Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Розвиток інфраструктури як пріоритетний напрямок стратегії економічного розвитку Литви

Розвиток інфраструктури як пріоритетний напрямок стратегії економічного розвитку Литви

Назва:
Розвиток інфраструктури як пріоритетний напрямок стратегії економічного розвитку Литви
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,29 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Розвиток інфраструктури як пріоритетний напрямок стратегії економічного розвитку Литви


Протягом перехідного періоду в економічному розвитку Литви були успішно реалізовані такі стратегічні пріоритети розвитку, як проведення економічних реформ, спрямованих на лібералізацію підприємницької та зовнішньоторговельної діяльності, формування адміністративної і інституційної систем держави, приватизація, формування системи економічного суверенітету. Процеси глобалізації, членство в ЄС і НАТО змушують Литву визначити нові національні цілі соціально-економічного розвитку з метою підвищення глобальної економічної конкурентоспроможності.
Зростання економіки Литви є одним з найдинамічніших в Європі: в 2006 р. ВВП країни виріс на 7,5% і склав 23,7 млрд. євро., у першій половині 2007 р. - на 8%, протягом 2001-2006 рр. ВВП зростав в середньому на 7,7% щорічно. Частка ВВП на душу населення у 2006 р. досягла 6996 євро [3]. Серед факторів такого економічного зростання виділяють збільшення обсягів експорту та інвестицій, стійке зростання внутрішнього попиту. В 2006 р. обсяг ПІІ збільшився на 48% порівняно з 2005 р. і на 70% порівняно з 1996 р. У 2006 р. відбулося зростання обсягу експорту майже на 20%, у 2005 р. - на 27%, у 2004 р. - на 21%.
В стратегії довгострокового економічного розвитку Литви до 2015 р. (прийнята у 2002 р.) розвиток інфраструктури відокремлюється у якості одного із головних стратегічних пріоритетів. Протягом останнього десятиліття створена транспортним сектором частка ВВП в загальній структурі ВВП країни постійно зростала і у 2005 р. склала 6,3 млрд. літ., тобто 10% створеного в країні ВВП [4], що майже у два рази вище середнього показника в країнах ЄС. Крім того, Литва займає важливе місце в транспортній системі ЄС, інфраструктура Литви розглядається у якості засобу для налагодження ефективних транспортних зв'язків у регіоні Балтійського моря, а також між Європою та Росією і Азією. Таким чином, транспорт, в умовах належної уваги до його розвитку, в майбутньому може стати основою економічного росту країни.
До 2005-2006 рр. розвиток транспортної системи та розвиток авіатранспорту були тільки окремими напрямками довгострокової стратегії розвитку економіки Литви. Розробка та реалізація самостійних стратегій розвитку інфраструктури країни підвищують значення Литви в ЄС як стратегічно важливої транзитної держави (з'єднує транспортні шляхи Європи і Азії).
Так, згідно стратегії розвитку транспортної системи Литви до 2025 р. для покращення транспортної інфраструктури в 2007-2013 рр. необхідно інвестувати близько 13 млрд. лит., при чому 32% цих інвестицій буде здійснюватися за рахунок фінансування проектів з фондів ЄС [5]. Крім того, масштабні інвестиційні проекти розвитку інфраструктури Литви здійснюються виключно при фінансовій підтримки ЄС, оскільки мають загальноєвропейське значення. Серед таких проектів, наприклад, формування сучасної транспортної осі Північ-Південь (Варшава-Каунас-Рига-Таллін), яка з'єднує балтійські країни з Польщею та Західною Європою через польську транспортну систему (проекти „Рейл Балтика", „Віа Балтика") [2].
У 2005 р. уряд приймає довгострокову Стратегію розвитку транспортної системи Литви до 2025 р., в якій визначені довгострокові перспективи та конкретні заходи щодо розвитку різних видів транспорту, передбачено створення державних логістичних центрів - так званих „вантажних сіл", підкреслено важливість взаємодії окремих видів транспорту для розвитку транспортної інфраструктури Литви [2].
В Стратегії розвитку транспортної системи відокремлені такі пріоритетні цілі, як:
- створення і подальший розвиток сучасної транс'європейської транспортної мережі у напрямку Північ-Південь (Таллін-Рига-Каунас-Варшава), яка об'єднує країни Балтії і Польщі, північна ось також з'єднує Північ ЄС з Норвегією і Білорусією, а також Росією і іншими країнами;
- створення інтегрованої та надійно збалансованої інфраструктури у напрямку Схід-Захід (Москва-Мінськ-Вільнюс-Клайпеда). Ці транспортні мережі мають важливе значення не тільки для економічного розвитку Литви, але і для економічного розвитку всього регіону Балтійського моря.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Розвиток інфраструктури як пріоритетний напрямок стратегії економічного розвитку Литви

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок