Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Загальний огляд країн Східної Азії

Загальний огляд країн Східної Азії

Назва:
Загальний огляд країн Східної Азії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,63 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Загальний огляд країн Східної Азії


Країни Східної Азії - ядро Азіатсько-Тихоокеанського регіону, який охоп-лює також Південну, Південно-Східну Азію, Австралію та Океанію.
На території Східної Азії, що займає 1/4 частину Азії, розташовані Китай-ська Народна Республіка (КНР), Монгольська Народна Республіка, Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР), Республіка Корея, Японія. Країна, що розташована на о. Тайвань, не визнається КНР як незалежна держава.
Природно-ресурсний потенціал. На величезному просторі регіону спо-стерігається значна різноманітність природних умов. Рельєф складний: в західній частині - найбільші в світі гірські системи, в східній - невисокі гори чергуються з низькими акумулятивними рівнинами. Тут активна сейсмічна і вулканічна Діяльність: землетруси - звичне явище в Гімалаях і на Японських островах.
У Східній Азії спостерігаються значні кліматичні контрасти. Відкрита до Ти-хого океану східна частина має мусонний клімат, західна - сухий, різко континен-тальний. Найбільш зволожені південно-східні частини території, де буває 1000-2000 мм опадів. На великих рівнинах Китаю їх кількість вдвічі менша, на сході ви-падає менш як 700 мм, а на заході регіону - менше 250 мм. Густота річкової сітки знаходиться в прямій залежності від кількості опадів. На сході вона порівняно гус-та, на заході річок вкрай мало, а на величезних просторах пустель Центральної Азії їх зовсім немає.
Східна частина регіону розташована в трьох природних поясах - помірному, субтропічному та тропічному. На рівнинах центральної частини переважають Напівпустелі, на заході - пустелі, гірські масиви мають чітко виражену верти-кальну зональність.
Мінерально-сировинні ресурси регіону - багаті, дають змогу розвивати прак-тично всі напрями господарської діяльності. Запаси вугілля трапляються в усіхчастинах регіону і становлять 1/3 світових. Нафта є в Північно-Східному Китаї, в Джунгарській западині та на шельфі. Регіон посідає одне з провідних місць у світі за запасами залізної руди, руд кольорових металів, особливо олова, ртуті молібдену, вольфраму, сурми.
Населення. В Східній Азії проживає 1/4 населення Землі. Тут співіснує вели-ка кількість народів, народностей та етнічних груп. Найбільш численний народ, що має багатотисячолітню історію свого розвитку, - китайці (хань). Хань, історичним ядром розселення яких були східнокитайські рівнини, протягом сотень років просу-ваючись на схід, захід і північ, поступово завойовували й асимілювали сусідні наро-ди. В сучасному Китаї хань становлять понад 95 % населення. Поряд з ними про-живає ще 60 народностей та етнічних груп. Особливо велика етнічна строкатість на південному заході і заході Китаю. Тут проживають чжуани, тай, ідзу, м'яо, уй-гури, казахи, киргизи. На півночі країни - монголи, подекуди збереглися осередки маньчжурського населення. Основний контингент населення Монголії - монголи (халхасці). Однонаціональними державами є Республіка Корея, Японія та Корей-ська Народно-Демократична Республіка. Середньостатистична густота населення к регіоні становить 100 чол. на 1 км2. Але ця цифра не розкриває справжню картину розселення. 9/10 населення Китаю проживає в східній його частині на 1/3 частині території. На півострові Корея на рівнинах густота населення досягає понад 250 чол. на 1 км2, в Японії - понад 300 чол., а на Тайвані - понад 500 чол. на 1 км2. Разом з тим у Монголії та на Тибетському нагір'ї вона становить 1 чол. на 1 км2.
Урбанізація в кожній з країн Східної Азії має свої особливості. Японія - високоурбанізована країна, де значна частина населення зосереджена в багатомільйонних агломераціях, а в центральній частині країни формується потужний мегало-поліс. Високий рівень урбанізації в Республіці Корея. А от Китай - все ще аграрна країна, майже 80 % його населення проживає в сільській місцевості, хоча частка міського населення Китаю (понад 250 млн чоловік) дорівнює кількості міського населення, наприклад США.
Країни Східної Азії дуже різні за розмірами території, державним устроєм, рівнем економічного розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Загальний огляд країн Східної Азії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок