Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Розвиток рекреації на основі національних та регіональних ландшафтних парків України: еколого-економічне обґрунтування

Розвиток рекреації на основі національних та регіональних ландшафтних парків України: еколого-економічне обґрунтування

Назва:
Розвиток рекреації на основі національних та регіональних ландшафтних парків України: еколого-економічне обґрунтування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,36 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Розвиток рекреації на основі національних та регіональних ландшафтних парків України: еколого-економічне обґрунтування


Питання адекватності оцінювання рекреаційних комплексів та їхніх компонентів останніми роками стало важливішим. Йому присвячені наукові праці Н. Мироненка, І. Твердохлєбова, Л. Мухіної, М. Нудельмана, В. Чижової, В. Преображенського, Н. Не-дашківської, Л. Царика, Г. Чернюк та ін.
Актуальність нашого дослідженя випливає з державної стратегії регіоналізації всіх сфер господарської діяльності, яка передбачає інтенсивний розвиток перспективних для кожної конкурентної території виробництв і послуг, що утворюватимуться на місцевій природній базі.
Для сучасних туристів якість довкілля, екологічна безпека є найважливішим критерієм в ухваленні рішення про подорож. Як галузь, для якої природа – це не тільки сировина для виготовлення так званого туристичного продукту, а й похідна умова власне самого існування, туризм, використовуючи природні ресурси, може слугувати також засобом їхнього збереження та відновлення через організацію різних форм природопізнавальної , природоохоронної, природовиховної туристської роботи. Сучасний туризм впливає на екологічну політику країн, які намагаються зберегти цінні рекреаційні ресурси шляхом ухвалення спеціальних законодавчих актів, створення мережі національних парків, природних і культурних заповідників та інших охоронних об’єктів [3]. Завдяки туризму підвищується екологічна свідомість населення, поліпшується загальний природозахисний стан регіону та країни.
Туристична індустрія позитивно впливає також на розвиток інших галузей господарства, що прямо не пов’язані з туризмом, таких як будівництво, транспорт і зв’язок, комунально-побутове господарство тощо. Туризм сприяє розвитку та розбудові окремих регіонів, створюючи нові робочі місця, стимулюючи розвиток місцевої промисловості, сільського господарства, сфери послуг, відроджуючи місцеві традиції, народні промисли, підвищуючи загальний благоустрій міст і сіл. Безпосередньо
розвиток туризму забезпечує приплив коштів до регіону, зокрема, до місцевого бюджету, у вигляді курортних зборів і податків; збільшує прибутки населення. Зростання обсягів туризму сприяє створенню нових робочих місць – виникненню можливості для працевлаштування людей у місцевих галузях господарства, що пов’язані з туризмом лише опосередковано, а також для сезонних працівників. Такі економіко-соціальні наслідки розвитку туризму та рекреації важливі для Прикарпатського регіону, де на 9% території України сконцентровано 33% її лісових ресурсів, велика кількість мінеральних джерел, більше половини видової різноманітності біоти [6], проте рекреаційний потенціал якого використовують недостатньо.
На території Українських Карпат трансформація лісів відбувалася протягом тривалого агрокультурного періоду і виявлялась у різних формах. С.М. Стойко виділив такі форми антропогенного впливу: селітебна, пасторальна (використаня лук та полонин під пасовища), пірогенал, агрокультурна, лісоексплуатаційна, монокультурне лісове господарство, меліоративна, белоїдна (військова), хімічне забруднення, індустріальний вплив (прокладаня трубопроводів і ліній електропередавання), рекреаційне навантаження і радіоактивне забруднення [7].
Названі вище форми антропогенного впливу зумовили суттєві зміни лісових формацій, їхньої вікової і ценотичної структури та біологічної стійкості. Свідченням антропогенної перетвореності гірських лісів є зменшення площі різновікових деревостанів. Унаслідок екстенсивного використання природних ресурсів зменшилась лісистість регіону, збільшилась фрагментарність лісів, що в кінцевому підсумку призвело до загального зниження стійкості гірських екосистем, різких змін гідрологічного режиму, частих повеней, лавин, селів, збіднення видового складу біоти тощо. Прибутки ж від використання оздоровчо-рекреаційного потенціалу лісу можуть набагато перевищити ті, які надходять з лісопереробної промисловості.
Сучасна соціально-економічна, й особливо, екологічна ситуація в Українських Карпатах потребує переорієнтації ведення господарства, яке за мінімального негативного впливу на довкілля могло б забезпечити стійкий економічний розвиток.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Розвиток рекреації на основі національних та регіональних ландшафтних парків України: еколого-економічне обґрунтування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок