Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Природний приріст населення

Природний приріст населення

Назва:
Природний приріст населення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,90 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
з курсу:
«Розміщення продуктивних сил»
на тему:
„Природний приріст населення”


ПЛАН
ВСТУП
Кількість населення Землі, його природний та механічний рух.
Динаміка чисельності населення.
Демографічна політика, криза і демографічний вибух.
Відтворення населення.
Статево-віковий, етнічний, релігійний склад (структура) населення.
ВИСНОВОК


ВСТУП
Дослідження прямих і зворотних зв'язків, які відбуваються у процесі формування народонаселення в умовах конкретного навколишньою середовища, а також причин, які змінюють поведінку населення у різних соціально-економічних ситуаціях, — предмет вивчення екології народонаселення (складова частина соціальної екології). В ній виділяю І ь екологічні, демографічні, медико-біологічні, психологічні, соціально-гігієнічні економічні та інші особливості того чи іншого типу довкілля.
Усі ці елементи впливають, на характеристику народонаселення внаслідок його однорідності У цьому плані можливим є не тільки пристосування зовнішніх умов до потреб населення, але й можливість соціально-біологічної адаптації населення до середовища конкретного регіону, враховуючи рівень лою розвитку, регіональну специфіку і т. ін.
Щоб краще зрозуміти всі ці питання, важливо розглянути демографічний аргумент сучасного світу й особливості розселення людства. Соціально-економічні зміни, які відбувалися після другої світової війни, значно вплину їй .ш хід етнодемографічних процесів у світі Проблеми народонаселення починають відігравати все більшу роль у внутрішній і зовнішній політиці міцних держав світу. Ці питання стали у центрі увага діяльності багатьох міжнародних організацій, у тому числі й Організації Об'єднаних Націй, як;І піднесла ці питання до числа глобальних проблем сучасності.


1. Кількість населення Землі, його природний та механічний рух.
Сукупність людей, які проживають на певній території, становить її населення. Воно вивчається багатьма науками. Так, демографія досліджує закономірності відтворення населення та окремих його груп шляхом аналіз природного руху та змін статево-вікової, шлюбної та сімейної структур. Етнографія — побутові та культурні особливості життя народів. Географія паса Іення вивчає особливості розміщення населення та поселень на земній кулі залежно від природних особливостей та суспільних умов його існування.
Головними напрямками досліджень географії населення є вивчення його регіональних кількісних характеристик; відмінностей статево-вікового, соціального, етнічного, релігійного складу; особливостей розселення і сучасного стану урбанізації, якості та характеру використання трудових ресурсів у країнах і регіонах.
Нині населення світу становить понад 6 млрд., чоловік. Воно постійно зрос-тає за рахунок відтворення.
Відтворення (природний рух) населения — це сукупність процесів народжуваності і смертності, які визначають розміри природного приросту. Від динаміки природного приросту залежить характер безперервного відновлення людських поколінь.
Природний приріст — це перевищення народжуваності над смертністю (обчислюється на 1000 жителів на рік). Він може бути додатним у разі перевищення народжуваності над смертністю і від'ємним, коли смертність більша від народжуваності, або нульовим, коли ці показники мають однакове значення.
Залежно від соціально-економічних умов життя людей, співвідношення показників народжуваності, смертності та природного приросту складається по-різному. Для населення країн, що перебувають на низьких рівнях економічного розвитку, характерні високі показники народжуваності і смертності, а відтак — низький природний приріст. Епідемії та стихійні лиха ще більше погіршують ситуацію. З початком тих чи інших суспільно-економічних перетворень поліпшується якість життя, кращим стає медичне обслуговування, і це сприяє істотному зменшенню показників смертності. З розвитком процесів індустріалізації та урбанізації починають зменшуватися і показники народжуваності. Кожному з етапів перебігу цього демографічного переходу притаманна своя ситуація у відтворенні населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Природний приріст населення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок