Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Закарпатська область

Закарпатська область

Назва:
Закарпатська область
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Закарпатська область


Коротка статистична та історична довідка
У IX ст. на теренах краю виникло слов’янське князівство, очолюване легендарним князем Лаборцем. Тоді відбулося поширення християнства в Закарпатті. Вже у 80-90 роках того століття вигнані з Великої Моравії учні Кирила і Мефодія прийшли до Закарпаття й заснували в неприступній гірській місцевості монастирі. У ці часи Закарпаття потрапляє у сферу впливу Київської Русі. У IX-XIII ст. край входив до новоствореної європейської держави - королівства Велика Угорщина. У 1376 році королева Угорщини та Польщі Ержибет надала Мукачевому статус привілейованого міста, а також дозволила користуватися власною печаткою. 1394 року до Закарпаття з Литовсько-Руської держави приїхав відомий подільський князь Федір Корятович, який зробив багато корисного для культурного збагачення українців. Він заснував монастир на Чернечій горі, а вже в 1440 році було засноване й окреме Мукачівське єпископство.
Після розпаду Австро-Угорщини в 1918 році більшість закарпатців виявили бажання приєднатися до України, про що вони заявили на з’їзді в Хусті 21 січня 1919 року. Але 10 вересня 1919 році край було приєднано до Чехословацької Республіки. 1938 року частина Закарпаття, за Віденським арбітражем, була віддана Угорщині. В іншій частині краю 15 березня 1939 року було проголошено нове державне утворення - Карпатська Україна зі столицею у місті Хусті, першим президентом якої став Августин Волошин. Карпатська держава проіснувала зовсім недовго, оскільки незабаром була окупована Угорщиною.
Після визволення від фашистських загарбників 26 листопада 1944 року відбувся перший з’їзд народних депутатів, де було проголошено маніфест про возз’єднання Закарпатської України з УРСР.
У серпні 1991 році було проголошено утворення нової незалежної держави. До речі, першими визнали незалежність України споконвічні закарпатські сусіди Угорщина та Польща. Саме з новим періодом пов’язані такі вагомі для краю події, як рішення про закриття еконебезпечної Пістрялівської радіолокаційної станції та створення в Закарпатті СЕЗ.
Територія історичного Закарпаття складала до 1919 року 15,6 тис. кв. км, а сучасного - 12,8 тис. кв. км. Закарпаття є найзахіднішою територією України, де знаходиться крайня точка України - м. Чоп. Область охоплює найбільша гірська система України - Карпати. Тут розвідано близько 150 родовищ і понад 30 видів корисних копалин. 69 джерел мінеральних вод використовується для розливу та застосування з лікувальною метою.
За кількістю міст (10) Закарпаття серед областей України посідає одне з останніх місць.
Загальна чисельність населення Закарпаття становить 1258,3 тис. осіб, серед яких налічується 652,8 тис. жінок і 605,5 тис. чоловіків. Середня щільність населення складає 100,6 осіб на кв. км, однак воно розміщене дуже нерівномірно. Міське населення в Закарпатті складає 37%, сільське - 63%. У столиці краю Ужгороді живе 117,3 тис. осіб. За підсумками всеукраїнського перепису 2001 року, населення Закарпаття на відміну від майже всієї України зросло на 6 тис. осіб у порівнянні з 1989 роком, що пов’язано з традиційно високою народжуваністю в краї.
Як і в більшості західних областей України, в Закарпатті традиційно був і є надлишок трудових ресурсів. Відтак тут завжди був розвинений "відхідний бізнес", заробітчанство, що впливає на високий рівень міграції за межі області.
Аналіз політичної структуризації регіону
Політичні партії та їх роль у закарпатській політиці надзвичайно слабкі. Сьогодні, як вважають політичні оглядачі, реальний вплив і реальне членство мають тільки соціал-демократи, неформальні осередки яких є в кожному районі. Інші ж партії, представлені паперовими структурами, реального впливу в регіоні не мають, у т. ч. під час виборів.
Загалом у Закарпатті нараховується 74 обласних, 475 районних, 117 міських, 10553 селищних, 105 сільських організацій різних політичних партій, зокрема 13 районних, 3 міських, 603 сільських, 21 селищна, 175 інших (на підприємствах, в організаціях) осередків СДПУ(о), 13 районних, 3 міських і 62 сільських партійних організацій "Батьківщини", 13 районних, 3 міських і 36 сільських - Соціалістичної партії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Закарпатська область

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок