Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Бразилія – загальний огляд

Бразилія – загальний огляд

Назва:
Бразилія – загальний огляд
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,24 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат з економічної географії
Бразилія – загальний огляд


Бразилія займає центральну та східну частину Південної Америки. Із півдня вона має спільні кордони з Венесуелою, Суринамом, Гаяною та Гвіаною; східна, північно- та південно-східна частини Бразилії мають вихід до Атлантичного окену; західними сусідами Бразилії є Перу та Болівія; з південного-сходу Бразилія межує з Парагваєм, із півдня – з Уругваєм та Аргентиною. Північний та західний кордони пролягають малоосвоєними територіями.
Територія держави - 8,5 км . Задля розвитку малоосвоєних районів столиця була перенесена із Ріо-де-Жанейро у місто Бразиліа. У теперішній столиці мешкає 1,6 млн. жителів.
За формою державного ладу Бразилія — президентсько-парламентська республіка. Провідними політичними партіями у Бразилії є: Партія бразильської соціал-демократії, Партія бразильського демократичного руху, партія ліберального фротну, Демократична тарабальїстська партія.
За формою адміністративно-політичного устрою Бразилія – федерація. Держава поділяється на 26 штатів та 1 федеральний округ, де знаходиться столиця.
Офіційною мовою в країні вважається португальська. Офіційною релігією — християнство католицького зразку.
Грошова одиниця Бразилії — крузейро, яка дорівнює 100 сантимам.
На величезній території Бразилії природа досить різноманітна, але всі її природні комплекси можна об‘єднати у дві природних області: Амазонію та Бразильське плоскогір‘я. Країна достатньо забезпечена природними ресурсами.
У Бразилії існують дві основні форми рельєфу: Амазонська низовина, що на півночі та Бразильське плоскогір‘я в центральній, східній та південній частинах країни. На крайній півночі країни розташоване Гвіанське нагір‘я. Через країну на південному заході протікає акумулятивна річка Парагвай та її приток, тут утворилася низовина. Найвища точка бразильського нагір‘я — гора Бандейра (2890 м) здіймається на південному сході країни, поблизу узбережжя Атлантичного океану.
Бразилія лежить у чотирьох кліматичних поясах: екваторіальному, субекваторіальному, тропічному та субтопічному. Останній охоплює лише незначну територію (найвужчу крайню південну частину країни). Загалом тут переважає жаркий клімат із середньомісячними температурами від +16 до +29 С. В Амазонії, здебільшого у західній її частині — екваторіальний клімат. Середньомісячні температури перевищують +24 С. На більшій частині Бразильського нагір‘я клімат субекваторіальний з вологим та сухим періодами. На крайньому сході та південному сході країни – жаркий та вологий тропічний пасатний клімат, що зумовлено близьким знаходженням екватора.
Країна має величезні водні ресурси, про що свідчить наявність на її території найповноводнішої річки світу — Амазонки, повноводної та довгої річки Сан-Франциску, акумулятивної річки Парагвай та їх численних приток та ін.
Великий гідроенергетичний потенціал мають річки Бразильського плоскогір‘я, що пояснюється наявністю багатьох порогів та водоспадів.
Річкова мережа Бразилії надзвичайно густа. Вся північна і частково центральна частина країни зрошується системою річок басейну Амазонки. На півдні та південному заході річки несуть свої води до Парагваю та Парани. На сході Бразилії тече річка сан-Франциску. Великих озер у країні немає.
Бразилія досить забезпечена земельними ресурсами. Третю частину всієї площі Бразилії займають грунти ферралліти. У басейні Амазонки переважають червоно-жовті латеритні грунти. На південь та схід від них простяглися червоні латеритні грунти високотравних саван. На крайньому півдні — червонувато-чорні грунти прерій.
Країна достатньо забезпечена лісовими ресурсами. За запасами твердої деревини Бразилія посідає перше місце в світі.
Північна й західна частина країни вкриті екваторіальними вічнозеленими лісами. На Бразильському плоскогір‘ї поширені листопадно-вічнозелені ліси. У центральній частині плоскогір‘я розташована савана з дрібними деревами та чагарниками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Бразилія – загальний огляд

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок