Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> з РПС

з РПС

Назва:
з РПС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,81 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Контрольна робота з РПС


1. Характеристика мінерально-сировинних ресурсів України
Під мінеральними ресурсами розуміють сукупність різних видів корисних копалин, які можуть бути використані за сучасного рівня розвитку продуктивних сил.
За характером використання мінеральні ресурси поділяються на групи: паливно-енергетичні, рудні й нерудні.
На їх базі розвива-ються такі важливі галузі промислового виробництва, як чорна і кольорова металургія, електроенергетика, машинобудування, хі-мічна промисловість та ін.
В структурі паливних ресурсів України домінує кам'яне і буре вугілля, запаси якого за категоріями А + В + СІ станом на 2004 р. складають 45,7 млрд. т і є цілком достатніми для забезпечення власних потреб. Основні запаси кам'яного вугілля зосереджені в Донецькому і Львівсько-Волинському басейнах; бурого вугілля — переважно в Дніпровському басейні.
В Україні виявлено 307 родовищ нафти і газу, які зосереджені переважно на північному сході країни, у Прикарпатті і Причорномор'ї. Початкові розвідані запаси становили понад 3,4 млрд. т умовного палива. Ступінь виснаження розвідних запасів стано-вить понад 60%.
Водночас значним резервом є майже 5 млрд. т умовного палива ще не розвіданих запасів. За існуючими оцінка-ми ресурси нафти і природного газу в Україні дозволяють збіль-шити їх видобуток майже вдвічі. Крім того, на Державному балансі запасів знаходиться 127 родовищ метану вугільних родовищ.
На території України розміщено понад 1,5 тис. родовищ тор-фу, що зосереджені переважно у Волинській, Рівненській, Жито-мирській, Київській, Чернігівській, Черкаській, Хмельницькій, Сумській та Львівській областях.
Загальні запаси залізних руд України за категоріями А + В + С, оцінюються в 27,4 млрд. т, а прогнозовані — у 20 млрд. т. Основ-ні родовища зосереджені в Криворізькому та Кременчуцькому басейнах, Білозерському залізорудному районі та Керченському. Країна посідає одне з провідних місць у світі за запасами марган-цю, які становлять 2,28 млрд. т.
Україна має певні запаси руд кольорових металів. Запаси ні-келю невеликої потужності зосереджені у Вінницькій, Кірово-градській та Дніпропетровській областях; ртуті — у Донбасі і За-карпатті; титану — в Житомирській, Київській, Черкаській, Дніпропетровській областях, на узбережжі Чорного та Азовсько-го морів; бокситів — у Дніпропетровській області; алунітів — у Закарпатті; нефелінів — у Приазов'ї. Унікальні родовища сиро-вини для отримання ряду рідкісних і рідкісноземельних елемен-тів розташовані у Житомирському Поліссі та в Приазов'ї. Роз-робку золоторудного родовища розпочато в Закарпатті.
Україна багата на металічні корисні копалини, серед яких: ку-хонна сіль, самородна сірка, вогнетривкі глини, високоякісний каолін, облицювальний камінь тощо. Великі запаси калійно-маг-нієвих солей (близько 2,7 млрд. т) зосереджені в Івано-Франків-ській та Львівській областях.
Проблеми щодо раціонального використання мінерально-сиро-винних ресурсів України полягають у важковидобувному харак-тері значної частини ресурсів, виснаженості найбільш якісної час-тини запасів, обмеженні обсягів фінансування геологорозвіду-вальних робіт тощо.
У перспективі здійснюватиметься розвідка нових для України корисних копалин — золота, міді, хрому, свин-цю, цинку, молібдену, рідкісноземельних металів, фосфоритів тощо. Це дасть змогу за існуючими прогнозними оцінками збіль-шити експортні можливості вітчизняної мінерально-сировинної бази у 1,5—2 рази та скоротити імпорт сировини на 60—70% (без урахування вуглеводнів).


2. Подільський економічний район
Площа - 60,9 тис км2.
Населення-4470,0 тис осіб (на 01.01.2004 р.)
Склад - Вінницька, Тернопільська І Хмельницька області.
Подільський економічний район має зручне економіко-географічне положення, що визначається його центральністю, сусідством з відносно промислове розвиненими Центра­льним та Карпатським, Поліським і Причорноморським економічними районами і Республікою Молдовою. По його території проходять важли­ві залізничні магістралі та безрейкові шляхи сполучення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: з РПС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок