Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Нафтогазова промисловість України: проблеми та перспективи розвитку

Нафтогазова промисловість України: проблеми та перспективи розвитку

Назва:
Нафтогазова промисловість України: проблеми та перспективи розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,68 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Нафтогазова промисловість України: проблеми та перспективи розвитку


План
1. Мета роботи
2. Постановка проблеми
3. Аналіз проблеми
4. Пропозиції до обгрунтування проблеми
5. Обгрунтування пропозицій та вибір альтернатив
6. Здійснення пропозицій урядовими та неурядовими організаціями
7. Необхідні ресурси та умови
8. Висновки


1. Мета роботи
Метою даної аналітичної роботи є огляд сучасного стану нафтогазової галузі України, дослідження найгостріших проблем галузі, вироблення і обгрунтування можливих варіантів подолання проблем галузі.
Хотілося б зазначити ще іншу мету даної роботи: довести реальну конкурентоспроможність українського нафтогазового сектору на місцевому рівні, на рівні Євроазійського нафтогазового коридору, що зараз активно формується на основі стрижня Каспій – Західна Європа, а також у розрізі глобальних світових тенденцій ринку нафти і газу.
В роботі буде робитися наголос на конкретні проекти розвитку галузі, а не на декларативні концепції та спекуляції навколо цієї теми.
Метою роботи також є доведення такої думки, що нафтогазова галузь зараз є потенційно надзвичайно конкурентоспроможною, але вже на даний час втрачено великі можливості по реалізації цієї переваги і якщо не вжити кардинальних заходів, то за зовсім невеликий час ми втратимо всі конкурентні переваги. Хоча це твердження виглядає надто неконкретним, але будуть наведені конкретні факти в підтримку цієї думки.
Метою і методом роботи є абстрагування від всіх тих помилок, що вже зроблені, і зосередження на теперішній позиції і реалізації можливостей галузі в майбутньому.
2. Постановка проблеми.
Серед основних проблем нафтогазової галузі можна виділити такі основні:
1. Питання ефективної диверсифікації газо- та нафтопостачання в Україну.
2. Скорочення загального видобування нафти і газу в Україні.
3. Розвиток і підтримання працездатності газо- та нафтотранспортної системи України.
4. Необхідність загального скорочення споживання природного газу в Україні.
5. Створення сприятливого інвестиційного клімату в галузі.
6. Неповна завантаженість вітчизняних нафтопереробних заводів (НПЗ).
7. Криза неплатежів, особливо в газовому секторі.
3. Аналіз проблеми.
Розглянемо окремо кожну з вищенаведених проблем:
1. Питання ефективної диверсифікації газо- та нафтопостачання в Україну.
Обсяги імпорту нафтосировини в Україну складають 82,5% від споживання, причому майже весь обсяг забезпечується поставками з Росії (56%) і Казахстану (18,25%). Також треба врахувати специфічне географічне положення України, якій надзвичайно важко імпортувати сировину не з Росії. Це – обмеження імпорту нафтосировини з Близького Сходу внаслідок лімітування проходження танкерів через турецькі протоки. Імпорт з Каспію в обхід Росії на даний момент майже неможливий внаслідок незавершеного будівництва відповідного транспортного коридору. З Заходу (Британія, Норвегія) купляти нафтосировину невигідно внаслідок надзвичайно високої вхідної ціни на кордоні України і відсутності відповідної транспортної мережі.
Понад три четверті обсягу природного газу, який споживається в Україні, постачається трубопроводами з Росії. Інша чверть припадає на власний газ і невеликі поставки з Туркменістану. Тобто ми маємо ситуацію, коли диверсифікація надзвичайно незначна.
2. Скорочення загального видобування нафти і газу в Україні.
З початку 2000 року в Україні видобуто 3692,5 тис. т нафти разом з газовим конденсатом і 18044,1 млн. куб. м газу, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 2,9 відсотка менше по нафті з конденсатом (на 108,7 тис. т), а по газу - на 0,4 відсотка, тобто на 72,1 млн. куб. м менше ніж у минулому році. Падіння обсягів видобутку нафти і газового конденсату по підприємствах нафтогазової галузі з року в рік зумовлюється вичерпністю основних родовищ, що забезпечують видобуток: відсутністю крупних нових родовищ, підготовлених для введення в експлуатацію, ненадходженням передбачених субсидій та капітальних вкладень
3. Розвиток і підтримання працездатності газо- та нафтотранспортної системи України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Нафтогазова промисловість України: проблеми та перспективи розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок