Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Республіка Зімбабве”(економіко-географічна характеристика)

Республіка Зімбабве”(економіко-географічна характеристика)

Назва:
Республіка Зімбабве”(економіко-географічна характеристика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,18 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Республіка Зімбабве”
(економіко-географічна характеристика)


Республіка Зімбабве знаходиться на півдні Африки.
Назва Зімбабве походить від словосполучення "зімба рамабве", що мовою шона означає "великий будинок з каміння", і здебільшого вживається при позначенні королівської резиденції. Великий Зімбабве - одна з найвидатніших пам'яток стародавньої культури, збудованих з каміння.
Площа території країни - 390,76 тис. кв. км.
Населення - 11,5 млн. осіб.
Столиця - Хараре (до квітня 1982 року Солсбері) - 1 млн. осіб.
Адміністративний поділ - 8 провінцій.
Офіційна мова - англійська.
Грошова одиниця - зімбабвійський долар = 100 центам.
Державний прапор Зімбабве вміщує 5 кольорів - червоний, жовтий, зелений, чорний і білий. Зелений колір означає багату рослинність країни і розвинуте сільське господарство, жовтий - мінеральні багатства країни. Чорний - переважаюча раса країни, червоний - кров, пролита під час воєн, білий - мир, якого було досягнуто в 1980 році, коли країна здобула незалежність. Червона зірка у символічному значенні відображає національні прагнення, державна емблема Зімбабве - птах.
Державний гімн офіційно затверджено у березні 1994 року. Автор слів - Соломан Муцвайро, музику написав Фред Чангундег.
Загальна характеристика господарства
Зімбабве - одна з найбільш економічно розвинених держав Африки. Країна багата на корисні копалини і має розвинутий промисловий сектор, який процвітає завдяки товарному сільськогосподарському виробництву, сучасній добре розвинутій базі виробничої інфраструктури і кваліфікованим кадрам робітників.
Уряд Зімбабве зберіг і закріпив систему жорсткого державного регулювання, запроваджену в період правління білої меншини. Процес централізації економіки, який тривав до 1998 року, мав на меті створення сприятливих економічних умов для чорної більшості. Однак система державного регулювання економіки Зімбабве стала головною причиною її відставання за макроекономічними показниками, у 1990-х роках в країні постійно зривалася реалізація узгоджених з МВФ програм структурної перебудови економіки.
Розширення штатів державних підприємств та установ, відсутність конкуренції при домінуванні державного сектора, погане управління і корупція, витрати на відправку військ в ДРК у 1998 році спричинили загострення хронічної економічної кризи. У 1997-1998 рр. зімбабвійський долар знецінився, резерви твердої валюти значно скоротилися, різко зросла інфляція, підвищилися внутрішні відсоткові ставки, і профспілки почали виступати проти політики уряду.
Національний доход
У 1997 році ВВП Зімбабве становив більше ніж 8,6 млрд. дол., що дорівнює близько 714 дол. з розрахунку на душу населення.
Близько 23% ВВП припадає на частку доходів від готелів, ресторанів і туризму, 11% - продукції сільського господарства і 7% - гірничовидобувної галузі. Частка обробної промисловості, де широко використовується місцева сільськогосподарська і мінеральна сировина, становить 8% ВВП.
Сільське господарство
Хоча частка сільськогосподарської продукції оцінюється всього в 1/8 ВВП, сільське господарство є життєво важливою галуззю економіки. Це - основне заняття населення країни, де переважають дрібні селянські господарства. Воно забезпечує продуктами харчування городян, сировиною - деякі важливі галузі промисловості і вирощує експортні культури, які приносять країні 2/5 від загальних надходжень іноземної валюти.
Зімбабве забезпечує свої внутрішні потреби у багатьох видах продовольства. Основна продовольча культура - кукурудза. Інші важливі культури - просо і сорго.
Найважливішими товарними культурами є тютюн (дає половину всіх надходжень від експорту сільськогосподарської продукції), бавовна (не тільки йде на експорт, але й переробляється на місцевих підприємствах текстильної промисловості), цукрова тростина (використовується для виробництва цукру для внутрішнього споживання і на експорт) і троянди, які експортуються в Європу.
У врожайні роки головною статтею сільськогосподарського експорту є кукурудза. Вирощують також арахіс, соєві боби, ячмінь, маніок, картоплю, різні овочі і фрукти, переважно банани й апельсини, каву арабіку і чай.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Республіка Зімбабве”(економіко-географічна характеристика)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок