Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Структура власності

Структура власності

Назва:
Структура власності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,13 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Структура власності


У 2005 році відносини власності в паливно-енергетичному комплексі були недостатньо впорядкованими та систематизованими, оскільки об’єкти ПЕК перебувають у державній, комунальній та приватній власності, а також у спільній власності приватних осіб і держави.
Електроенергетична галузь
Основними виробниками електричної енергії є чотирнадцять потужних теплових, вісім гідравлічних та чотири атомні електростанції.
У тепловій електроенергетиці одинадцять електростанцій входять до складу чотирьох акціонерних енергогенеруючих компаній з державною часткою акцій понад 70%, які підпорядковані Національній акціонерній компанії “Енергетична компанія України”, а три електростанції належать приватній компанії.
Вісім гідравлічних електростанцій об’єднує державна акціонерна гідрогенеруюча компанія „Укргідроенерго”, чотири АЕС – Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”.
Транспортування електричної енергії від енергогенеруючих до енергопостачальних компаній магістральними електромережами, а також функції диспетчерського управління Об’єднаною енергетичною системою України забезпечує Національна енергетична компанія “Укренерго”, до складу якої входять вісім регіональних електроенергетичних систем.
Згідно із Законом України „Про електроенергетику” гідравлічні і атомні електростанції, а також магістральні та міждержавні мережі не підлягають приватизації.
Передачу електричної енергії розподільчими мережами здійснюють 43 постачальники за регульованим тарифом, з яких 15 є акціонерними енергопостачальними компаніями з державною часткою акцій понад 50%, корпоративне управління якими здійснює Національна акціонерна компанія “Енергетична компанія України” в межах пакетів акцій, що залишилися в державній власності.
Потребують законодавчого врегулювання питання:
щодо можливості залучення коштів недержавних інвесторів, що вкладаються як  прямі інвестиції на незворотній основі у будівництво державних об’єктів, що не підлягають приватизації;
щодо можливості приватизації ТЕЦ.
взаємовідносин держави з приватизованими енергетичними компаніями щодо енергозабезпечення регіонів, залучення інвестицій та бюджетних коштів на розвиток енергетики, захисту прав споживачів.
Атомна промисловість
У промисловості ядерно-паливного циклу України функціонують чотири основних державних підприємства уранового і цирконієвого виробництва та науково проектний інститут „УкрНДІпромтехнолія”. На їх базі, з метою координації робіт щодо забезпечення АЕС власним ядерним паливом, передбачається створення державного виробничого об’єднання.
Вугільна промисловість
Останнім часом у вугільній промисловості України дещо посилилися процеси, пов’язані з трансформацією форм власності і, перш за все, вугледобувних підприємств. Проте, через низьку інвестиційну привабливість підприємств, а також непослідовну державну політику в галузі та відсутність досконалого механізму реформування форм і відносин власності, відсутність їх правового забезпечення роздержавлення шахт і розрізів не відповідає ринковим вимогам і перетворенням, які відбуваються у національній економіці. У вугільній промисловості функціонують 167 вугледобувних підприємств з різними формами власності, однак, державна власність є домінуючою - її частка складає 93%.


Структура власності діючих вугледобувних підприємств
З урахуванням досвіду високоефективної роботи недержавних вугільних шахт, у тому числі і у складних гірничо-геологічних умовах, передбачається розширення практики роздержавлення підприємств галузі шляхом приватизації незалежно від рівня їх рентабельності. При цьому визнається доцільним вартість майна (державного пакета акцій) збиткових шахт і розрізів знижувати без обмежень аж до безоплатної його передачі у власність під зобов’язання покупця щодо розвитку та фінансового оздоровлення підприємства, заздалегідь регламентувати у договорі продажу-купівлі майна (контрольного пакета акцій) підприємства умови його державної фінансової підтримки на увесь післяприватизаційний період, а також умови і джерела фінансування закриття шахт після вичерпання запасів вугілля в межах гірничого відводу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Структура власності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок