Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> США – загальна характеристика

США – загальна характеристика

Назва:
США – загальна характеристика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,33 KB
Завантажень:
584
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат з економічної географії
США – загальна характеристика


Офіційна назва - Сполучені Штати Америки (США) - United States of America (USA).
США - федеративна республіка, в якій владні повноваження розподіляються між федеральним урядом і урядами 50 штатів. Виконавча, законодавча і судова влада представлені відповідно Президентом, Конгресом і Вер-ховним Судом. Кожен з 50 штатів має свою конституцію, систему органів влади і управління.
Географічне положення - країна розташована в Північній Америці.
Адміністративний поділ - 50 штатів (state) і 1 федеральний округ. Штати поділяються на округи.
Територія - 9 373 тис. кв. км.
Населення - 281 421 906 осіб (на 1 квітня 2000 р.).
Столиця - місто Вашингтон (Washington), округ Колумбія (572 тис. жителів на 2000 р.)
Місце для столиці запропонував перший американський президент Джор-дж Вашингтон, на честь якого вона і названа.
У Вашингтоні знаходиться резиденція президента США (Білий дім), Конгрес, Верховний суд, Державний департамент, військові міністерства (Пентагон у пригороді Арлінгтону) та інші державні установи.
Столицею Вашингтон став 1 грудня 1800 року, після того, як з Філадельфії у це місто були переведені Конгрес та основні урядові установи.
Найбільші міста - (станом на 2000 рік).
Нью-Йорк - 8,008 млн. жителів.
Лос-Анджелес (Каліфорнія) - 3,695 млн. жителів.
Чикаго (Іллінойс)- 2,896 млн. жителів.
Хьюстон (Техас) - 1,954 млн. жителів.
Філадельфія (Пенсільванія) - 1,518 млн. жителів.
Фенікс (Арізона) - 1,321 млн. жителів.
Сан-Дієго (Каліфорнія) - 1,223 млн. жителів.
Даллас (Техас) - 1,189 млн. жителів.
Сан-Антоніо (Техас) - 1,144 млн. жителів.
Детройт (Мічиган) - 0,951 млн. жителів.
Офіційна мова - англійська.
Національне свято - 4 липня - День Незалежності (1776 р.)
Грошова одиниця - долар США=100 центам.
Експорт - основу експорту США становлять устаткування, літаки, автомобілі, продукція сільського господарства, військова техніка, хімікати. Частка США у світовому експорті продукції наукоємних галузей становить близько 20%, у світовому експорті зерна - близько 50% на рік.
Імпорт - імпортується величезна кількість електронних компонентів, побутової електроніки і комп'ютерів.
Населення. За кількістю населення США посідають третє місце в світі після Китаю й Індії. У формуванні населення виняткова роль належить міграціям. З по-чатку XIX ст. сюди переселилися з інших країн 60 млн чоловік. У наш час, незва-жаючи на різні обмеження, щорічний притік населення становить 600-800 тис. чоловік. За рахунок мігрантів США поповнюють свої людські ресурси дешевою робо-чою силою, а також спеціалістами високої кваліфікації. Імміграція розглядається як позитивне явище, що урізноманітнює можливості країни.
Початковими його елементами бу-ли аборигени-індіанці, європейські іммігранти (англійці, ірландці, німці, скандина-ви) і негри-раби з Африки. З-поміж європейців найбільше було вихідців з Британ-ських островів. З кінця XIX ст. серед іммігранти! стали переважати вихідці з Південної і Східної Європи (італійці, греки, чехи, поляки, росіяни, українці), а нині - вихідці з Латинської Америки та Азії. Нові переселенці помітно відрізнялися своєю мовою і культурою від попередніх. Вони селилися компактними групами і тільки в містах, у яких до певної міри зберігали свою етнічну відокремленість. Іммігранти-украінці переселя-лися в Новий Світ у пошуках кращої долі або з політичних причин. Спочатку це бу-ли селяни, робітники. Проживають вони здебільшого в штатах Пенсільванія, Нью-Йорк і Нью-Джерсі.
США - найбагатша країна світу. Але в ній є значні соціальні контрасти, не-рідко забарвлені расовими й етнічними відмінностями. Згідно з офіційними даними, більш як 30 млн американців живуть поза рівнем бідності. Переважають з-поміж них «бідні біті», але в цілому гіршими є умови життя негрів і латиноамериканців.
Пересічна густота населення США - 27 чол. на 1 км2. Дуже слабо заселені Аляс-ка і Гірські штати, мало жителів на Великих рівнинах. Найвища густота характер-на для районів скупчення міст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: США – загальна характеристика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок