Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Короткий економіко-географічний огляд Вінницької області

Короткий економіко-географічний огляд Вінницької області

Назва:
Короткий економіко-географічний огляд Вінницької області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,74 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий економіко-географічний огляд
Вінницької області


Площа – 26,5 тис. кв. км.
Населення – 2055,1 тис. чоловік.
Обласний центр – м.Вінниця.
Вінницька область – є у складі Української РСР. Утворена 27.2.1932 р. Розташована в центральній частині Правобережної України. Поділяється на 25 районів, 621 сільраду, має 10 міст, 29 селищ міського типу. В 1958 р. область нагороджено орденом Леніна.
Природа. За характером рельєфу Вінницька область – хвиляста рівнина, що поступово знижується з Північного-Заходу на Південний-Схід. На Південному-Заході області – Подільська височина (висотою до 362 м), на Північному-Сході – Придніпровська височина (висота до 322 м). Поверхня розчленована глибокими долинами річок, подекуди – ярами та балками. Корисні копалини: граніти, гнейси, мігматити, пісковики, вапняки, глини, каолін, кварцові піски, фосфорити, торф. Є мінеральні джерела.
Клімат. Клімат області помірно-континентальний з м’якою зимою і теплим літом. Пересічна температура січня –4о, -6о; липня +18,6о, +20,5о. Період температури понад +10о становить 155-180 днів, вегетаційний період – близько 200 днів. Річна кількість опадів 480-590 мм, з них за теплий період випадає 375-400 мм.
2. У Вінницькій області – густа мережа річок, що належить до басейнів Пд.Бугу. У місцях перетину кристалічних порід долини вузькі, з крутими схилами, в руслах є пороги. Річки Вінницької області використовують для одержання електроенергії та зрошування, Дністер і Пд.Буг – для лісу судноплавства. В межах області близько 2600 ставків, їх використовують для риборозведення. Грунти області переважно опідзолені. На Північний Схід переважають чорноземи, є лучні грунти. Грунтово-кліматичні умови Вінницької області сприяють для вирощуванню овочівництва, садівництва й виноградництва.
Вінницька область розташована в лісостеповій зоні. На території Вінницької області водяться різні тварини і птахи. Для охорони природи в області утворено 7 державних заказників. На околиці Вінниці на р.Вишні утворено ботанічний сад “Поділля”.
Населення. Основне населення – українці, живуть також росіяни, євреї, поляки та інші.
Населення – 2055,1 тис. чол. (1977).
Промисловість. Провідне місце в промисловому виробництві належить харчовій промисловості, яка розвинулася на базі сільськогосподарської сировини, проте питома вага її серед галузей промисловості зменшилась з 66,7% 1965 р. до 46,6% 1976 р. Швидкими темпами зростало за цей час виробництво електроенергії. Вінниччина – один з найбільших в Україні районів цукроваріння. В області діє 39 цукрових заводів. Відходи цукроваріння використовує спиртова промисловість. Потужні консервні заводи і комбінати, а також птахокомбінати та молочна промисловість використовують в Вінниці. Найбільшим підприємством по виробництві жирів та олії є олійно-жировий комбінат. Також серед галузей легкої промисловості провідною є швейна – це виробничі швейні об'єднання. Розвинуті також взуттєва, бавовняна, трикотажна, хутрова галузі промисловості.
4. Сільське господарство.
Високо розвинутою галуззю економіки області є сільське господарство, що спеціалізується на землеробстві: зерново-буряківничого, тваринницького і м'ясо-молочних напрямів.
В області на кінці 1976 р. налічувалося 8869 підприємств роздрібної торгівлі та громадського харчування.
Охорона і здоров’я. У 1976 р. в області налічувалося 24,7 тисяч лікарів, а меддопомогу подавало понад 5,5 тис. лікарів.
Культура. В 1976/77 навчальних років в області було 1268 загальноосвітніх шкіл, серед них було 27 спеціальних навчальних закладів, 28 професійних-технічних училищ.


Краєзнавча сторінка
Вінниччина – батьківщина письменників С.Руданського, М.Коцюбинського, А.Свидницького, М.Стельмаха, М.Трублаїні, поета-борця за незалежність України В.Стуса, українських композиторів М.Леонтовича, П.Ніщинського, художника-графіка А.Базидевича, селянського борця проти кріпацтва Устима Кармелюка, вченого-мікробіолога Д.Заболотного, героя французького Руху Опору В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Короткий економіко-географічний огляд Вінницької області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок