Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО УКРАЇНИ

ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО УКРАЇНИ

Назва:
ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,66 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ДО КУРСОВОЇ
ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО УКРАЇНИ


УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІСОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА
Як показав час, побудова правової держави – справа нелегка і довготривала, Нажаль, нерідко доводиться спостерігати, як високі урядовці при призначенні на посаду обіцяють не займатися н властивими на Кабінету Міністрів функціями, а з часом вимушені повторювати помилки своїх же попередників. Адже Урядові нерідко доводиться діяти у рамках досить недосконалих законодавчих і нормативних актів, внесення змін до яких є копітким і обтяженим безліччю тривіальних процедур щодо їх погодження та затвердження. Щонайменше, це стосується питань регулювання лісових відносин і лісового господарства. Як наслідок, практично ведення лісового господарства все ще залишається на засадах планово-розподільної системи господарювання: зберігаються ті самі централізоване управління господарською діяльність лісгоспів, усі ті заходи та лісогосподарські роботи, що забезпечують лісовідновлення і спрямовані на виробництво деревини за рахунок коштів державного бюджету. Це зручно і вигідно для підприємців, але несе відомі, вкрай негативні наслідки для конституційно визначеного власника лісів, тобто Українського народу.
Досвід реформування економічних відносин у лісовому господарстві України за всі роки побудови незалежності показав, що набагато більші повноваження порівняно з конституційно визначеним власником мають “постійні лісокористувачі”. Цей термін мистецьки вписаний до Лісового кодексу України (ст. 9) і не менш вдало набирає підприємницької ваги завдяки вишуканому і сміливому менеджменту заінтересованих осіб. Їх зусилля та здобутки, прямо слід сказати, заслуговують на повагу. Саме тому в лісівництві України “маємо те, що маємо”: за роки побудови державної незалежності в усіх законодавчих і нормативних актах зовсім зник термін “землекористувач” стосовно до лісгоспів усіх форм господарювання. Що ж до слова “держлісгосп” як адміністративно-господарська одиниця, то з’ясовується, що він ”підпорядковується обласному лісогосподарському об’єднанню і має у своєму розпорядженні лісовий фонд”1. Отже, лісовим фондом розпоряджаються держлісгоспи, а не органи державної влади та місцевого самоврядування... Вони є розпорядниками усього лісового фонду, а не землекористувачами, з належною відповідальністю за раціональне використання родючості грунтів за типами лісу та лісорослинними умовами. а також із сплатою земельного податку незалежно від результатів господарської діяльності.
Вживання терміна “постійний лісокористувач” постійно приносить плоди, але не для держави, не для власника природних ресурсів...
Правда, енциклопедія вона і є енциклопедія, хоча й видана Національною академією наук України. А Лісовий кодекс України – це нормативний акт, Закон, причому не природний, який не підлягає змінам, а рукотворний, і має постійно вдосконалюватися. Він так визначає сутність того, що за конституційними засадами належить Українському народові: постійні лісокористувачі мають право “власності на заготовлену продукцію і доходи від її реалізації” (ст. 18, п.3). Отже, не Український народ має право на ліс (деревину), а постійні лісокористувачі... Народ, так би мовити, має право на ліси у значенні “екосистема”.
Щоб не створювати конкуренції лісгоспів з суб’єктами лісопромислової діяльності, законодавець уточнює це положення тим, що надає постійним лісокористувачам право “на першочергове спеціальне використання у встановленому порядку лісових ресурсів” (ст. 18, п.”). Не так швидко можна зрозуміти підприємницьку спрямованість цієї законодавчої норми та її неузгодженість з ринковими засадами.
Як бачимо, терміном “постійний лісокористувач” підмінили термін “лісгосп”, який означає адміністративно-господарську одиницю. Легко зрозуміти, що це визначення віддзеркалює діяльність, пов’язану з розробкою лісосік, виробництвом лісових матеріалів (деревини) необроблених (ЛМНО), їх транспортуванням і подальшою переробкою або реалізацією відповідних сортиментів деревини і пиломатеріалів на внутрішньому та зовнішньому ринках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок