Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Маловідоме дослідження з географії промисловості України 

Маловідоме дослідження з географії промисловості України 

Назва:
Маловідоме дослідження з географії промисловості України 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,83 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Маловідоме дослідження з географії промисловості України 


Дослідження з географії промисловості в Україні представлені трьома напрямами: загальної географії промисловості, географії окремих галузей, регіональної географії промисловості.
У перші роки радянської влади на Україні проблемами географії промисловості займались планові та науково-дослідні організації, а також кафедри вищих навчальних закладів. Значна увага приділялась обгрунтуванню будівництва великих державних електростанцій, шахт, металургійних комбінатів та інших об’єктів. В 20-30-і роки важливі роботи по вивченню розміщення промисловості та її основних галузей велися в Комісіях Академії наук України і Раді по вивченню продуктивних сил при АН УРСР, створеної у 1934 році. Ставилось питання про удосконалення районування промисловості на базі попереднього аналізу факторів, що спричинили розвиток певних галузей в тих чи інших районах.
У цьому зв'язку цікавим і невідомим науковій громадськості є дослідження І.І.Зільбермана, що вийшло друком у Києві в 1929 році.
Автор розглядає історію і характер розвитку промисловості на Україні, розміщення її галузей, зміни в характері промисловості за часів першої світової та громадянської воєн, з’ясовує фактори розміщення головних галузей і ставить певні проблеми. У книзі зроблена спроба аналізу умов і факторів розміщення промисловості на засадах соціалістичного планового господарства. При цьому зазначається, що в соціалістичному будівництві питання економічної політики виступає як самостійний фактор розміщення, а радянська промисловість керується, як і капіталістична, “міркуванням зиску”. Цей фактор, на думку автора, є засобом не індивідуального, а суспільного нагромадження в радянському господарстві.
Цінним у дослідженні є міркування автора про виявлення оптимальних ліній розвитку галузей промисловості України в окремих районах та в народногосподарському комплексі. На його думку, це питання треба вирішувати на основі глибокого пізнання існуючого стану розвитку промисловості на сучасному етапі і генезі динаміки минулого. Робиться висновок про те, що успішне індустріальне будівництво ставить, перш за все, завдання всебічного обліку матеріальних і природних ресурсів країни, її зв’язків із зовнішнім світом. Наголошується на тому, що розвиток промисловості, її реконструкцію і географічне розміщення необхідно здійснювати за умови глибокого вивчення кожного з районів з грунтовним аналізом тих чинників, що допомагали їх утворенню. Це, на думку автора, було не лише потребою розвивати науково-теоретичне дослідження, а продиктоване практикою нового будівництва в різних районах та формуванням міжрайонних взаємовідносин.
В теоретичних пошуках І.І.Зільбермана були поставлені важливі питання методологічного характеру, які розв’язати до кінця не вдалося. Але не треба забувати, що згадана праця була першою спробою створити підручник з географічного розміщення промисловості України. Звичайно, така робота вимагала розробки наукового апарату розвитку промисловості в усіх районах України, аналізу великого фактичного матеріалу.
Праця складається із вступу і сімнадцяти розділів. Зупинимося коротко на основних моментах даного дослідження.
В першому розділі викладена коротка історія розвитку промисловості України (ст.15-31). В наступних подаються відомості про промислові райони України напередодні першої світової війни, за часів громадянської війни та напередодні реконструктивного періоду (ст.31-52). Далі аналізуються умови, фактори і стан розміщення галузей промисловості та їх підгалузей на базі статистичного матеріалу. Автор використав великий масив наукової літератури, зокрема праці В.Б.Антоновича, Д.І.Багалія, А.П.Оглобліна, М.Туган-Барановського, К.Г.Воблого та ін. Наведені цікаві статистичні відомості про розміщення промисловості України в 1807-1860 рр. та 1860-1913 рр., вміщені дані про видобуток і переробку на підприємствах України мінеральної і сільськогосподарської сировини за участю іноземного капіталу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Маловідоме дослідження з географії промисловості України 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок