Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Досвід створення серії карт «комплекс природоохоронних заходів, що забезпечує екологічне оздоровлення басейну Дніпра» на основі застосування геоінформаційних технологій

Досвід створення серії карт «комплекс природоохоронних заходів, що забезпечує екологічне оздоровлення басейну Дніпра» на основі застосування геоінформаційних технологій

Назва:
Досвід створення серії карт «комплекс природоохоронних заходів, що забезпечує екологічне оздоровлення басейну Дніпра» на основі застосування геоінформаційних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,80 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Досвід створення серії карт «комплекс природоохоронних
заходів, що забезпечує екологічне оздоровлення басейну Дніпра» на основі застосування геоінформаційних технологій


Cучасні тенденції інформатизації в багатьох сферах суспільної діяльності не обминули і сферу управління охороною природного середовища і екологічної політики. Складовою інформаційного середовища, яке забезпечуватиме обгрунтоване прийняття рішень в цих галузях є географічна інформація.
Геоінформаційні технології (ГІТ), що мають справу з географічно координованою інформацією надають широкі можливості аналізу цієї інформації та представлення її у зручному для користувача вигляді: карт, серій карт, атласів, графіків, діаграм, профілів тощо. На основі ГІТ зручно створювати і використовувати бази даних екологічної тематики з метою забезпечення діяльності в сферах економіки природокористування, екологічного менеджменту, вирішувати широке коло задач, пов’язаних з оцінкою екологічної ситуації та планування природоохоронних заходів 3.
В Інституті географії Національної академії наук України в рамках науково-дослідної теми «Картографічне забезпечення комплексу природоохоронних заходів щодо екологічного оздоровлення басейну Дніпра» протягом 1997-2000 рр. створено ряд дрібномасштабних тематичних карт що відображають сучасну екологічну ситуацію в басейні Дніпра (в межах України), передумови її формування та комплекс природоохоронних заходів, що здійснюється згідно Національної програми оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води.
Карти створено для використання фахівцями Міністерства екології та природних ресурсів України з метою аналізу змін екологічної ситуації та планування природоохоронних заходів на перспективу.
Структура і зміст серії карт розроблені з урахуванням структури Національної програми оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води. Деякі карти, розроблені в рамках робіт, використані при створенні CD-атласу України (електронної версії пілотного проекту Національного атласу України 2. Демонстраційна версія Атласу доступна в Інтернет за адресою: http://www.isgeo.com.
Стосовно досвіду використання геоінформаційних технологій заслуговує на увагу створена у 2000 р. серія карт «Комплекс природоохоронних заходів, що забезпечує екологічне оздоровлення басейну Дніпра». Серія містить наступні карти: планові обсяги фінансування природоохоронних заходів, фактичні обсяги фінансування природоохоронних заходів, виконання загальних планових обсягів фінансування природоохоронних заходів (%), захист територій від підтоплення і затоплення, відновлення русел річок. покращення гідрологічного режиму, будівництво та реконструкція систем водопостачання, будівництво та реконструкція каналізаційних очисних споруд, оборотне водопостачання та припинення скидів забруднених вод, берегоукріплення водойм, зариблення водойм, протиерозійні гідротехнічні заходи, водоохоронні лісові насадження, агротехнічні заходи, рекультивація земель, будівництво полігонів твердих відходів, матеріальне забезпечення природно-заповідного фонду, спостереження за станом природного середовища, науково-технічні розробки та екологічні програми, створення захисних лісонасаджень Державним комітетом лісового господарства України та заходи здійснені Державним комітетом по водному господарству України.
Зміст карт включає фактичні об’єми виконання природоохоронних заходів, співвідношення планових і фактичних показників, джерела і структура їх фінансування.
Більшість карт в серії укладено на основі географічної бази даних та з використанням ряду програмних продуктів зокрема MapInfo Professional™ та ArcVIEW™ GIS.
Концептуальною особливістю методики створення серії карт природоохоронних заходів є системний підхід та геоінформаційне картографування. Системний підхід передбачає картографування всього комплексу природоохоронних заходів та їх складових груп на території басейну Дніпра, виконання яких передбачено згідно Національної програми оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Досвід створення серії карт «комплекс природоохоронних заходів, що забезпечує екологічне оздоровлення басейну Дніпра» на основі застосування геоінформаційних технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок