Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІРЛАНДІЇ

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІРЛАНДІЇ

Назва:
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІРЛАНДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,23 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІРЛАНДІЇ


План
1. Загальні відомості.
2. Населення.
3. Природа.
4. Господарство.
5. Сільське господарство.
6. Промисловість.
7. Транспорт
 
Ірландія: один острів - дві країни. У більшості іноземців, що знають про Ірландію лише по зведеннях теленовин, ця земля насамперед асоціюється з неспокійною Північною Ірландією, броньовиками на вулицях Белфаста і Лондондерри і тероризмом Ірландської республіканської армії.
Насправді -це усього лише відділений бетонними пунктами шматок великого англійського брата, зовсім іншої країни - Великобританії і Північної Ірландії.
Загальні відомості.
Ірландська республіка ( Ireland; The Republic of Ireland).
Ірландська держава в Західній Європі, що займає 5/6 площі острова Ірландія й об'єднуюче 26 з 32 його графств. Площа 70 283 кв.км. Столиця - місто Дублін (502 тис. чіл.). Населення 3 537 тис.чоловік.
У плині 7 сторіч Ірландія був колонією Великобританії.
У результаті завзятої національно-визвольної боротьби країна в 1920-21р. домоглася статусу домініону. Однак у договорі 1921 року було обумовлене відторгнення від ірландської держави 6 північних графств (Ольстер) і включення його до складу З'єднаного Королівства Великобританії і Північної Ірландії. Інша частина Ірландії (26 графств) утворила домініон за назвою “Вільна Ірландська Держава”. У 1937 була прийнята конституція, що проголосила Ірландію суверенною незалежною демократичною державою Ейре. Але при цьому збереглося підпорядкування Ірландії англійському королю у відношенні зовнішніх зносин . У 1948р. Ірландський уряд прийняв закон про установу Ірландської Республіки. За цим законом, що вступив у силу в 1949р., припинялася залежність Ірландії від Великобританії.
Ірландія - буржуазна держава; республіка. Глава держави - президент, що обирається населенням на 7 років. Вищий орган законодавчої влади - парламент (палата представників і сенат). В адміністративному відношенні складається з 4 провінцій (Ленстер, Манстер, Ольстер (частина), Коннот (Коннаут) , провінції поділяються на адміністративні графства; виділяються 4 самоврядні міста.
Основна грошова одиниця - ірландський фунт.
 
Населення.
У національному відношенні однорідне, складається з ірландців. Офіційні мови: ірландський (гельський) і англійський.
Природний приріст із 1881р. по 1956р. склав 1677,5 тис. чіл., за те ж час еміграція склав 2836,9 тис.чіл.
Серед віруючих переважають католики - 95%, протестанти - 5%.
У складі самодіяльного населення близько 40% зайнято в сільському і лісовому господарстві, рибальстві і полюванні, близько 1% - у гірничодобувній промисловості, 15% - в обробці промисловості, 7,6% - будівництві, 12,2% у торгівлі, банках, страхових компаніях і т.п., 4,6% - на транспорті і зв'язку. У містах живе близько 40% населення, найбільш значні міста (понад 50 тис.чола.) : Дублін, Корк, Лімерик.
Ірландська мова - разом із шотландським і менкським мовами відноситься до гаельської групи кельтських мов. Ірландська мова засвідчена з IV століття нашої ери так називаними огамічними написами, а з VII в. н.е. - глоссами на латинському алфавіті. Після завоювання Англією Ірландії було заборонено говорити ірландською мовою, але народ продовжував їм користатися. З кінця XIX століття почався рух у захист національної мови. У 1921 році ірландська мова була визнана одним з державних мов.
 
Природа.
Ірландія - острів в Атлантичному океані, другий по величині в групі Британських островів; відділений від Великобританії Ірландським морем і протоками Північним і Св. Георга. Площа - 84 тис.кв.км.
Берегова лінія сильна розчленована. Витягнуті морські затоки врізаються в глиб гір і низовин, утворити мальовниче узбережжя з безліччю півостровів і островів. Найбільш розчленовані західні і південно-західні береги, скелясті і стрімчасті (до 600 м), фьордові на півночі і ріасові на півдні.
У формуванні рельєфу велику роль зіграли каледонська і герцинська складчастість, зв'язані з альпійськими рухами розлами і вулканічні виливи, а так само четвертинне заледеніння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІРЛАНДІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок