Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Тернопільська область (географія, економіка, пам’ятки)

Тернопільська область (географія, економіка, пам’ятки)

Назва:
Тернопільська область (географія, економіка, пам’ятки)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,75 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат з економічної географії.
Тернопільська область (географія, економіка, пам’ятки)


Коротка історична довідка
Територія Західного Поділля і Південно-Західної Волині адміністративне об'єднана у Тернопільську область України в 1939 році, яка знаходиться у західній частині Подільської височини. Територія краю охоплює 13,8 тис. км. квадратних, що становить 2,3 відсотка від загальної площі України, тут проживають понад 1 000 000 чоловік. Обласний центр місто Тернопіль, що засноване в 1540 році, в ньому мешкає біля 230 000 громадян. 
Мінеральні ресурси в Тернопільській області мають місцеве значення. Це нерудні корисні копалини, насамперед, мінеральні будівельні матеріали (пісковик, вапняк, пісок, глина, гіпс, мергель та ін.). На основі використання цих корисних копалин розвивається промисловість будівельних матеріалів. Освоєння родовищ деяких копалин (гіпс) — може мати в майбутньому між-обласне значення.    
Кліматичні ресурси Тернопільської області сприятливі для вирощу-вання сільськогосподарських культур лісостепової зони. Сприятливі умови для вирощування теплолюбних культур (виноград, абрикоси, персики та ш ) є у Придністров'ї, зокрема, на південних схилах Дністра.  
Клімат на території області має важливе значення для відпочинку лю-дей. Найсприятливішими для цього є заліснені території. Вони мають неве-ликі добові коливання температур повітря. Улітку ділянки лісу мають прозо-ре повітря, насичене фітонцидами, без пилу А взимку на них значна товщина снігового покриву, невелика швидкість вітру, що сприяє організації зимових видів відпочинку.    
Для літнього відпочинку найкращі кліматичні умови — у південній час-тині області, особливо на берегах Дністра і його приток. У теплий період тут достатньо високі температури повітря, довгий купальний сезон (понад 90 днів), добра природна вентиляція території. Для зимового відпочинку умови тут малопридатні, бо взимку буває багато днів з похмурою погодою, тумана-ми, сильними вітрами, сніговий покрив незначний (1-10 см).     
Водні ресурси складаються з поверхневих і підземних вод Тернопіль-ська область є територією із середнім забезпеченням водними ресурсами. Сумарні потенційні водні ресурси області становлять 1,4% від водних ресур-сів України. На 1 людину припадає 1,4 тис м води на рік. Через територію краю протікають ріки Дністер, Горинь, Збруч, Серет, Стрипа. На окремих з них можна займатися водним туризмом.     
За запасами прісної води область займає 15 місце в Україні.        
Лісові ресурси мають в області ґрунто-, водоохоронне, рекреаційне значення На промислову переробку поступає незначна кількість деревини.    
Це визначається невеликою кількістю лісів в області та їхнім якісним скла-дом. Запаси деревини в Тернопільській області становлять 20,1 млн. м (0,2% запасів деревини в Україні). Видовий склад лісів такий хвойні породи— 16,7%, твердолистяні — 79,6%, м'яколистяш — 3,7% від загальної площі лісів.    
Більшість лісових насаджень (майже 54%) — молоді (до 40 років). Сти-глі (60-100 років) і перестиглі (понад 100 років) ліси, які придатні для рубок, займають тільки 1/5 площі лісонасаджень. Лісове насінництво в області переведено на елітну основу. У лісах віді-брано найкращі дерева (51 дуб, 12 модрин, 4 буки, 2 сосни), від яких піде потомство основних порід для лісів області. 
На території краю розміщені живописні, вкриті лісами, гірські пасма Кременецьких гір та Товтрів висотою 350 - 400 метрів. На лівобережжі мальовничого каньйону Збруча створений державний природний заповідник "Медобори".
     Чарують своїми могутніми постатями дубові гаї Кременеччини та Шумщини, букові ліси Борщівщини.
  На півдні Тернопільщини розміщені величні Траянові вали, що були насипані у 8-7 ст. до н.е., з ними пов'язаний відомий Михалківський скарб золотих та срібних прикрас вагою понад 7 кг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Тернопільська область (географія, економіка, пам’ятки)

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок