з Кримом підтримували практично всі правителі України від князів Київської Русі до Богдана Хмельницького, Мазепи, Скоропадського, Михайла Грушевського. У всі віки політичне, економічне, релігійне, духовне, мистецьке життя Криму і України тісно перепліталися.
За свою історію Крим знав багато різноманітних державницьких утворень. Саме тут знаходились описані античними авторами грецькі міста-держави Херсонес, Пантикапей та інші, саме тут існувала держава скіфів із столицею в Неаполі Скіфському (на околиці нинішнього Сімферополя). Історія Криму пережила також державу готів, князівство Феодоро, правління давньоіталійських держав (зокрема на всьому південному узбережжі є рештки генуезьких колоній), згодом Крим був окремим улусом Золотої Орди.
Але в одних і тих же державних утвореннях разом з Україною Крим перебуває з 1783 року, коли після низки російсько-турецьких воєн, що тривали загалом понад 200 років, маніфестом цариці Катерини ІІ півострів було приєднано до Російської імперії. В результаті цього акту припинилось існування монархічної держави кримських татар - Кримського ханства зі столицею в Бахчисараї, що існувало понад 400 років, та утворено Таврійську губернію, для якої практично в центрі Криму, неподалік від кримськотатарського містечка Ак-Медсжит ("Біла мечеть"), і було тоді збудовано адміністративний центр Сімферополь (місто-збирач, місто користі, на гербі якого й утвердилася відтоді бджола). До складу цієї губернії ввійшли також значні райони північного Причорномор’я (нинішніх Херсонської та Запорізької областей, Краснодарського краю Росії). З 1784 року неподалік від селища Ак-Яр ("Білий стрімчак") розпочалося будівництво міста Севастополя та військового порту в надзвичайно зручній для кораблів гавані Ахтіарської (нині Севастопольської) бухти, що відіграло в подальшій історії Криму визначальну роль. Згодом, уже в ХХ ст., війська Чорноморського флоту - сотні надводних кораблів та підводних човнів - були дислоковані практично в усьому Криму - від Керчі на сході через Феодосію, Балаклаву, Севастополь, Євпаторію, Донузлав до Чорноморського на північному заході. А на суші, в кримському степу, було розміщено морську винищувальну та бомбардувальну авіацію далекої дії, сухопутні частини, полігони, склади. Усі війська, розташовані в Криму, були здатні нести та використовувати ядерну зброю, яка зберігалася тут же в спеціальних сховищах.
Після 1917 року більшовицька влада, занесена в Крим через Севастополь на багнетах чорноморських моряків, зуміла ліквідувати кілька спроб відродження державницьких утворень: було розстріляно уряд Республіки Таврида, відійшов у небуття уряд Соломона Крима (саме таке прізвище носив один із діячів), за допомогою зброї були ліквідовані кримськотатарська Директорія та правління Білої армії. Було потоплено Чорноморський флот, аби не дістався Україні. Після від’їзду з півострова військ Врангеля восени 1920 року внаслідок червоного терору в Криму було знищено рештки противників більшовиків практично всіх політичних напрямків - від монархістів до автономістів, і декретом Леніна від 18 жовтня 1921 року була утворена Кримська АРСР у складі РРФСР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Республіка Крим

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок