Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Аргентина

Аргентина

Назва:
Аргентина
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,71 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Аргентина


План
1. Загальна характеристика.
2. Населення.
3. Економічний розвиток.


Загальна характеристика
Аргентина, Аргентинська Республіка (Republica Argentina) — держава на південному сході Південної Америки. Загальна площа — 2 766 890 кв. км. Площа суші — 2 736 690 кв. км, площа рік і озер — 30 200 кв. км. Населення 36,8 млн чоловік (2000 p.), понад 90 % — аргентинці. Міське населення понад 86 % (1990 p.). Офіційна мова — іспанська. Більшість віруючих — католики. Аргентина — федерація з 22 провінцій, Федерального столичного округу і національної території Вогняна Земля. Глава держави — президент (обирається на 4-річний термін). Законодавчий орган — двопалатний Національний конгрес. Складається із сенату (72 місця — раніше кожен законодавчий орган провінції делегував трьох членів у сенат, сьогодні триває реформа верхньої палати — третина її членів переобиратиметься кожні 2 роки на 6-річний термін) і палати депутатів (257 місць — половина депутатів переобирається кожні два роки на 4-річний термін). Законодавча система ґрунтується на американській і західноєвропейській законодавчих системах. Верховний Суд складається з 9 суддів, що призначаються президентом зі схваленням сенату. Конституція Аргентини прийнята 05.1853 p., переглянута в серпні 1994 р. Східна частина Аргентини рівнинна, на заході — Анди, на південному заході — Патагонське плоскогір'я. Клімат на півночі тропічний, південніше — субтропічний, на півдні помірний. Середні температури січня на півночі +28 °С, на півдні +10 °С, липня відповідно — 18 і 1 °С. Опадів від 100—300 мм на заході до 1400—1600 мм на рік на сході. Головні ріки — Парана, Парагвай, Уругвай^ Чубут, Ріо-Негро, Ріо-Колорадо. Вологі лугові степи, савани, субтропічні ліси (переважно в горах). Національні парки: Науель-Уапі, Лос-Гласьярес, Лос-Алерсес, Ланін та ін.
У давнину територію Аргентини населяли індіанці. У першій половині XVI ст. її завоювали іспанські конкістадори: у країні затвердилося велике феодальне землеволодіння з використанням рабської праці. У 1816 р. у ході Війни за незалежність іспанських колоній в Америці (1810—1826 р.) була створена незалежна держава Об'єднані Провінції Ла-Плати (у 1826 р. перетворені на Федеративну Республіку Аргентину). У XX ст. в Аргентині зміцнилися позиції іноземного капіталу (із середини XIX ст. — головним чином, англійського, потім США) 3 1930 р країною керували переважно військові, які проводили політику в інтересах латифундистів, великої буржуазії й іноземних монополій. Після Другої світової війни великим впливом в Аргентині користувався X Д. Перон (обраний президентом Аргентини в 1946 p.), що поєднав популізм із заходами, спрямованими на зміцнення позицій національного капіталу. У 1955 р Перон був скинутий військовими, однак вплив перонізму в широких масах зберігався (у 1974 р. Перон був знов обраний президентом). З 1976 р встановилося правління військових. У цей період (у 1982 р.) Аргентина, шо не визнає британського суверенітету над Фолклендськими (Маль-вінськими) островами, здійснила невдалу спробу захопити їх
Населення
Етнічний склад, білі — 85 %, метиси й індіанці — 15 % Католики складають 90 % віруючих (реально відвідують церкву не більше 20 %), протестанти — 2%, іудаїсти — 2 %, інші релігійні громади — 6 %, Майже все населення Аргентини — нащадки іммігрантів, переважно іспанців та італійців, що освоювали нові землі, як у колоніальний період, так і після здобуття країною незалежності. У часи правління іспанської корони колонізатори зіткнулися з безліччю індіанських племен. Серед них були андські північно-західні племена діагуіта, племена гуарані. Усіх їх із наступом іспанців чекало поневолення і жорстока експлуатація Крім вищезазначених племен, що вели осілий сільськогосподарський спосіб життя, землі Аргентини населяли мисливці й кочівники. Саме вони чинили іспанцям збройний опір, який був, врешті-решт, придушений.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Аргентина

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок