Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Тиск атмосфери, від чого він залежить. Класи мінералів Намалюйте схему і поясніть положення Землі по відношенню до Сонця, а також розподіл сонячних променів на поверхні Землі в день літнього сонцестояння.

Тиск атмосфери, від чого він залежить. Класи мінералів Намалюйте схему і поясніть положення Землі по відношенню до Сонця, а також розподіл сонячних променів на поверхні Землі в день літнього сонцестояння.

Назва:
Тиск атмосфери, від чого він залежить. Класи мінералів Намалюйте схему і поясніть положення Землі по відношенню до Сонця, а також розподіл сонячних променів на поверхні Землі в день літнього сонцестояння.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,16 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Тиск атмосфери, від чого він залежить. Класи мінералів Намалюйте схему і поясніть положення Землі по відношенню до Сонця, а також розподіл сонячних променів на поверхні Землі в день літнього сонцестояння.


ПЛАН
Тиск атмосфери, від чого він залежить
Класи мінералів
Намалюйте схему і поясніть положення Землі по відношенню до Сонця, а також розподіл сонячних променів на поверхні Землі в день літнього сонцестояння.
1. Тиск атмосфери, від чого він залежить
Атмосферою, чи повітряною оболонкою Землі, називають газове середовище, що оточує "тверду" Землю й обертається разом з нею. Маса атмосфери складає ~5,15·1018 кг.
Всякий газ робить тиск на його стінки, що обмежують, перпендикулярно (нормально) до цієї стінки. Числове значення (модуль) цієї сили тиску, віднесеної до одиниці площі, і називають тиском. Тиск газу обумовлено рухами його молекул, тим "бомбардуванням", що вони піддають стінки. При зростанні температури і зберіганні об'єму газу швидкості молекулярних рухів збільшуються і, отже, тиск зростає.
Середній тиск атмосфери на поверхню Землі на рівні моря дорівнює 101 325 н/м2 (це відповідає 1 атмосфері чи 760 мм рт. ст.). Щільність і тиск атмосфери швидко убувають з висотою: біля поверхні Землі середня щільність повітря r = 1,22 кг/м3, на висоті 10 км (= 0,41 кг/м3), а на висоті 100 км r=8,8(10-7 кг/м3).
Атмосфера має шарувату будівлю, шари розрізняються своїми фізичними і хімічними властивостями (температурою, хімічним складом, іонізацією молекул тощо).
Атмосферний тиск - це тиск на тіла, зумовлений силою тязяя атмосферного повітря. Атмосферний тиск зменшується з ви(Деою за експоненціальним законом : де ро, р - атмосферний тиск на поверхні Землі Та на висоті Нр о - густина повітря біля поверхні Землі; е - основа натурального логарифму (е =2,718), атмосферного повітря на по Землі (на рівні моря), врівноваженого при 0°С стовпчиком ртуті Заввишки 760ммрт.ст., називають нормальним тиском.
Повітря в закритому (негерметично) помешканні досить вільно вирівнює свій тиск із зовнішнім повітрям через пори і щілини в стінах, через вікна і т.д. Тому на метеорологічних станціях немає потреби поміщати барометри під відкритим небом - їх встановлюють усередині помешкання.
Основним приладом для виміру атмосферного тиску служить ртутний барометр. У цьому приладі, відомому з курсу фізики, атмосферний тиск врівноважується тиском стовпа ртуті; по змінах висоти ртутного стовпа можна судити про зміни атмосферного тиску.
Інший принцип виміру атмосферного тиску, широко застосовуваний в анероїдах, барографах, метеорографах, радіозондах, заснований на деформаціях пружної, порожньої усередині металевої коробки при змінах зовнішнього тиску на неї. Прилади цього типу потрібно тарувати (градуювати) за показниками ртутного барометра. В даний час тиск, як уже сказано вище, виражають у гектопаскалях (гПа). Середній атмосферний тиск на рівні моря близько до 1013 гПа.
2. Класи мінералів
КЛАС МІНЕРАЛІВ, *класс минералов, **class of minerals, ***Klasse von Mineralien – систематична одиниця в мінералогії, яка виділяється в межах типів за провідним електронегативним елементом або радикалом у складі мінералів, а в окремих випадках – за типом сполук.
Весь мінеральний світ поділяється на 20 класів:
1) прості речовини;
2) карбіди, силіциди, нітриди і фосфіди;
3) арсеніди, антимоніди і вісмутиди;
4) телуриди;
5) сульфіди і селеніди;
6) оксиди;
7) гідроокиси і гідрати;
8) силікати;
9) борати;
10) фосфати, берилофосфати і арсенати;
11) ванадати;
12) вольфрамати і молібдати;
13) телурати і хромати;
14) карбонати;
15) сульфати;
16) йодати;
17) нітрати;
18) хлориди, броміди і йодиди;
19) флуориди;
20) органічні сполуки
Класифікувати мінерали можна по ряду ознак. Можна виділяти мінерали по ведучому чи характерному елементу, розглядаючи, наприклад, мінерали, що містять мідь, свинець і т.д. Існують генетичні класифікації, у яких виділяють мінерали по їх походженню, наприклад, мінерали магматичні, пегматитові, скарновие і т.д. Усі ці класифікації не задовільні з ряду причин, але можуть бути використані як додатковий довідковий матеріал.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Тиск атмосфери, від чого він залежить. Класи мінералів Намалюйте схему і поясніть положення Землі по відношенню до Сонця, а також розподіл сонячних променів на поверхні Землі в день літнього сонцестояння.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок