Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> АВСТРАЛІЙСЬКИЙ СОЮЗ

АВСТРАЛІЙСЬКИЙ СОЮЗ

Назва:
АВСТРАЛІЙСЬКИЙ СОЮЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,70 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
АВСТРАЛІЙСЬКИЙ СОЮЗ


Площа — 7,7 мли км2. Населенім — 17,7 млн чоловік. Столиця — Канберра. Державний ус-трій — формально конституційна монархія, фактично — парламентська республіка. В ад-міністративному відношенні поділяється на 6 самоуправних штатів (Новий Південний Уельс, Вікторія, Квінсленд, Південна Австралія, Захід-на Австралія, Тасманія), Північну територію і Федеральну (столичну) округу.
Австралія — єдина країна, яка займає цілий Місце у світі континент. За площею вона стоїть на шосто-му місці в світі, за кількістю населення —
вона серед невеликих країн, а за його густотою (2 чоловіка на 1 км2) — на одному з останніх місць.
Сучасна Австралія виникла трохи більше 200 років тому як так звана «біла переселенська колонія» Великобританії. Зараз це цілком самостійна країна, але формально її главою залишається англійська королева. Австралія економічно високорозвинена країна. За абсо-лютними розмірами свого ВНП вона входить до групи перших 15 країн, а в розрахунку на одного жителя стоїть на рівні колишньої метрополії — Великобританії. Водночас у світовому поділі праці Австралія має аграрно-сировину спеціалізацію. Віддаленість від Європи перестала бути вирішальним чинником її географічного положення. Технічний прогрес на транспорті і в засобах зв'язку зблизив її з іншими континентами. Позитивного значення набуває відносна близькість Австралії до країн Південне - Східної і Східної Азії та Океанії.
Господарська оцінка природних умов та ресурсів.
Австралія при її 0,3 % світового населення володіє 5,8 % земної поверхні. Отож можна говорити, що її забезпеченість природно-ресурсним потенціалом у 20 разів вища від се-редньої в світі. Йдеться насамперед про мінеральну сировину й пасовища, її енергетичні та водні ресурси, орні землі й ліси в розрахунку на одного жителя також дуже значні. Країна лежить у чотирьох природних поясах —субекваторіальному, тропічному, суб-тропічному та помірному. Австралія відома як посушливий континент, проте території з достатньою кількістю опадів становлять 1/3 всієї площі, а це 2,5 мли км2. У посушливих районах значними с запаси підземних вод. Втім, на розвитку країни негативно познача-ються такі особливості: більша частина її території мас екстремальні умови для життя та діяльності людини, а величезні відстані утруд-нюють зв'язки між окремими районами. Австралія потерпає від посух, повеней і лісових пожеж
Населення
Сучасне населення Австралії сформувалось за рахунок емігрантів. Аборигенів або нищили, або заганяли в найнесприятливіші для життя місця. Зараз їхня частка не перевищує 1,5 %. Урядові програми щодо покращення їхнього становища поки що не досягають очікуваних результатів. Основну масу емігрантів спочатку становили англійці, їх мова і культура визначили етнічну спрямованість сучасного австралійського суспіль-ства. Після другої світової війни Австралія прийняла багато так званих «переміщених осіб», а також вихідців з європейського півдня і сходу — італійців, юґославів, греків тощо. Серед них було понад 20 тис. переселенців-українців. До самого останнього часу уряд про-водив політику «білої Австралії». Зараз робиться послаблення для в'їзду в країну представників інших рас.
Населення на континенті розміщене відповідно до природного середовища. Субекваторіальна савана, тропічні пустелі і напівпустелі практично не заселені. Найгустіше заселені південно-східна, разом з Тасманією, південно-західна окраїни —добре зволожені субтропічні, помірні і, частково, тропічні прибережні райони. Австралія мас дуже високу частку міських жителів — 85 % (один з найвищих показників у світі). Особливе місце серед міських поселень займають столиці штатів.
Велике землеволодіння на перших етапах розвитку колоній, до-рожнеча «білої» робочої сили, сам характер сільськогосподарського виробництва (екстенсивне скотарство не вимагало багато робочих рук, а в землеробстві рано почали впроваджувати машинну техніку) призвели до формування традиційно рідкозаселеної сільської місце-вості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: АВСТРАЛІЙСЬКИЙ СОЮЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок